Kupovina iz Bosne

Pozdrav ljudi,
ima cilj da ulozim nesto novca u kripto valute, npr. da kupim 1BTC i da onda sa njim kupujem neke druge valute u manjim iznosima tj. da malo trgujem s tim. Prvi problem je kupovina iz Bosne preko bankovnog racuna, na dosta mjesta ne suportaju BiH i sl. Pa sam razmisljao da licno od nekoga kupim BTC. E sad interesuje me kada dodjem u posjed BTC-a i odem na neku od berzi da trgujem, da li ce mi oni traziti odredjenu verfikaciju ili cu moci bez vecih problema trgovati? I da li te berze uzimaju odredjeni procenat prilikom trgovine?

Pozdrav,
Sad je malo teze doci do btc-a preko banki isl. u BiH. Najbolja varijanta i jeste da kupis od nekoga. Sto se tice mjenjacnica, vecina trazi samo registraciju, ali dnevni limit je manji, dok je za vece sume potrebna verifikacija. Primjer na bittrex imas basic verifikaciju - dnevni limit do 3 BTC

Najbolje mjenjacnice trenutno za mene:

Svaka mjenjacnica uzima odredjenu proviziju, najcesce kod povlacenja sa mjenajcnice na wallet, imaju jace provizije.

Za sad sam uspio rjesiti problem kupovine , ali me interesuje za mjenjacnice ovaj fee.
Za bittrex sam nasao da je to “All trades have a 0.25% commission.”
a za binance “0.1% trading fee”
Da li neko zna ko koristi je li to sve, ili ima jos nekih skrivenih troskova?

Šefe, kako si uspio riješiti problem kupovine? Jesi li uspio na nekoj od mjenjačnica kupiti preko kreditne kartice? Niko živ ne podržava kupovinu iz BiH.

1 Like

Nisam, trazio pokusavao i na kraju sam kupio preko sestre koja zivi vani, tj ona mi je kupila i poslala.

da li je neko kupovao kripto valute preko forex admiral hr? da li je to bolje nego uzimati preko tih mjenjačnica?

na forex admiral se iz bih može izvršiti uplata preko netteler tako sam nekad verifikovao account, jer preko kartice direktno nije moglo

Pozdrav,
Preporucio bih vam otvaranje bankovnog racuna u inostranstvu, pa putem njega mozete kupovat i prodavati sta zelite.
Ja sam veoma jednostavno otvorio racun u Hong Kongu, aplikacija se zove “Neat”. Otvorite racun za 5 min, treba vam pasos koji uslikate i verifikacija mobitela. Ako vam ne prođe sms koji oni posalju da verifikuju vas mobitel, javite im se pa ce vas prozvati oni kako bi vas verifikovali. Racun ima neke dnevne limite od oko 300 dolara koje mozete povuci sa bankomata, a godisnji promet do 20 000 KM,
cini mi se, nisu velike provizije.
Druga opcija je “Comdirect bank” Njemacka, saljete im postom kopiran pasos, ovjeren kod notara i u sudu, i aplikacijski formular, sve 15KM, pa ako vam dodjele racun dodjele, ja jos cekam.
Proguglajte malo ove dvije opcije.
Pozz

Pozdrav, sve stoji kako si napisao za Neat, ja tako imam Payoneer MasterCard, ali kod verifikacije većina exchangeova traže te fotku ID i tvoj selfi kako držiš ju i ostale podatke onda upisuješ svoju adresu i to je na kraju BIH a ne HK ili US ili Njemačka gdje si otvorio račun… i na kraju te otkače… jel iko skontao kako to proći?

da li je neko kupovao valute preko ovog sajta coinmama, kako radi da li je pouzdan, za coinbase da li stavljate croatia da bi kupili vlautu, sinoć sam probao i izbaci nemoguće iz bih, kontam promijenit državu na croatia pa probat

Ja sam se reg na SpectroCoin stranici, verificirao, dodao kreditnu karticu i uplatio bez problema, sve iz BIH. Skrill takodjer radi, kao i SEPA transfer ako imate racun u nekoj od EU zemalja. Npr ako imate HR putovnicu otvorite racun u HR bez problema i koristite SEPA-u.
Provizija na uplatu je u prosjeku 5% osim za SEPA transakcije gdje nema provizije.
Nakon uplate prebacite novac u BTC i posaljete ih na npr. Bitfinex i kupite koju vec crypto valutu zelite.

Ja cu uskoro probati sa Skrillom da odradim dizanje novca. Takodjer sam naisao na alternativu okpay.com. Procitao sam dosta pozitivnih utisaka, pa cu probati uzeti njihovu karticu da dignem na nasim ATM.

a mogu li se preco okpay kupit kriptovalute?

Nisam nesto previse istrazivao ali evo sad sam pogledao na kratko:

Ja sam vise trazio nacin kako da unovcim bitcoine, medjutim koliko vidim imaju svoje wallete i moze se kupovati sa njima…

da li si istraživao taj spectrocoin, ima dosta nekih psotova da je scam, da li je sigurno to, ja se kontam verificirat da kupim taj neki ico bankera, možda nešto bude od otga jednog dana

Uplatio sam i isplatio preko njih, tako da, ako su Scam sigurno ne bih vidio novac vise :slight_smile:

Spectrocoin nije scam, uredno rade vec dugo, cak sam preko njih kupovao btc.

Edit: nedavno sam komunicirao sa njima i kao rade na karticama za nas koji nismo u EU, koliko je to tacno, vidjet cemo.

OKPay je zanimljiva opcija. Nedavno ih je preuzeo MoneyPolo, a u principu dosta toga imaju sličnog. OKPay međutim nudi dosta više načina za uplatu/isplatu. Koliko sam vidio moguće je i kešom preko BH Pošte odraditi uplatu ali i isplatu. Zanimljivo.

Dali postoje kakve najave da ce bittrex raditi sa ETN?

Spekulacije, ako bude, cijena ce gore :slight_smile: