Koju graficku karticu uzeti za rudarenje

Pozdrav veliki interesuje me koju graficku karticu uzeti da daje dobar prihod u rudarenju da netrosi dosta struje da je stedljiva i nije skupa pretjerano??

Pozdrav.
Prije nego ti iko da odgovor moras da ispravis pitanje, a to je da odlucis koji coin majnujes pa tek onda trazi graficke kartice. Najbolje napisi svoj budzet pa ce ti iskusni majneri pomoci rado. Lp

1 Like

Posto su skocile cijene kartica poprilicno, moj ti je savjet da ides sa 1050 ti, ili rx 560.

Pozdrav,

Mene interesuje sa budzetom od 4000KM, Ŕta je vaŔa preporuka da se rudari ETH ili Monero i koja zarada bi mogla u grubo da se očekuje na mjesečnom nivou.

Unaprijed Hvala.

Etherium definitivno ako mislis brzo da vratis novce, samo onda gledaj kartice namjenjene za njega

Pozdrav,

A za koliko bi se moglo očekivati da se uloženo vrati. Neka procjena u grubo.

ROI je trenutno cca 6mjeseci, sta god da uzmes.

Zavisi koliko ulozis na pocetku, onda imas calculator profita svakog coina i tako najlakse izracunas.

Npr: Ulozis 10.000 KM i kopas ETN u ovom trenutku. Mjesecni prihod bi bio 1100-1300$ bez struje

Sto znaci vratio bi ulozeno 4-6 mjeseci. Neka gruba kalkulacija

Ali ako za 6 mjeseci skoci ETN barem za 100% ti si dobar duplo

jedini standard za kopanje je eth te glupave novčiće kopat na mjesec dana je beze totalno sa pravim karticama za majnanjeā€¦to je za pozadinsku zezanciju ako bude bude neÅ”to od toga