Miner se restartuje


Pozdrav,imam 2 riga sa po 6 asus 1060 gtx 6 gb.miner je claymore 10.5.u posljednje vrijeme se miner konstantno restartuje…pokusavao sam sa zadnjom verzijom minera 11.8 ali jos gora situacija.virtualna memorija je 32 gb.da li netko zna o cemu je rijec.nov sam u miningu,rigove sam kupio u januaru ove godine.ima li neko slicnih problema?hvala unaprijed.

  • Koja je MB (Motherboard) u pitanju? Da li na njoj ima dodatne SATA ili Molex PSU (Power Supply Unit) konektore? Da li su uključeni?
  • Da li BIOS ima zadnju verziju? Jesu li na sistemu zadnji driveri za chipset?
  • Da li je OS Win 10, te da nije odrađen automatski update?
  • Šta se desilo kad od januara rig-ovi rade, a sad su počeli praviti problem?

Asus je mb,da svi su konektori ukljuceni.bios nisam dirao,drivere takodje nisam dirao.os jeste win 10 i da radio je update.sta mislite da li je neki drugi miner mozda stabilniji od claymore?

Problem je što je odradio update koji se inače ovako isljučuje:

  1. services.msc → Windows Update → Properties → Stop → OK → Properties → Startup Type: Disable → OK
  2. gpedit.msc → Administrative Templates → Windows Components → Windows Update → Configure Automatic Update → Enabled → 2- Notify for download and auto install

Kad mi se desi tako nešto odradim ponovnu instalaciju Win 10 i sve ispočetka, jer funkcioniše po principu: “preko preče, naokolo bliže”. :slight_smile: