Koju valutu trenutno rudarite i koju opremu imate?

Pozdrav ljudi,

Da pokrenem novu temu za pocetak :slight_smile:

Koju valutu trenutno rudarite i koji pool koristite?
Koji program za rudarenje koristite?
Koje drivere korisite i koja su podešavanja?
Kakav rig posjedujete?

Trenutno imam jednu karticu GTX 1060 6GB i vjerovatno cu dodati jos jednu 1060 ili 1070, ali praniram sastavljati pravi rig u skorijoj buducnosti.

Usput novi sam u ovim vodama i drago mi je da ima nas community.

Lp

1 Like

Pozz, novi sam i ja u kopanju, doskora koristio nicehash minera, jučer se ovdje prijavio pa da vidim šta i kako ide.
kopam sa 2x R9 290 sa zadnjim driver-om kopam ZEN

Valjala bi kakva pametna smjernica za nas novake.

Trenutno se kopa ZEC, ETH i njima slični.

Miner koji koristimo je Claymore ETH ili ZEC miner.

Karte koje preferiraju većina minera su AMD RX 480, 580 i Nvidia 1070.

Driver obično zadnju verz, osim kada se moduje bios kod nekih kartica što zahtjeva 16.9.1 verziju kod AMD-a.

Što se tiče rigova, imamo temu za to.
https://forum.crypto.ba/t/b-i-o-s-rigovi/367/4

Za R9 290 kartice, najbolje da kopaš ZEC,ZEN,ZCL, ali te kartice gutaju previše struje… bojim se da bi ti profitabilnost bila umanjena.

Primjer, Rx 480/580 guta oko 100w, dok 290ka ide preko 250w, plus hawai čip radi na 95C.

Ma pod vodom ove dvije ne prelaze 70°C na VRM1 a jezgra na 60°C sad kad je ova vručina, koristim Stilth-ov bios za 290 da diseblovanim pola ROP-ova 64 na 32 napon u biosu 1.1 pod loadom 1.06V clockovi 1100/1250mhz.
Sa Nicehash minerom sedmično na račun 118KM kad se odbije fee i prodaja BTC-a drugom licu.

A profitabilnost je bolja nego kad sam Foldao 20/7 i imam 42 miliona poena.

Zanimljivo, imam dvije 290ke referencne, hajde proslijedi kakav link da pregledamo malo taj bios :slight_smile:

evo ti linkovi sa masom biosa pa izaberi koji tebi najbolje odgovara sve su za ref R9 290/X

https://onedrive.live.com/?authkey=!ABdhkoiDt-m_WgY&cid=8329B08E8413A80E&id=8329B08E8413A80E!248&parId=8329B08E8413A80E!247&action=locate

Ljudi, mogu li se koristiti 2 razlicita proizvodjaca za rudarenje. Tipa Gigabyte GTX 1060 6GB i EVGA GTX 1070 8GB da budu skupa u rigu i da se obje grafike mogu twikati? Koristim Windows 10.

Može naravno kad je moguće imati AMD i NVIDIA skupa što nebi moglo i to što ti hoćeš.
E sad jedno pitanje dal trebam i koliko da Suprnovi dam neku donaciju jel ovo nešto što treba i imal li kakav benefit od toga
You are mining at 1% pool fee and you are not donating.

1 Like

Nista ne doniraj, vec dajes 1% od svog rudarenja njima…

@TwistedX drug, bitan je čip 1060… brzine bi mozda bile malo razlicite zbog razlicitog clocka i vrste memorije koju koriste.

1 Like