Mining RIG pomoc

Podrav raja, skupio sam određenu kolicinu novca i htio bih uzeti rig. Moje pitanje je, da li se neko od clanova bavi sastavljenjem rigova i savjetovanjem (Naravno ne besplatno :slight_smile: ). Ako sam ponovio temu izvinite, ali nisam mogao naci noviju temu.

po mom misljenju… nemora nuzno biti i ispravno… nadam se da ce se jos kolega javiti…
sada se neisplati ulaziti u kopanje ETH koina… svim silama se trude da predju u PoS do juna… mozda malo ofulaju… mjesec dva…
mozda prije uzeti kripto i sacekati skok pa prodati…
ili ako bas mislis u rudarenje… mozda nesto sa 4GB recimo ETc ili Raven ili Ergo… neke koine koji su ispod 4GB DAG size…
za jednu GPU od 8GB mozes uzeti dvije od 4GB… udruzene prave duplo vise MH…
imas na what to mine sve grafike koliko koje kopaju pa baci racunicu na papir…

Upratio sam to sa ETH…Alternativa mi je XMR za rudaranje, da li bi se to isplatilo ili neki drugi alt coin? Vidim da sam glavno ispustio, budzet je cca. 3000eura.

XMR mozete samo rudariti sa procesorom pa mozete viditi nove ryzen procesore?
Za software preporucujem xmrig
https://monerobenchmarks.info/list.php

alternativa… bar za sada… je ETC… RVN… Ergo… tek ce se znati kada ETH ispadne… pa ko je izabrao pravu stranu… ja sam nekako u ETC pa se nadam da bi mogao proguliti…
mozete pogledati i TSF… njega sam nakopao oko 1000kom… nadam se da ce jdnog dana da skoci cijena… a i ovako je isplatljiv…

Pozdrav, može li preporuka grafičke za rudarenje RVN ? Ubacio bih je u kućni računar koji nema neku napojnu tako da bi i neka od 4 GB bila idealna.

rvn trosi vise struje od etc…
svejedno ti treba dobro napajanje sa jednim do dva izlaza za grafike, zavisi sta uzmes…
racunaj napajanje 450w - 500w… grafika ce da vuce 150-200w i ploca sa cpu i ramima bar jos 150w…
rx 5xx i rx 4xx serije kopaju po 30 etc ili 15 rvn