Novokomponovane nebuloze novokomponovanih kripto igrača u BiH

Samo na Balkanu, genetske i svakojake podjele, u ovom slučaju Crypto.ba vs Kripto.ba

Jučer nam se u ovo doba pojavila tema na forumu koja ima cilj da reklamira kako oni kažu “prvi” portal u BiH vezano za kripto valute, ni više ni manje nego kripto.ba ? :smiley:

Naravno, poznajete mene, takve poteze poštujem jer ako smo svi tu za kripto priču u BiH onda valjda treba da bar budemo u kontaktu.

Tema je postavljena bez prvobitnog kontakta, tema koja počinje “dobro došli na PRVU kripto stranicu u BIH za kripto valute” ?

Kontao sam prvo da je prvo aprilska šala, čuj prvi, čuj prvi kripto sajt :smiley:

Hajde de, neću brisati ništa, javim se osobi koja je objavila to, inače naš dugogodišnji član koji je jako pozitivan i kaže da su njega zamolili da objavi to.

A ko su to oni? Zašto oni nisu došli i javili se sami meni, i gdje ćeš zaboga dati domen skoro isti našem i još tvrditi da si prvi…

Kao argument je upotrebljeno, pa eto vi ste forum ali mi smo prvi website? kakv crni website uradili u wordpressu koji sa par SQL inekcija se ugasi za sva vremena’ :smiley:

Vidi se samo koliko su neuki u ovome svemu, pa kontaju da ja Crypto.ba samo forum…draga moja gospodo Crypto.ba je urađen na najsavremenijem sistemu koji je PORTAL/WEB/FORUM toliko napredan da neki nakon 5. godina rada Crypto.ba shvataju šta je sve tehnički moguće uraditi na njemu.

A da su nas pratili ikako, znali bi da je main Crypto.ba website skoro gotov, u kojeg je uloženo jako puno truda i nije wordpress već opet napredna tehnologija za koju će tek da čuju kad su u pitanju web stranice.

Šta je cilj, šta žele da postignu? zašto se dijelimo na startu, jel u pitanju neka mržnja prema nama koji smo tu aktivni preko 5. godina, mislim… teme ne lažu, datumi ne lažu, naš utjecaj u BiH i okolini nije lažan i nema cilj da ikoga rastavlja niti mentalno niti fizički.

Dok kako vidim kod gospode je upravo to riječ, prave razdor unutar same kripto zajednice na ovim prostorima tako što glume kopiju nas, a na to sve doći reklamirati se na našem portalu i bez pitanja ili bilo kakvog kontakta? :smiley:

Ovo mi dođe kao ona pošalica za internet explorer:

“Internet explorer je najbolji explorer za skidanje najboljeg explorera”

a tako je i ovdje kod njih cilj, opet kažem, poštujem trud, ali kakav je to obraz i doći reći da ste prvi a počeli kripto priču neki dan :smiley:

Jutros gledam uplatili su neku reklamu na FB, misleći da će reklama uraditi ono što mi radimo već 5 godina od srca na ovim područjima.

Sve u svemu pozdravljam svaki vid rada na promociji kripto valuta, ali zašto uraditi ovakvu namjernu grešku i samo odjednom se pojaviti i iznositi laži, jer opet ponavljam kako mogu biti prvi ako su neki dan se pojavili, nevezano to sad da su preko wordpress plugina povezali se na api cmc-a ili coingecko-a u kojem prikazuju cijene kripto valuta i pokoja vijest i to je to?

Nadam se da će neko od njihovih predstavnika javiti da sklopimo priču pravu i da ne pravimo podjele već da radimo na tome da radimo zajedno i u cilju promocije kripto valuta na ovim područjima.

Have fun!

Rux, Crypto.ba founder

3 Likes

Uz dužno poštovanje prema članu koji je ovo objavio, kada sam pitao šta se dešava ko je ekipa, dobio sam odgovor

Gdje sam odmah odgovorio

image

image

1 Like

Ruku na srce, pokušavam da skontam šta se ovdje dešava…

Ako dotični misle da sa njihove strane sve što je potrebno da preuzmu “slavu” je da dignu Wordpress website, sa Coinmarketcap pluginom i da tvrde da su prvi… e onda to više nije ni zdrava konkurencija već jednostavno neka vrsta podmuklog načina rada.

Svi mi dobro znamo kako takvi završe, jer imaju totalno drugačiji cilj od nas, jer da su za kripto priču u BiH, javili bi se sami, došli bi na ćevape i rekli hajmo RUX zajedno raditi na kripto priči u BiH.

Sami da su predložili, da prebacim trenuti forum/portal sistem na forum.crypto.ba te da zajedno radimo na novom web dizajnu primarnog web-a na Crypto.ba, ja bi prvi rekao respekt momci hajmo!

A u međuvremenu se radi jedan jako fin dizajn za Crypto.ba za kojeg smatram da ćete biti zadovoljni svi mi, koji će predstaviti sve naše podservise Crypto.ba na jednom mjestu.

4 Likes

Definitivno loš start, kakav god da im je krajnji cilj.

Izabrati kripto.ba kad godinama postoji crypto.ba, a pri tome ne kontaktirati ovaj komjuniti, znači svjesno ići uz dlaku.

Al ajd, možda se kripto.ba ekipa ispravi, nastupi ljudski, od drugi put, isprve :slight_smile:

1 Like

Kod nas je uvijek tako. Svi su uvijek najbolji, bili prvi ili posljednji. Bez ljutnje bilo čije, kada bi sabrali sve sajtove, portale, forume, društvene mreže, zajedno sa bankama i samom državom…opet, daleekoo od dobroj, a kamoli najboljeg.
Veliko poštovanje za valutu, forum, novčanik i sve stvari iza kojih je Rux. Vide se godine truda, rada, strasti i napora. Ali, Rux, ti si samo jedan koji ‘‘iskače’’ u moru onih koji bi preko noći nešto da postignu, da ne kažem šljama. Mislim, vidiš i znaš to suvišno je pričati.
Još puno, puno ima da se radi, bori, da bi se stvorilo nešto što je zaista dobro. Nedostaje tu još mnogo stvari, ali je i logično da kada se krene sa nule ne može odjednom biti tu. Samo tako nastavi, a vjerujem da ćeš uspjeti u namjerama.
Ono što nikako ne mogu povezati sa svim ovim je, ujedno i kritika u pozitivnom smislu, to da neki ‘‘vrag’’ ne dozvoljava profesionalan stav. Da li sujeta proradi, ako bilo ko pokuša nešto slično ili je stvar karaktera ne znam. Samo, profesionalci ne trče odmah kao dječica uplakana i žale se na nekog drugog ako ih na bilo koji način dirao. :slight_smile:

Profi, hrabro, pametno, mudro…bez osvrta na na razne reklame i slično.
Nadam se da si me razumio u pravom smislu?

Što se ovih postova tiče, čitajući, nekako sam imao trunak nade da ću pročitati da si ih kontaktirao. Mislim, bar pokušao. Kao stariji, iskusniji, profesionalniji na način skretanja pažnje na stvari koje pominješ i/ili ponudio formalnu saradnju. Razočarah se što nisam tako nešto pročitao.

To oko upotrebe sličnih naziva ili istih, u prevodu, mi je jako nisko. Čak mislim da nije baš ni dozvoljeno i da postoje mehanizmi zaštite naziva. Ne znam da li si zaštitio bilo šta, počevši od naziva, vizuelnog identiteta, nekih operacija ili šta već sve ne?

Generalno, forum ili društveni servis (kjomuniti) kako ga zovete u ovoj oblati nemamo bolji. Da budem iskren, ne znam ni da li imamo drugi, ne tražim. Dovoljan je jedan, fer, korektan, zapažen sa ljudima koji mogu da podijele određena iskustva. Tako da je samo ta činjenica dovoljna da se nasmješiš i ideš dalje na način poboljšanja svega, a ne trošenja energije na ovakve stvari.

Ruku na srce, pitanje je trenutka kada će početi ‘‘cvjetati’’ ponuda svih tih servisa. Posebno kada napraviš dobru priču i to zaživi u pravom svjetlu. Tako to kod nas, ali i u svijetu ide. Odmah bi svi to da rade. Svjedoci su i veliki svijetski društveni servisi poput fejsbuka i sličnih.
To možeš da vidiš i sam, kako su odjednom buknule silne društvene mreže, kasnije čet aplikacije. Svako na neki način ima svoju publiku i korisnike.
Ne sjećam se da je Mark na sličan način diskutovao o ‘‘konkurenciji’’ i šta mu sad fali? Pokušao je i gugl, daleko jača kompanija sa sličnom pričom G+ i…?
Samo suštinu, jasan cilj, jak tim i neće izostati rezultat. Ma ko sutra stajao iza nečega ‘‘sličnog’’ i koliko jak bio. Bez vizije, strasti i truda nema ništa.
Mada, meni ovi ni slični ne djeluju. Naizgled, samo običan info portal koji ima sličan nazim kao ova zajednica.

