Kako početi?

Pozdrav svima, svaka čast na projektu na kojem radite, mislim da vrijeme kriptovaluta tek dolazi tako da sam odlučio da se prijavim na ovu stranicu i uđem u neku investiciju.
Zanima me šta da pročitam i kako da se više edukujem o kriptovalutama (strogi početnik), i kako da nakon toga krenem sa investicijama?

Hvala, izvinjavam se ako ima već slična tema (nisam mogao da nađem).

1 Like

Hvala na pohvalama, trudimo se da što bezbolnije objasnimo ljudima u šta ulaze!

Ono što bi ti ja preporučio, je da naučiš šta je Blockchain tehnologija, šta predstavlja, način rada i slično.

Pogledaj ovaj link, pročitaj malo, zatim pogledaj par videao na kraju tog linka.

https://forum.crypto.ba/t/sta-je-to-blockchain/195

Tek kada shvatiš koliko je moćna tehnologija, olakšaće ti daljnje ispitivanje terena :slight_smile:

Nadam se da sam bar malo pomogao, a slobodno nam se javi ako šta zapne!

Rux, Crypto.ba

2 Likes

Da je prošla godina savjetovao bih ti rudarenje, al ove godine se i ne isplati baš. Najbolje da direktno kupiš Bitcoin i onda ako želiš u neke altcoin-e da ulažes, kupiš preko neke berze, recimo Binance.

1 Like

ove godine mrtvo rudarenje :smiley: da mene ko savjetova odmah da kupim za iste pare alt valuta :smiley: pridružujem se ovom savjetu, buy alts this year :wink: mine next year

1 Like

Kao sto su i prethodno pomenuli, ove godine je definitivno trgovina bolja opcija nego rudarenje. Moj prijedlog ti je kupovina BTCa. Zavisi u kom si gradu, raspitaj se malo, imas prodavnice koje trguju sa kriptovalutama a mozes i sacekati na forumu kakvu temu u kojoj se prodaje btc ili eth bez provizija.
Pitaj ovde sve sto te interesuje, svi smo mi nekada pocinjali.

Mogu li preko ove berze Binance kupovati BTC i ostale valute iz BIH?

1 Like

imat ćeš našu berzu za par dana pa tu kupi btc i šalji na binance…tako će ti biti najlakše…a počni otvarati račune na stranim berzama Bittrex, Binance, itd, na svakoj ima coina kojih nema na drugoj…ova naša će imati 6 glavnih valuta za razmjenu…

1 Like

Ok sačekat ću onda tu našu berzu, za sad čitam o Blockchain tehnologiji.
Hvala svima na odgovorima.

1 Like

čitaj više kakvu perspektivu imaju neki coini, i napravi sebi listu top deset altcoina, koje ćeš vrebati i pratiti informacije o njihovim projektima i porastu cijene, možemo mi svi biti neki tehno entuzijasti, zaljubljenici u ovo ili ono, ali svima je primarni motiv kako zaraditi na ovome…

Ako nisi na twiteru, tj, crypto twitteru, obavezno registruj se i prati osobe od značaja za kripto svijet!

Dobro nam došao i ne žuri nigdje sa zaključcima, daj si vremena da to sve slegne :wink: