Pomoć, savjet, mišljenje

Pozz… Zanima me da li se preko ovog sklopljenog racunara moze pokrenuti rudarenje? S obzirom da nema graficku kartu, samo cpu i ostale komponente nove kupljenje. Racunar se upali jednom u mjesec dana, vise stoji kao ukras.

Win10, 16gb ddr4 ram, napojna 1000w,maticna msi z170a M7, cpu i7 6700 3,4ghz 16gb ram


1 Like

Pa mozes tipa stavit da se rudari neki CPU novcic, ali generalno neces se bureka najesti. Prvo sto je stariji procesor, a drugo sto isplativost kopanja CPU novcica je jako niska. Vise ces struje potrosit sto ga drzis upaljenim non stop.

Aham, hvala na odgovoru, onako pitam edukativno, nisam ni probavao nista, pa reko da pitam neko ko ima iskustva s tim.

ploca ima 7 slotova za GPU… a 1000w je i vise nego dovoljno struje da to sve pogura…
kupuj karte od 4GB (moj savjet sapphire RX serije 4 i 5) daju oko 30 do 33mhs, a mogu se naciod 400 do 500KM… kopas 3-4 jeseca i rasprodas karte po istoj cijeni…
pravit ces npr 5.5ETC mjesecno i stekas ih dok nestigne bar na 100/ETC i tada prodas… odes namore i izgotvis se sa dragom…
naravno mozes kopati i raven ili neki drugi koin sa dag fajlom manjim od 4GB

Sta bih mogao npr sa jednom kartom, cisto onako da vidim da probam?

Nažalost, jedino što možeš radariti su neki CPU koini, mada ja ovu ljepotu ne bi za to upotrebljavao…

:smiley:

2 Likes