Problem restart nakon bios-a

Ljudi imam problem, rig mi je radio sa 6 kartica, nakon restarta nece vise da se podigne bios.
Sve karte sam istekao i ostavio sam maticnu, cpu, ram i disk, ali nista. U bios ulazim bez problema i tamo mi vidi disk, ram, cpu.
Disk prebacim u drugi racunar i radi bez problema.
Poslije bios screena kada treba poceti s windowsom samo se resetuje.
RAM sam testirao na drugoj ploci i radi, ne znam vise ni sam sta da probam :S
Napravio bootabilni usb da ponovo instaliram windows, i na startu pritisnem F12, i tu mi vidi i ssd disk i usb, izaberem usb da radim ponovo instalaciju al nakon entera odma poslije sekunde, samo se restartuje.

Imal ko ideju sta da probam?

Kako misliš neće da podigne BIOS, ako si već ušao u BIOS.

Mislim da je ovdje corrupted windows instalacija, moguće da ti je na biosu namješten SATA kontroler tj. AHCI na kojem je trenutni sistem, a resetovanjem BIOS moguće da se vratila opcija na IDE.

Ako ništa, u BIOSU prebaci na AHCI i probaj bootati, ako neće… reinstaliraj sistem nabrzaka :slight_smile:

Nece da podigne windows, a u bios ulazi bez problema.
Na discord grupi mi je neko rekao da bi mogao biti problem staticki elektricitet , jer mi maticna stoji direktno na stolu. Pa kad to rjesim, javim da li je sta upalilo.

Ti imaš neki drugi problem, dok ti neda da digneš sistem.

Pa šta ti javi kada bootaš windows 10 sa USB-a??

Pa nista, pritisnem f12 i on mi izlista bootabilne uredaje hard disk i usb, ja kliknem na usb, i onda se ponovo samo resetuje

Moze biti da je kartica overclockana i onda driveri padaju. Da li dobijes plavi ekran windowsa na kojem pise da je driver zaglavio? Da li se windows starta ako iskljucis sve kartice?
Startaj windows bez kartica, vrati msi afterburner na default pa spoji jednu i probaj.

istekao sam sve kartice, ostavio samo disk, i disk na drugom pc-u radi kada ga skopcam, ali ovdje ne mogu nista dobiti, onaj momenat kad treba prikazati windows logo se restartuje, tako da nemam ni blue screen ni neki error da mi izbaci

jednostavno promijeni matičnu :smiley:

maticna stara 15 dana, promjenio bi je, al kontam kad mogu uci u bios, flashovati bios i ostalo, kontam da nije do nje

ako si mijenjao procesor, moguće je da se nagnječio pin i more bit stara dan možeš je…mislim da ti je do matične

moguce, ali sve se ovo desilo da je stalo nakon restarta, znaci radio 2 dana bez prekida, i onda uradio restart i zacepilo sve xD

ako nisi ukinuo update windowsa, moglo te i to uhakat, meni se to jednom desilo pa sam nanovo sve nešta morao…bruka posla nemam pojma zbog čega, nakon toga sam ukinuo update bilo kakav

Provjeri da se nije koji kablic ili konektor istopio pa napravio kratak spoj. ako jeste, onda je ploca stradala.