Majnovanje na kredit ?

Pozdrav,

Zainteresovan sam da započnem proces majnovanja kući, htio bi da kupim rig ali nemam dovoljno novca pa me interesovalo da li je iko od vas digao kredit i počeo da majnuje ? Da li je to isplativo uopšte ?

  • Srđan.

Pozdrav,

po meni, to je malo rizično, ali ukoliko se fokusiraš da ne diraš ono što si iskopao, te da svojim novcem nekako vraćaš ratu kredita… onda imaš dobru šansu da nakon par godina profitiraš solidno :slight_smile:

ako planiraš otkidati izrudareno, kako bi platio ratu… mislim da je to malo zeznuto jer može ti se desiti da na kraju samo isplatiš opremu i to je to

3 Likes

Pa pokušao bih da od plate vratim kredit, mada je to prilično mizerna cifra (misleći na platu).

Koliko bi mi novca trebalo da krenem, trenutno imam privremeni ugovor pa ne mogu da dignem veće cifre ?

Mislim da bi ti 5_6k bilo dovoljno za ozbiljan rig.

Zavisi, 5-6 milja maraka. Ja sam kupio rig star 2 mjeseca za 3000KM, hitna prodaja je bila u pitanju, sve pod garancijom :smiley:

Hvala na odgovorima.

Da li je jos ko probao da pomocu kredita kupi sebi nekakav mining rig i uspjesno ga otplati ?

Iz iskustva pricam. Ja sam na taj nacin usao u mining, ali sam usao u Novembru 2016. Kada je cijena komponenti za rigove bila skoro pa duplo manja, a cijena svih novcica ni blizu sadasnjih. I otplatio sam nakon 6 mjeseci, kad je krenuo bum altova i btca. Btw, Ethereum je bio 6$, Btc je bio 600$…

Ukoliko mozes priustiti jednu karticu bez kredita, kupi jednu karticu …