Nova DEFI platforma

Pozdrav,

Samo mala promocija i poređenje sa našim stručnjacima iz DAM-a. Još jedna u nizu mjenjačnica, marketa i DEFI platformi.

U kratkim crtama:

  • Kupovine karticama
  • Nema KYC do 3BTC
  • Jednostavna/standardna mjenjačnica
  • Prisutni su na Binance-u
  • DEFI platforma (sopstvena NMX crypto)…

U suštini, zanimljivo i nudi dosta toga, nadam se da će imati dobar napredak.

Ne morate da vadite kućnu listu, vjenčane listove, razna uvjerenja od banaka, komunalnog, telekoma, ne trebate da im šaljete skenirane dokumente u visokoj rezoluciji…
Za najniži prag od 3 BTC je neophodno samo e-mail verifikovati. Sledeći prag je 100 BTC i poslednji je bez ograničenja, a on zahtijeva i video intervju.

Relativno je nova i nastoje da prigrabe što više korisnika kako bi i njihovo postojanje bilo. Certifikat o registraciji je javno objavljen i može se provjeriti.

Riječ je o Nominex.io pa ko želi neka istraži.

1 Like

Kako si uspio naći Defi i KYC u jednom, jedno kontrira drugom :sunglasses:

AML/KYC/CTF nude u verifikacijskim nivoima (0 -1 - 2) za Withdrawal Limit 3, 10 i bez ograničenja BTC-a.
Što znači da je do 3BTC verifikacija samo putem e-mail.
A, DeFi je, koliko znam, standard za decentralizovane finansije? :slight_smile:
To se odnosi i na sve mjenjačnice koje ‘‘leže’’ na tim ‘‘injektiranim’’ finansijama (baš kao i berze).
KYC (Upoznaj svog korisnika) - doslovno prevedeno i predstavlja standard elektronske verifikacije korisnika.
Zbog čega nebi bilo moguće?

Takođe, podržavaju i MetaMask prema Binance mreži što uveliko olakšava rad sa Binance-om.

@Rux ukaži mi na greške?
U žurbi možda i ono što znam ne kažem u pravom kontekstu. :slight_smile:

Vidim da nisi shvatio šta sam htio reći, De-Fi znači, decentralizovane financije tj. decentralizovane mjenjačnice u kojima nije potreban nikakav KYC, jer se kosi sa osnovim načelima “De-FI”.

Kako može biti decentralizovana mjenjačnica koja “fura” DEFI projekte, a ovamo traži KYC? :smiley:

Ukratko, DEFI mjenjačnica tj swap sistem ne smije imati KYC inače to ništa onda nema smisla.

Nisam toliko u DEFI svijetu, jer je to čisto ispiranje mozga ljudima, te odvlačenje pažnje od prave tehnologije koja je započela sve ovo, pa možda neko drugi da uleti ? :wink:

Paaa…decentralizacija nema pretjerano veze sa identifikacijom. Ali, moram priznati, i meni je to oko DeFi pomalo zbunjujuće.
Razumijem da je decentralizovano i da ne mora značiti anonimno. Jednostavno, ne postoji centralna finansijska ustanova (centralna banka) i ne može neko tek tako da ‘‘drži palicu’’ u ruci.
Pristalica sam da se države i banke uključe i da do neke mjere kontrolišu dešavanja u smislu garancija i bezbjednosti, ali nikako nisam za centralizaciju. To znači da bi se tek onda iživljavali na ljudima, baš kao što banke to sada rade. Ni države ništa manje.

Ovako, odgovara da je to ‘‘plutajući novac’’.

E, tako, recimo ETH 2.0 je uvod u centralizaciju jer isključuje rudare koji su glavni adut decentralizacije.

Uh…mislim da se mozak više grije nego GPU :smiley: :smiley:

1 Like