Prevara: Banxa i LV Grow Markets

Naime, prije par dana me kontaktirao poznanik kako bi pomogao njegovom prijatelju da “isčupa” novac sa nekih servisa na koje je on slao novac misleći da su u pitanju prave platforme za berze i slično.


Međutim, uvidom u servise uvidio sam da su ogromna prevara, 99% simulacija je u pitanju kada su transakcije u pitanju, a kada rade “povlačenje” Bitcoina, stvarno to urade ali na neku X adresu koja je u njihovom vlasništvu.

Zašto to rade? pa da dobiju na vremenu tako što ćete kontaktirati “support” koji će vas zavlačiti mjesecima asocirajući da je do vas jer ste slali na “svoju” adresu.

Sve u svemu bježite što dalje od ovih servisa, koji na prvi stvarno izgledaju solidni.

SCAM!

https://banxa.com/

https://lvgrowmarkets.com/

1 Like

Hvala na informacijama! Ovakvih sajtova je dosta, i jako je tesko nekome ko tek ulazi u svu ovu kripto-zbrku da se snadje i prepozna sta bi moglo biti prevara.

Molim te da mi das misljenje o Platincoin-u - PLATINCOIN – official website
Meni se cini da je prevara i navlacenje ljudi, ali od skoro sam u ovome pa nisam 100% siguran.
Hvala što brineš o nama kripto-pilićima :smiley:

1 Like

Prodaje li neko USDT? Hvala

@Aske mogu ti naći vezu nije problem, javi mi se privatno da ne ometamo temu ovu.

Evo odma na prvu ću ti reći da je scam!

Kada vam neko nudi fixni povrat, u ovom slučaju tvrde 30% povrata… u 99.99% slučajeva je scam. Da li imaju nekog ko vidi u budćnost? jedino tako opravdavam ovakve izjave …

Prvi red flag (30% povrat = laž)

Drugi red flag (nema github-a kako bi pregledali kod)

Pretragom cijelog web-a, nema nigdje da se spominje GITHUB na kojem treba da stoji opensource kod projekta.

… nema potrebe ići dalje :slight_smile:

1 Like

Hvala ti mnogo! :blush: Zaobilazim ih u širokom luku :running_man:

Nema na čemu drug, jako je lako skontati da li je nešto lažno.

Dovoljno da vidiš da ne prikazuju kod od kripto valute, treba da bude ogroman red flag na startu.

Jer ako ne vidite kod, ko vam može garantovati da nisu uradili ogroman PREMINE ili slično… better be safe than sorry

1 Like

Tacno! Hvala :blush: :rocket: