Novi član

Pozdrav dečki, novi sam u svemu ovome. Imam par pitanja za vas iskusne. Želio bih da krenem u ove vode da dođem do nekih “laganih” para.
Što mi treba za početak svega,koja cifra za ulog bi bila najbolja…
Ako bi netko mogao da objasni ,hvala.

Ukratko, citaj forum. Koliko para ces da ulozis je tvoja stvar.
I da budes svjestan da je ovde mnogo lakse sve izgubiti, nego dobiti bilo sta. Ovo je berza, spekulacija ili jedna vrsta kocke. Pa, to imaj u vidu prije bio kakvog ulaganja.

3 Likes

Laganih para nema druze, kao sto Brzi reče

Da se nadovežem na temu, kao što ti je kolega @elmorte rekao, ako si došao samo po pare bićeš razočaran.

Naime, ideja u kojem si mogao zaraditi a da ne čitaš puno je daleko iza nas, jer trebao si ulagati kad je sve bilo jako jeftino.

Gledajući današnju cijenu, i ona će biti smiješna kroz 10 godina, ali valja izdržati toliko.

Kao što je spomenuto, prije da ćeš izgubiti novac nego dobiti ga, nažalost!

Razlog tome jeste upravo ciklusi, ti si sada na ciklusu kojem 99% ljudi kupuje a ne zna ni zašto kupuje i tada se prave greške.

Iskrena izjava jednog od najstarijih “trejdera” u WallStreet svijetu

“Kada svi prodaju, tada ti kupuješ - Kada svi kupuju, tada ti prodaješ”

Onog trenutka kada se ova izjava shvati na pravi način, tek tada počinješ učiti o berzama i ciklusima.

Još jedna bitna stvar u ovome svemu jeste, STRPLJENJE!!!

Ako nisi strpljiv, radije nemoj pokušavati se baviti sa ovim :wink:

Kupi Bitcoin ili Ethereum i drzi par godina.

1 Like

Jako je zeznuto novima svariti u glavi da je najbolja opcija ne dirati ništa, ono što si kupio zaštekaj što bolje i čekaj skokove.

Idi samo ako imaš znanje da se kontrolišeš na berzi, tj. risk management i strpljenje.

A ako neko misli da će savladati ovo sve a da ne čita, grdno se vara :slight_smile: