Prodaja btc preko qr koda

Mene zanima da li ja iz BiH mogu prodat btc preko qr koda iako to jos uvijek nije dostupno za nasu zemlju.Kako cu poslati na mjenjacnici? Svakako ne planiram jos prodavati ali zivo me zanima kako.

Pozdrav.

u BiH se nikad nije ni moglo prodati “preko QR” koda, ako mislite na neku brzu opciju.

Kao što vidite na forumu postoji dosta osoba koje otkupljuju BTC, pa čak i na 0% provizije.

Na veće sume preko lokalne mjenjačnice možete zamjeniti isto, preko banaka, ali očekujte platiti i do 15% provizije.

Problem je taj sto ne mogu ni poslati btc jer nase drzave nema na Coinbase gdje je dostupno prebacivanje.

1 Like

Draga moja, vaš BTC je vaš BTC.

Vi imate pravo poslati gdje god želite, toplo preporučujem neki od “hardware” novčanika, Trezor ili slično.

Zatim, taj BTC kad pošaljete sa Coinbase na Trezor, vi raspolažete onda u potpunosti sa vašim sredstvima, gdje čak ni Coinbase ne može reći šta da radite jer su “pare” vaše.

Za prodaju BTC-a, najmanji problem ovdje kod nas, hoćete preko mjenjačnice planirajte izdvojiti 5% + 10% poreza državi.

Druga opcija je da ovdje prodate ga, uz posrednika od 3-5%.

Druga preporuka za povlačenje BTC-a sa Coinbase, otvorite račun na Binance, zatim povucite BTC sa Coinbase na Binance i to je to.

Kazu ljudi da trezor nije ono sto je bio.Bolje da ja sacekam da nasu drzavu stave na listu odobrenih na Coinbase drugacije ne mogu.Jeste da cu se nacekati ali u medjuvrememu imam planove za neke druge biznis ideje.

ti si totalno promašila smisao kripto valuta, ali nemoj mi zamjeriti na mojoj iskrenosti :smiley:

Ko kaže? koji ljudi?

Pa evo ti ovdje ljudi, ja sam u kriptu od 2012te godine, prošao mahovo i grahovo u kripto valutama i potvrdno tvrdim da je TREZOR jedini najbolji hardverski novčanik za kripto valute …

Čuj ljudi … hehe pa isti ti ljudi su mene zvali budalom kad sam rudario Bitcoin sa 5850 grafičkom kartom 2012te…

2 Likes

Meni se cini da se neko ovdje zajebava …

1 Like

I ja sam istog dojma :smiley: ali eto da ne bude vaki/naki/najgori …

1 Like

A meni se cini da ti seres :hugs:

Oho, imamo prepirku hehehe

Hajde, i ti @Kayllen_Starships sad malo pretjeravaš…

Čovjek jednostavno zaključuje iz naše korespodencije da ti jednostavno pitaš nešto, odgovori ti se profesionalno, a ti opet udariš po svom :smiley:

4 Likes

@Kayllen_Starships ovdje se, donekle, mogu složiti sa komentarom da Trezor ‘‘nije kao nekad’’. Međutim, samo u smislu da sada postoji dvojnik (blizanac) originalnog Trezora. :slight_smile:

Kako bih preporučio Trezor, kao jedan od najpouzdanijih fizičkih novčanika, tako bih toplo preporučio (posebno početnicima) Kaspersky zaštitu i malo da prate njihov rad:

Što se Trezor-a tiče, najsigurnije je kupovati samo od proizvođača. Sve ostalo povećava rizik od podvale, a kasnije i pljačke.

1 Like