Nebuloze Klixa: Građani BiH koji trguju kriptovalutama još čekaju zakon i prvu mjenjačnicu

Znate da sam posvećen svima nama, ali kad ovako nešto pričitam… zanjemim.

Ne razumijem cilj ovog texta, niti ovog profesionalca koji tvrdi da u BiH nema mjenjačnice za kripto.

A gdje je BCX? DCX? pa gospodo zašto se lažemo i u kojem cilju je ovaj text organizovan?

Prvo pitanje je, ko je expert koji tvrdi da u BiH ne postoji kripto mjenjačnica hehe?!?!

Građani BiH koji trguju kriptovalutama još čekaju na zakon i više mjenjačnica

Prvo je laž da se ne mogu pravno kupiti kripto valute, posjetite BCX mjenjačnicu, registrujete se zatim verifikujete se i svoju banku, zatim kupite kripto valute :smiley:

Kako onda se navodi u textu da je nemoguće?

Onda druga opcija, evo neki dan u Prijedoru, u Patrija stoji Bitcoin bankomat… opet, možeš kupiti i prodati kripto, gdje problem?

Moj utisak je da autor misli da svaka drzava mora imati mjenjacnicu/berzu u svojoj drzavi da bi njeni gradjani mogli kupiti kriptovalute?! Poprilican nonsense, posebno u kontekstu globalnog karaktera svih kriptovaluta. Nije rijec o dionicama rudnika u Ugljeviku, koje se prodaju iskljucivo na domacoj berzi.

Primjer: drzave poput Njemacke, Austrije, Francuske, Svicarske, itd. nemaju “domace” mjenjacnice/berze (barem koliko ja znam), niti im trebaju. A nama, sa svega 2 miliona i kusur stanovnika, prema autoru teksta, kao trebaju.

1 Like