Kako postaviti master node za Vitae Token preko VPS na Vultr?

Prvi put postavljam master node na ovaj način pa trebam pomoć iskusnijih kolega.

Ono što sam ja odradio je:

  • Kupio sam i aktivirao server Ubuntu 16.04 x64,
  • Skinuo sa i aktivirao PuTTY
  • Imam i uputstvo za postavljanje na engleskom, nalazi se na ovom linku:

https://www.vitaetoken.io/guide/Masternode_for_Vitae.pdf

  • Prošao sam prva 3 koraka i ne znam kako dalje:

Ovo je dio teksta u uputstvu koji neznam kako proći dalje:

  1. Compile Daemon
    (Ja inače imam instaliranu zadnju verziju walleta za windows)

Ovdje bih nekako trebao povezati VPS i masternode conf file ali ja neznam kako bi to trebalo izgledati.

Mislim da dalje nebih imao problema, kad prođem ovaj dio.

Pa evo ko može pomoći?

Sa Putty se konektujes na VPS koji si podigao na Vultr.

Kada se konektujes na njega, dodaš usera za masternode, dodaš mu sudo prava, uradiš update linuxa, podesiš firewall

zatim tek ideš na wget opciju, sa kojom skidas daemon koji ces kompajlirati.

google is your friend u ovom slučaju :slight_smile:

Kad odradiš taj dio, javi se pa ćemo nastaviti

Hvala, iz nekoliko pokušaja uspješno instaliran.

i jel ima kakvih para u tome, zarade? u tim nodovima?

Zavisi od coina do coina :slight_smile:

Kad je u pitanju Vitae Token, trenutna zarada na masternode je oko 50 USD dnevno.

šta je potrebno da postaviš taj nod? jel treba neka jaka mašina ili?

Treba se unajmiti server koji košta 5$ mjesečno, potrebno je 20 000 tokena imati na svom walletu.

i dali bih mogao to sam odradit sa nekim tekst uputstvom, mislim ne znam programirati

http://www.vitaetoken.io/guide/Masternode_for_Vitae.pdf

našao sam ovo pa ću pročitati, pitanje samo jel mora neki extra računar biti i koliko košta tih 20000 tokena i dal i još nešto treba uložiti?

Evo ja sam juče uspio postaviti moj prvi masternode. Ima uputstvo na engleskom a ja sam pitao za pomoć kad mi je trebalo i dobio je i ovdje na Crypto ba i na discordu. Isto tako Vitae ima aktivan kanal na Discordu. Pa evo link ako neko želi više informacija. Discord

1 Like

Bilo koji računar na kojem možeš imati wallet, a za postavljanje masternode trebaš unajmiti server. Ja sam uzeo na Vultr za 5$ mjesečno.
Ovo je moj referal link od Vultr:
https://www.vultr.com/?ref=7476472

morat ću se pozabavit time, a zašto baš Vitae NOD, ima i drugih, mislim jesi se odlučio za ovaj da uzmeš više profita, lakše postavljanje ili nešto drugo?

Ovo je dobro pitanje, ima puno drugih i vjerovatno boljih a ja ovaj pratim od prvog dana kad je Michael Weber najavio da pokreće svoj token. Michaela pratim već nekoliko godina, vjerujem mu, znam da je sposoban napraviti dobar posao…

1 Like

još jedno pitanje, može li se računar taj koristiti za majning i za NOD, ili ne može u isto vijeme na istom računaru? mogu li na rig namjestiti i NOD u isto vrijeme?

Na taj računar možeš postaviti Vitae Token wallet. A za postavljanje masternode trebaš zakupiti server, već sam ti iznad pisao. Moja preporuka je da se učlaniš na Vultr, (imaš iznad link) i ako se odlučiš za postavljanje masternode tad kupi Ubuntu 16.04 x64. Koštat će te 5 USD mjesečno.

1 Like