Predavnje vezana za kripto?

Pozdrav narode, pala mi je jedna ideja na pamet vjerujem i vama do sad. Šta mislite o nekom predavanju vezano za kripto valute, da se održi na nivou nekog Univerzitet? Ja mislim da bi bilo lijepoo upoznati ljudee sa kriptovalutama, na taj način bi se proširila kriptoo zajednica. Ma da vjerum da je to teško laičkim rječima objasniti jer je kompleksna tema, i nije ni maloo lako to predstaviti ljudima. Isto tako dosta bi recimo studenata sa tehničkih fakulteta i ekonomskog bilo zainteresovano.
Opet sve u svemu to je vemoo teško približitii ljudima, ali ne bi bilo loše doneklee.

1 Like

Dobra ideja :sunglasses:

1 Like

Problem je ko će to uraditi, jer ne znam koliko si primjetio, statistički podatak da od 10. ljudi u kripto svijetu koji imaju neko predznanje/znanje, 8. njih ne želi besplatno da radi predavanja niti da uopšte dijele znanje.

Ovo govorim iz razloga, jer ovdje na zajednici, od 2016te, ja lično sve radim pro bono i od srca kako bi pomogao našim mladima/starima kako bi shvatili prednosti Blockchain tehnologije.

Na to sve, moj pretpostavljeni me “pogurao” sa dvije disciplinske, gdje 22. idem na ročište, jer u jednoj disciplinskoj se kao navodi da ovaj forum ja radim u toku radnog vremena te da sam dužan tražiti dopuštenje za dodatnu djelatnost!?

Koliko znam dodatna djelatnost je kada nešto profitiraš tj. kad imaš obrt/biznis kao dodatnu djelatnost, a ovo je hobi koji radim u slobodno vrijeme u cilju edukacije mladih u BiH i šire.

Ovo što ti predlažeš, je i više nego dobro, jer na taj način će se uključiti ljudi koji su dosta pametniji od nas, ali nemaju predstavu o čemu se radi.

Šta mislite kakav stav imaju univerziteti da im neko sa manje obrazovanja objašnjava tehnologiju budućnosti?

Kolika bi tu bila zainteresovanost?

Sama činjenica, da većina diplomiranih ekonomista ne shvata šta je novac!?

Koliko bi se osoba osjećala ugodno objašnjavajući nešto takvim osobama?

Šta predlažete kao inicijalnu akciju?

1 Like

Nije ti lako @Rux, ali sam zahvalan šta sve činiš za ovu zajednicu i zahvalni smo svi što imamo tebe koji si toliko ažuran i lavovski boriš za nas. Volio bih da se šira javnost upozna sa našom zajednicom i generalno sa kriptom, samim tim i ova naša vlast. Opet sve to treba gledati sa nadom da će neko imti sluha za kripto.
Svakako bi se moglo u dogovoru sa Rektorom Univerziteta i deknima pojedinih fakulteta dobiti pažnja samim tim i podrška, i vjeruj mi među tim akademskim “kremom” kakvi god bili, ima ljudi koji imaju sluha. Od njih bi sigurno dobili i pažnju neku malu tehničku podršku u smislu amfiteatra za predavanje. Što drugih tehnikalaija tiče naravno možemo uključiti i recimo BCX mjenjačnicu nekoga od njihovih Developera, ili čak pozvati nekoga od kripto influence-ra. Ali među studentima biće zainteresovanih, ne baš kao za after :sweat_smile:, ali mali odabran broj, među njima im dosta pretalentovanih.
Mislim sve ovo što govorim jesu neka moja maštanja, možda i predviđanja. Ja sam samo početink koji bi svaki domaći projekat volio da uspje, nemoj mi zamjeriti na ovom mom nekom entuzijazmu i oduzetom vremenu. Jest da ne mogu mnogo učiniti ali nadam se da će naići ljudi sa većim sluhom za sve ovo što radiš sa jačom pozadinom, da mogu podržati tebe i čitavu zajednicu na neki način.

:smiley: Eh da je ovakvih kao ti više, gdje bi nam kraj bio!

Svakako ti ako imaš volju, probaj progurati to gdje treba, pa ću ja kontaktirati BCX direktore i dogovoriti sa njima sve, vjeruj kul su momci sa kojima se lako sve dogovori.

1 Like

Raspitaćuu sa ja, još kako to funkcioniše na mom Univerzitetu, kome treba da se obratim, kako da dođem do Rektora i ostalih glavonja.
Nadam se da će malo ovo zaživjeti. :grin:

1 Like

Najlakse je dogovoriti amfiteatar i iskupititi slusaoce pitanje je koliko ce to imati pozitivan dojam generalno koga zanima kripto iz bih morao je naici na ovaj forum i tu je koga ne zanima povrsno ce slusati i sumnjati u sve ovo…

1 Like

Ovakvih mi je dosta za 10 godina u kriptu :slight_smile:

1 Like

@Cryptos slažem se u potpunosti, kao i u svemu novom ima sumnjičavosti :sweat_smile:
Zato se ako se od 100 nađe barem 3 zainteresovanih koji će krenuti stopama kripta, opet nešto.

1 Like

Svaka iniciativa je bolja od nikakve, ALI…
Prijedlog da se o tome prica na Univerzitetu je “mac sa dvije ostrice”.
Ako se ide na ETF onda to ima smisla jer se moze pricati o Blockchain, a to moze da bude neodvisno od Crypto valuta, jer je to Blockchain servisna platforma koja se moze koristiti visenamjenski (za zastitu podataka …) i puno se ulaze u tom smjeru.
Ako se ide na Ekonomski fakultet, tu je malo komplikovanije. Mozda mala paralela…Doci na Fakultet za Biologiju i traziti dozvolu za predavanje na temu Kreacionizam ili Inteligentni dizajn (protivnici Darvinove teorije evolucije).
Ne kazem da tamo nema razumijevanja, ali se moze ovo dogoditi jer Crypto valute nisu Mainstream program.
Afirmacija Crtpto valuta je marketing sam za sebe i rade ga oni veliki igraci sa velikim kapitalom na globalnom nivou.
Slazem se da oni koji su se tokom godina bavljenja razvoja i upotrebe Kripto valuta trebaju ukljuciti, ali njihovo znanje i vrijeme treba da bude nagradjeno. Ne vjerujem da se bez ulaganja moze napraviti veliki skok.
Ni kripto mjenjacnice ne traze od nas korisnika da ih reklamiramo besplatno, jer zna da to niko nece da radi bez neke koristi od toga.
Ovaj forum je prvi korak za one koji su "odvazni " i upustaju se u ovaj svjet digitalnih valuta.

2 Likes

Slažem se u potpunosti sa ovim,i pritom što si razložio ovako temu​:blush::ok_hand:.
Naravno bez neke financijske podrške ne može se mnogo toga napraviti, ako naravno želimo da to bude ozbiljno što bi rekli na Nivouuu.

1 Like

Mi možemo započeti nešto svoje, preko naših sistema za Webinare, pa u tom smislu možda početi neku priču i okupljanje na taj način?

3 Likes

Odlična ideja i o tome sam razmišljao, ekstra bi to bilo. Svakako nparavimo nešto tipa upoznavanje međusobno preko Zoom aplikacije da se upoznamo. :grin::blush:

1 Like

Pogresno ste me shvatili na to sam i mislio bolje je webinar nego amfiteatar da se zakupi i predlazem sto prije da pokrenemo pa koliko god cisto da je price neke o kriptu

2 Likes

Praštaj :grin: slaba mi kontalicaaa :sweat_smile:

U mojoj okolini je sve vise zainteresovanih za kripto tako da bi neki Webinari a kasnije i neka lokalna okupljanja sigurno imala publiku.

2 Likes

Postoji sistem za webinare? :heart_eyes: Je l’ to nešto preko https://oblak.crypto.ba/ ?

Inače, dobra je ideja, slažem se da je dobar trenutak da se “šira javnost” barem malo uputi u kripto. Da li preko predavanja uživo ili onlajn, preko nekih reklama/promocija ili na neki peti način, svejedno.
Mislim da bi najproduktivnije bilo putem onlajn predavanja (uživo), gdje bi ljudi mogli da postavljaju pitanja i budu malo više uključeni.

1 Like

Što se mene tiče, ja mogu ispred BCX-a…u ovom slučaju naravno besplatno
Ne znam na kojem si faxu, jedna naša kolegica (Mirjana) je na postdiplomskom na ekonomskom fakultetu univerziteta u Banjaluci, pa je već imala jedno diskusiju na tu temu…
Mislim da je sad pravo vrijeme za neki takav event jer je tržište u bullu i interes šire javnosti je ogroman. Tako da ako neko ima namjeru da organizuje event, gledaćemo da podržimo…

2 Likes

Evo link za Webinar sistem na našim serverima, da malo testiramo ? :wink:

Interesuje me prvenstveno test kada bi jedan ili dva predavača započetli Video/Voice, da li bi ostali uredno sve mogli pratiti, pa ako vam nije problem…

Mali preview sistema, upravo sam uradio update na zadnje verzije kodova, dosta brže radi nego prije.

Crypto.ba Webinar

image

Kad uđete preko linka, imate gore desno da editujete svoj user, jer svi će dobiti Guest na startu, zamoliću vas da stavite username isti kao ovdje na forumu
Preporuka: ukoliko na računaru nemate mikrofon i kameru, otvorite ovaj link sa vašim mobilnim uređajem i dopustite mikrofon/kameru :slight_smile:

3 Likes

@Nikola_Klak slažem se da je vrijeme za event, zbog tržišta i zbog epidemiološke situacije, jer ko zna d li bi se nekada kasnije mogao organizovati. Iskerno volio bih da se organizuje, ja lično teško da bih to mogao izvesti još sam samo student, a po prorodi sam slab organizator.
Ali svakako hvala ti na podršci.

1 Like