Poziv u pomoć! :D Budžet 10k / Rudarenje, majnanje, rig, cijene, profitabilnost, bitconnect

Prvo, osnovno, ono bez čega ovo pitanje ne bi mogao ni postaviti. Velika zahvala administratorima na ovoj fenomenalnoj inicijativi. Kao i svim ljudima koji imaju znanje i voljni su pomoći nama kojima je pomoć prijeko potrebna.

Ono što mene zanima jeste rudarenje. U moru informacija lahko do konfuzije, pogotovo za nekoga ko je tu tek nekih mjesec i pol dana. Pošto sam pokupio Bitcoin groznicu, od prvog dana razmišljam kako da uđem u ovaj svijet. Na kraju sam zaključio da je rudarenje sigurno najkvalitetniji način, ali zato i najzahtjevniji.
Nema leba bez motike. :smile:

Budžet za svu potrebnu opremu - 10000 KM

Pitanja:

  1. Koje GPU kartice su najbolja opcija po vama u odnosu na kripto valutu koju majnuju, best thing for a buck, jer sam primjetio da imaju tri različite vrste? Da li je to AMD (eth), NVIDIA (zcash) ili Radeon (Monero). Volio bi imati opremu koja bi bila za kripto valute koje su najperspektivnije.

  2. Da li se može rudariti sa bilo kojom karticom gore navedom, bilo koja valuta? Odnosno da li coini koji su naznačeni pored imena kartica označavaju samo to da te kartice najbolje ruadare te coine a ne to da ne mogu rudariti i druge kripto valute? Npr Radeon za ETH?

  3. Šta je sa Antminerom L3? Jer kako vidim da je jako isplativ za rudarenje Litecoin-a. Samo nisam uspio naći gdje se može nabaviti.

  4. Izuzev kartica koja je to dodatna oprema potreba za osposobljavanje jednog riga?

  5. Gdje je najbolje nabavljati opremu? Da li je to olx.ba ili neki strani sajt tipa ebay.com. Ili pak sjest u auto pa skoknuti do neke obližnje države?

  6. Da li je neko imao problema sa zakonom oko potrošnjom struje? Nisam siguran da li ima neka granica kada je to upitanju…

  7. Kakva su vaša mišljenja kada je Bitconnect upitanju? Sve zvuči odlično, profitabilno i čak i ima smisla. Da li neko koristi ovu platformu i da li je imao nekih problema kada je ona upitanju?

Koja su vaša mišljenja? Šta bi ste vi uradili da ste na mom mjestu. Volio bi čuti vaša mišljenja.

Vjerujem da ima još dosta ljudi kojima bi odgovori na ova pitanja pomogli.

Za sada to je to. Od srca veliki :raising_hand_man:

1 Like

Za kartice neki kazu AMD neki Nvidia, neke su bolje za kopanje jedne vrste novcica, druge za drugi.
Treba ti ploca, procesor (bar dual core), 4 gige rama, disk i jaka napojna.
Neces imat problema sa ulogom od 10000 maraka sa potrosnjom struje u svakom slucaju.

Bitconnect sam cuo da je velika prevara i piramidalna sema.

Hvala na pozitivnom feedbacku :slight_smile:

Ukratko ću pokušati odg šta znam i umijem… a ako još nešto treba dodati nek se slobodno neko “učipa” :slight_smile:

  1. Ako imaš izbor kupuj Nvidia kartice, tipa 1070.

  2. Može se radariti sa bilo kojom karticom, ali najbitniji je omjer ulozeno/dobiveno (što bolja kartica više hash-a baca = veći i brži povrat).

  3. Što se mene tiče ASIC minere ne treba dirati ako nemaš 500.000 KM u džepu.

  4. Izuzev kartica, potrebno ti je sve što treba nekom običnom računaru, sa tim da ti za grafike još trebaju “riseri” kako bi odmakeo kartice od ploče, a i jedne od drugih.

  5. opremu nabavljaš od provjere ekipe u Bijeljini, servis B.I.O.S (javi se korisniku @B.I.O.S)

  6. sa zakonom nemaš problema dok god plaćaš struju, naravno doćiće ti kući ako ideš preko 500 KM struje samo da provjere mogu li te prebaciti nekako na industrijsku struju (ali ubrzo shvate da ne znaju ni oni što su došli).

  7. po nekima bitconnect je ok, ali vecina ljudi to gleda kao dugorocni scam (ja bi ovo preskocio)

:slight_smile: nadam se da sam bar malo uspio odgovoriti ono što si htio, ako sam šta pogriješio, zamoliću članove da me slobodno isprave.

Rux, Crypto.ba

3 Likes

Nevjerovatno brz odgovor. Hvala vam na informacijama. Bacam se na istraživanje Nvidia kartica, a sigurno i uskoru kupovinu. :smiley:

Oko 10800KM je ova masina ( ne ova , ova je prodata ali da se ista sastavi).
Intel g3900
biostar tb250 btc +
8gb ddr4 ram
320gb hdd
Gtx 1070 8gb Asus STRIX o8g OC verzija
8x ekstenderi
2x Evga P2 850w (platinum)

Vjeruj da se neces pokajati kad uzmes kvalitetnu opremu, neces imati problema i kopas bez brige :wink:

2 Likes