Malu pomoć bi molio

Posjedujem Rig sa 5 rx470 4gb karticama do sada sam kopao ergo cca 10-12 USD po danu pa rekoh da vidim mozda neko ima nekakvu ideju sta kopati a da nosi vise para od 12 USD po danu . Lp

Pozz i dobro nam došao.

Reci mi samo, da li si ti odmah prodavao ono što si rudario, jer tad ima smisla da kažeš 12$ po danu.

Dosta ljudi griješi, kopa nešto, ne prodaje istog trenutka kad dođe iz rudnika, i kasnije kada cijena tog istog padne ne shvataju šta se dešava.

Ajmo reci da dizem cca trećinu ostalo ostavljam jel planiram jos jedan Rig slozi

1 Like

ma Whattomine je tito za ovakve stvari. Kopam i ja ergo i sad je evo na 9 i nesto eura. Strpi se malo i ne prodaji jer imaju oni sad dosta projekata sa Cardanom koji ce krajem oktobra izaci i krenuti.

sa 4GB karticama nije da imas neki izbor, Kawpow, progpow i Autolycos.
Ne znam mozes li snjima octopus uopce?

LP

1 Like

Eto malo se ponovio pa uzeo 4 kartice 3060 12gb no lhr sutra planiram slagati Rig pa rekoh ako neko ima slivno nesto da vidim kaj mogu ocekivati

imam ja 4x 3060ti . Piši šta te zanima ili nam svrati na discord :wink:

1 Like

Pa ovo je pri Rig koji cu sam slagati ovaj koji imam sam kupio gotov pa recimo na kaj moram paziti kako ubrzati kartice i tak

1 Like

OC kartica dodje na kraju kad se sklopi rig. Nadam se da imas dobro napajanje i da sve dobro spojis, od risera pa dalje…

U biosu obavezno -
4g encoding on
PCie speed - Gen1
On ac power loss - turn on
Ukoliko ces neku linux distro tipa HiveOs onda u biosu takodjer disable CSM.

LP

1 Like

Pozdrav svima novi sam u rudarstvu mislim kupiti nvidia gtx 1050 ti karticu,ako mi mozete reci koji coin se moze rudariti i da li je isplativo sa ovom karticom uopste rudariti?

1 Like

Na ovoj stranici možeš vidjeti sa kojom karticom šta možeš rudariti i izračunati grubo profitabilnost po trenutnim cijenama:

What To Mine - 1050Ti card

1 Like

Ta kartica je već starija, naravno da je moguće rudariti sa njom, ali ne očekuj previše.

Taj rang kartica nikad i nisu bile primarne za rudarenje, uvijek se tražili modeli od 1060 pa gore.

Ovo što ti pokušavaš je neka vrsta osnovnog učenja o rudarenju, što podržavam realno, ali ne očekuj neki profit sa tom jednom kartom.

Da,svjestan sam da ne mogu nesta previse ali otprilike oko 70 ili 80 eura mjesecno moze ako sam ja dobro uradio na nice hashu.
Znaci bolja je ova od 1060 ma da neznam da li moze na komp intel core i5-2500 tako da ne znam bas koja mi.moze sa ovim specifikacijama zamolio bih ako nije problem da vidite slike pa da kazete koje mi mogu.
Hvala i izvinjavam se na dugom postu





.

@Nedzad_Radmilovic bojim se da te moram razočarati, ali 70-80Eura sa 1050TI - nema šanse. Ta kartica trenutno, možda, može izrudariti koina u vrijednosti 12-15 USD na mjesečnom nivou (kalkulisano na osnovu trenutne cijene ETH-BTC-USD).

Kada bi mogla toliko ja bih svoje 3060 mijenjao za 1050TI. :slight_smile:
Nažalost, i 1080 Ti je na samoj granici podnošljivog učinka.

2 Likes

može struje potrošiti 70 eura ako se dobro nastima :slight_smile: a para teško zaradit da može i 30 eura.

1 Like

Da,kazem kako sam gledao na nice hash ali ni to nisam siguran mozda nisam bas ni ukucao kako treba,htio bih sad da probam sa tom,pa cu onda gledat neke jace ako budem znao napraviti i ovu sto hocu da uzmem

1 Like

Za ovu karticu sam nasao da podrzava ovaj procesor za neke jace nisam,zato ne znam da li mi mogu na ovaj procesor ne bi sad da kupim a da mi.stoji bezveze da mi ne podrzava

1 Like

Što se tiče NiceHash-a, ovako trenutno stvari stoje.
Mada, ako nemaš iskustva sa rudarenjem i ako računar koristiš i za druge stvari radije bih ti preporučio Cudominer umjesto NiceHash-a.
Dosta bolje se pokazao i lakši je za podešavanje kada je početak u pitanju.

Radi i sa lošijim procesorima, tako da ne brini. Instaliraj GPU dajver i titanijumka će da obavlja svoj posao bez problema ne pitajući pretjerano procesor za to. :wink:

I sa tim procesorom možeš rudariti Monero, ali nije veliki učinak pa je upitno koliko se isplati žrtvovati hardver za siću.

Probao sam na nice hashu ali po danu 0.01 cent ne islati mi se zrtvovati procesor za to.
A za struju mi nije problem placam stan 750 eura tu su mi sve rezije u tome

Nista onda ide ova za pocetak pa cu kasnije vidjet malo dok naucim sta i kako ide

2 Likes