Ne vidim razlog, stvarno, za postove ovog tipa ako potajno ne želiš da ih reklamiraš za Dž. :smiley: :wink:
I, tu si uspio. Zahvaljujući ovom postu sam prvi put čuo za njih. :smiley:

Sačekaj da prenoći, skloni nedozvoljeno promovisanje sa foruma i go to next level. :wink:

:smiley: Ja sam odmah napisao članu koji ih je reklamirao, da nas spoji, jer ih lično poznaje međutim još se niko nije javio.

Kada sam vidio da se ne javljaju, obrisao sam temu iako sam znao da će biti “rux najgori od djece” :smiley:

Opet ponavljam, svaka njima čast što promovišu kripto valute, kapa do poda, ali zamislite šta bi zajedno mogli uraditi na ovom polju.

Pa reklamirao bi ih prvi da su mi prišli, čak bi se i javio ali ovih dana stvarno sam imao nekih ličnih problema na poslu, zbog mobinga itd gdje mi je uzeto dosta vremena da se fokusiram na našu zajednicu, a opet… jako moćan osjećaj doći na forum i vidjeti da ljudi rade, doprinose i pomažu… srce kao kuća :smiley:

2 Likes

Volio bih da me osjećaj vara, ali osjećam da se neće ni javiti. :slight_smile:
Očigledno je iz priloženog.

Nedaj se! Bez stresa samo… :wink:

1 Like

Ma nema tu stresa, ja kad bi se stresao toliko ne bi bio ovoliki :smiley:

Meanwhile završava se novi Crypto.ba portal na kojem radim odavno, koji je uradjen u najnovijoj web tehnologij sa Adobe programima :wink:

Mali preview (još će biti izmjena) gdje planiram uraditi na našem jezik primarno, zatim eng/njemacki

Header

News dio

Crypto basics

Footer

6 Likes

Svaka čast! Odlično izgleda.

1 Like

Brate taj news dio izgleda kao da si ga ukrao sa kripto.ba, isti je kao sto oni imaju na svakom koinu samo crna pozadina.

1 Like

Uh :joy: mjenjacemo onda, nemoj da bude da krademo šta

1 Like

Ali ideja da promjenis crypto.ba u portal je odlicna, pratim ja forum dugo vremena ovako kad naletim, sad sam se registrovao da se ukljucim u raspravu jer sam pogledao i njihov sajt, svi veci igraci svakako imaji posebno forum za diskusiju kao sekundarna stvar onog cime se bave.

Mane njihovog portala je sto oni nemaju forum, pa se sama diskusija zajednice ne nastavlja, a i tesko je napraviti zajednicu preko noci, tako da si ti svakako u prednosti.

1 Like

:slight_smile: a gdje bi nam kraj bio da smo se udružili…

Ma hajde, samo nek ljudi uče, nebitno kako i gdje.

2 Likes

Kako god da je radjen, ili ti sa cim je radjen, kod je kod… ako nema kvalitet mos ga `ebat. A i sto se imena sajta tice, sadrzaj je bitan. A valjda ce se vremenom ljudi nauciti, svi prave pocetnicke greske. :slight_smile:

:sweat_smile: :rofl: :joy: :joy: :joy:

Mislim da je samo stvar nepostovanja, nema tu nikakvog razdora u zajednici. Napravis kvalitet, i sve 5… ovako nije bitno pomena. Da ne videh ovaj post, ne bih ni znao za stranicu. :yum:

1 Like

Prljavi marketing postoji i bit ce. Svako moze napisati da je “neko i nesto” ili da je “najbolji i najgledaniji”, ali gdje su mjerila i dokazi tih tvrdnji.
Dok god ne postoji kaznjavanje to ce se dogadjati.
to da se zovu Kripto.ba je tesko osporavati ALI da za sebe kazu da si #1, e to je sramota !!!
Onaj/oni koji ne zna za Crypto.ba, oni su “prvi”
Tesla je patentirao radio , a Markoni za to dobio Nobelovu nagradu…

U svakom slucaju, Rux i ekipa dobro rade, nadam se da ce biti jos napredaka u novom dizajnu portala…teme su u skladu sa trendovima, a sto se tice FORUMA, on treba da ostane jer je prava riznica informacija

1 Like