Kupovina alternativnih kriptovaluta

Preko koje platforme je moguće kupiti kriptovalute poput ETH ili Monera u BiH?

Ukoliko nisi verifikovan na npr Coinbase, najbolja opcija je da kupiš Bitcoin, te isti pošalješ na Poloniex mjenjačnicu na kojoj kupiš ETH ili Monero… ili bilo koji drugi altcoin

Ja sam i prije odprilike godinu dana bio zainteresiran za kupovinu altcoinsa i btca ali koliko se sjecam nije bilo niti jedne mjenjacnice koja je nudila usluge u BiH ukljucujuci Poloniex osim neke rusko-spanjolske koja mi je bila sumnjiva… Nadam se da je sad stanje bolje…

kraken, swift ili crypt depozit

1 Like

da li je preko krakena moguće vršiti depozite u BAM pa kupovati cryptocoinse ?

Na Kraken, kao što je mangefort rekao, šalješ putem SWIFT-a… nisam slao odavno preko SWITF-a ali mislim da traje otprilike 3 dana, tad ti se novac pojavi na balansu sa kojim kupuješ sta već želiš :slight_smile:

Neke mjenjačnice zahtjevaju verifikaciju, poznatu kao KYC (Know Your Costumer) u kojoj šaljete vaše privatne podatke, slikate se sa kreditnom karticom itd…

2 Likes

Moguce je i za BAM kupiti novcice kod nas privatno, to je vazno npr. za nekoga ko nece trag na papiru u bankama. Ja mogu prodati nesto btc jer se stalno kopaju novcici koje pretvaram u btc a ti na berzama za bc kupis sta ti srcu drago. Koliko si mislio da ulozis ?

S obzirom da sam totalni laik što se tiče kriptovaluta nisam mislio ulagati previše… možda negdje oko 3000BAM na par mjeseci da vidim kako to ide.:grin:

Zato imaš nas tu da ti pomognemo da shvatis osnovu, a na tebi je dalje :wink:

1 Like