Ponuda RIG-ovi

Investicija: 50.000 KM
Broj rigova: 10
1 rig = ~180Mh/s Ethereuma

Specifikacije:

  • Intel G3930
  • Gigabyte H110-D3A
  • Patriot 4GB DDR4
  • Seagate 250GB sata 3
  • 6x XFX Rx 580 GTS XXX Ed 8GB
  • 6x USB ekstenderi v 007c
  • Evga G2 Gold 1000W modularno
  • Rig za 6 kartica
  • Podesavanje i pustanje u rad

Molim savjete iskusnih članova, da li se upuštati u ovaj projekat ili ne…?

1 Like

Evo ti druže slika pa ti vidi isplati li ti se, struja oko 700-800KM

1 Like

ja samo mogu potvrditi da su rx580 odlicne ali normalno da rade je od 160 - 165 Mh/s vec na 180 dosta problema…

Imaš li RX 580 8GB ili RX570 4GB?

Apsolutno netačno. 12 rigova mi uspješno radi na 180mh/s

5x570 149mhs, dakle 180 je sasvim ok za 580

RX gutaju jako puno struje…Ja osobno preferiram geforce…NO, ak nedaješ kuću u zalog i ako ne uzimaš nepovoljan kredit…Mogu ti reći…Kreni… :slight_smile:

Licno iskustvo… ETHOS - whatchdog - “GUP 4 hangs in OpenCL call, you need to restart miner”! na 1.2.7 je kao malo bolje… x06mw98y9dtw|690x72

odg od supporta

"
lower the memory overclock on that specific card till stable
if u have to lower below stock for stable
then the bios flash needs to be done with looser timings
"

Ako može mala pomoć za ovu napojnu Corsair TX750M. Nisam siguran da li se na nju mogu priključiti 4 grafičke Sapphire rx 570 od 8 gb ili samo dvije prema tim izlazima i jačini.

Za risere kada se spajaju da li moraju preko onih malih nastavaka sa sata izlazom ili mogu direktno ovim nekim kablom od napojne koji ima 4 izlaza i može direktno na riser. Sta je bolje uradit ili nema veze.

Znači ima 2 izlaza 8 pin PCI-E to bi trebalo da bude za dvije GPU, pitanje da li se pored ovi izlazi mogu iskoristiti za još dvije kartice eventualno kako budem kupovao, ali bi mi opet kontam zafalio jedan izlaz za rizere, ako ideš dva rizera na jedan kabal, fali mi onda jedan izlaz za HDD.

Ima li neko prijedlog kako šta da skopčam, majku mu ne skonta da nema 4 izlaza 8 pin majku mu.

Još me nešto buni, ti kablovi za GPU, sa jedne strane imaju kao rupicu fali ona metalna pin jedna, jel to ide u napojnu ili u GPU.

Za rizere da li ih skopčati preko sata ili može direktno sa tim kablom sa 4 pim u njih molex kako se to već zove. DA dva stavim preko SATA a dva preko Molex ako sam dobro ja to skontao.

još nešto kontam, ako može na ove Periferne izlaze se uključit GPU da kupim kabal koji odgovara, a da sa starom napojnom priključim onda HDD i jedan rizer, da to sve rad isa dvije napojne ova Corsair da bude za matičnu i 4 GPU i 2 ili 3 rizera, a stara napojna od 550w neka žnj marka nemam pojma za HDD i 1 rizer??? može li se tako to sve spojiti. Hvala ako neko malo detaljnije ovo pročita od iskusne ekipe koja to spaja.

Jedno pitanje usputno …
Dje uopste vise naci rig navedeni za 5000 km

Kome god se obratis lupaju cijene po 6000 +

Rx-ice idu bez problema 180 MH/s na ETH.
Smjesno je pricat da trose puno RX, naspram nvidije…
Cijene su porasle, tako da je to normalno za rig-ove

1 Like

Imas na piku rig 6x rx 580 5300KM neki lik iz banja luke, mislim da jeftinije kod nas ne mozes naci, jedino da ti neko nabavi komponente vani.

1 Like

ma puno na piku je tih prodano, trazi unaprijed novce i sl…

1 Like

narudžba iz vana, tražit od NATO donacije u rigovima

Evo i ovaj iz bl sto je bio najpovoljniji digao cijene rigova od 500 do 1000KM, pretpostavljam velka potraznja pa mu se moze.

Svemu vezano za crypto je cijena skočila, pogotovo cijena opreme, asic minera (70%) i grafickih kartica…

Ne javlja se uopste taj lik. Ma nema na stanju kartica nigdje imalo boljih

Nestašica je globalna. Pogotovo u BiH.
Vani se i nekako može nabaviti ali uglavnom su ograničenja na samo dvije grafičke karte. Niko neće da proda više.