Meetupi

imate li kakve kafe ili meetupe ? da se nesto dogovori ?

2 Likes

Hej, cool ideja!

Nadam se da ćemo organizovati uskoro i neki veći događaj, ali sačekaćemo ostatak tima da vidimo da li se šta planira uskoro :slight_smile:

@Rux

1 Like

Sorry na kasnom reply, cijeli dan sam na baušteli :slight_smile:

Zanimljiv prijedlog, its all about location

Jako smo mlad projekat, te bi ovakvo nešto trebalo da se organizuje u skorijoj budućnosti, jedini problem je gdje da organizujemo?

Šta predlažete za lokaciju?

Ja (Rux) i @turbo86 smo iz Sanskog Mosta, USK.

@Crypto.Cat
Tim se nedavno proširio za još jednog člana iz Bijeljine, @B.I.O.S koji je zadužen za hardware nabavke, te ako vam treba bilo šta njemu se javite, možete dobiti rigove sklopljene i spremne za kopanje 5 minuta nakon dostave.

1 Like

Ja bih za lokaciju da organizujemo turneju po BiH i da budemo prvi kripto-nomadi :smiley: :smiley: :smiley:

No, sada ozbiljno - ja sam u SA. Svaki entuzijasti i entuzijastkinje ove priče je dobrodošao/la za meet-up i da podignemo priču na visoki nivo, pa čak u budućnosti i do Hackatona ili BitCoin kafića :smiley:

1 Like

ja sam u visokom, ali moze se zaletiti u bl ili doboj recimo, zasto da ne, tri slobodna mjesta ukljucena, inace nekada sam pisao lab.ba, organizovali smo opencoffee, tedx u sa

2 Likes

Hej, pa blizu si SA. Taman da, ako imaš volje i želje, bacimo jedan CryptoParty SA?

moze, kako zamisljas da to izgleda ?

Za početak, prvo da se okupimo mi entuzijasti na mini-meetup. Skontamo šta je najbolje za početak tipa klasični paneli: Uvod u zaštitu podataka i uređaja, enkripcija HD i servisa komuniciranja, bitnost Open-Source platformi, instalacija Linuxa, a kasnije i zahtjevnije stvari kao introducija kriptografije na teorijskom, pa praktičnom nivou, važnost digitalnih prava i anonimnosti.

Ja sam osnovala teorijski Institut digitalnih sloboda za koji imam ogromna očekivanja, ali imam lack entuzijasta_kinja.

1 Like

Zanimljiv razvoj događaja, baš me interesuje šta ostali misle o tome

1 Like

mini meetup moze, koliko vas ima jos u Sa ? generalno jos uvijek je vrlo malo ljudi u okruzenju koji uopste kontaju o cemu se radi u cijeloj prici oko kriptovaluta, a da ne govorim o entuzijastima. mene prvenstveno u ovoj prici zanimaju komercijalne primjene blokchaina i drustveni uticaj putem razvoja dapps ili btc baziranih apps, pored toga zanima me i investiranje i trading.

1 Like

Zdravo narode, sto se tice organizovanja nekih dogadjaja za pocetak mozda nesto mini da se organizuje, tipa u Sarajevu ili neka lokacija koja ce odgovarati svima da neko ne putuje 5 sati bezveze. Sto se mene tice bilo gdje u BiH moze. Sto se interesovanja tice u Bijeljin imamo jednu odredjenu grupu ljudi nas 15ak (musterije kojima smo prodali i za koje odrzavamo rigove) tako da bi odziv bio solidan. E sada moze se napraviti neko neobavezno druzenje ono tipa rezervacija nekog puba za 30 - 40 ljudi ili koliko vec dodje ili da se ide na neki dogadjaj bas onako gala. Mozete okaciti i kakav pool pa da vidimo ko sta voli ili cak pool za lokaciju.

3 Likes

Malo, ali da se aktivira priča, mislim da bi nagurali 50ak ljudi. Bar se nadam…

Pa jeste mali broj ali u sustini nije bitan kvantitet vec kvalitet. Mislim da bi bila sustina da se upoznaju kljucni akteri, ljudi koji ce kad tad postati vrlo znacajni na ovim prostorima u kripto sferi. U tu svrhu vjerujem da bi trenutna ekipa posluzila svrsi. Treba organizovati mali ali znacajan skup.

3 Likes

Ovo tek sad vidim - jel bio skup? Ili ga tek trebamo organizovati? :slight_smile:
Ja sam u TZ, ali mi godi bilo gdje u Bosni da se nadjemo. Mogu i neke usput pokupiti ako to bude da idemo npr u Krajinu.

Meetup je sada u subotu, vise detalja ispod. Dobrodosao.

https://forum.crypto.ba/t/sarajevo-blockchain-meetup/590

1 Like

Ko je za da organizujemo CryptoParty?

Treba prostor samo, ostalo će se lako :slight_smile:

to neka politicka stranka? a ne smijem ja u politiku vera mi brani xD

1 Like

Hahahaha, nemoj me furati javno :stuck_out_tongue:

https://forum.crypto.ba/t/kako-je-jedna-zabava-promijenila-digitalni-svijet/331

1 Like

Neka bolan… haha dete’ djeco :smiley:

Nas cryptoparty https://cryptoparty.rs/ vam stoji na raspolaganju. Mi organizujemo cryptoparty zurke od 2013-e po Beogradu (tacnije u beogradskom hakerspejsu https://oosm.org/ - sajt nije updateovan duze vreme, ali bice skoro) Bili smo u aprilu u kriterionu u Sarajevu na crypto-zurci za neki pokret Zelenih.
Puna podrska, nadam se da ce te se organizovati za lokaciju, a onda crypto-zurka.

2 Likes