Novi u crypto svijetu

Zdravo svima,

U zadnje vrijeme pratim desavanja u vezi bitcoina i mislim da je dosao trenutak sa kupim svoj prvi BTC.

Zanima me Vaše misljenje, da li je ovo pravi trenutak za kupovinu?

Sta mislite o iznosu od 200 KM za kupovinu?

Da li se sigurni wallet placa?

Koja je najbolja solucija za kupovinu ( najjeftinija i najsigurnija) ?

Lijep pozdrav

2 Likes

@Zlaja1 pozdrav i dobrodošao u našu zajednicu, na to pitanje ti nitko ne može tačno odgovoriti to moraš sam odlučiti kad je pravi trenutak za kupovinu, mislim da bi ti bilo dobro da "pročačkaš " ovaj forum i naučiš sve što te zanima, jer za nekoliko godina rada ljudi na ovom forumu su napisali mnogo toga korisnog.

Dobro nam došao :slight_smile:

Glupo je reći, ali sad je vrijeme kad se prodaje, a ne kupuje (prošle godine cijena, check)

Svakako preporučujem, nebitno trenutna cijena, jer kad budeš imao na balansu BTC počećeš drugačije razmišljati.

Ne, svi walleti su besplatni i imaju mogućnost potpune decentralizacije

Legalna kupovina, BCX.ba ili da šalješ sredstva na svjetske kripto berze (binance, whitebit i ostali). Druga opcija kupovine je da kupiš od nekog direktno BTC, koristi forum kategoriju Prodajem

Have fun

1 Like

Hvala Vam puno na brzim odgovorima, imate li preporuku za novcanik, koji je najbolje korsititi?

2 Likes

Za početak malo pregledaj temu Novčanici

https://forum.crypto.ba/c/kripto-valute/novcanici/28

1 Like

Za početak ti je najbolje pečiti sa novčanicima na marketima nemas potrebe za nesto drugo uzmi neki koin sačekaj da mu skoči cijena preprodaj vidi da li te privlači čitava priča prije nego uložiš veći novac tek onda ako se odlučiš počni tragati za novčanicima ali za početak će ti i na mjenjačnici dobro stojati dok ne napraviš neku veću cifru :smiley: