Kako besplatno dobiti 2x Oracle Cloud servera

Serveri imaju dvostruko više RAM-a od Googlea i više prostora na tvrdom disku te 2 CPU jezgre u odnosu na 1 na Google Cloudu.


I dobivate odlazni promet od 10 TB mjesečno u usporedbi s 1 GB na Googleu! Što se tiče ograničenja propusnosti od 10 Mbps, čini se da vrijedi samo ako omogućite balanser opterećenja na vašoj virtualnoj mreži.

Idite ovdje i kliknite “Start for free”. Zatim unesite svoju zemlju, ime i potvrdite svoju e-poštu tako što ćete kliknuti na link koji vam dođe u email.

Odaberite korisničko ime i šifru i obavezno odaberite regiju koja uključuje uvijek besplatne usluge u oblaku.

U ovom slučaju ja sam izabrao Kanada (Torronto) kao opciju za uvijek besplatne usluge!

U sljedećim koracima popunjavate vaše podatke za verifikaciju, tj. broj telefona i kreditnu karticu.

Kreditna kartica vam je potrebna kako bi oni verifikovali da niste neko ko ne bi trebao da ima pristup ovome sistemu, neće vam uzeti nikakva sredstva.

Nakon završene verifikacije dobićete sljedeću informaciju

I to je to, kroz 15. minuta dobićete email da je završena registracija, te ćete imati dostupna 2 VPS-a, nadam se forever :wink:

Javim vam detalje kad mi mail dođe!

Have fun!

1 Like

Nakon nepunih 20. minuta dobio sam mail u kojem se navodi da rade provjeru (ne znam čega), ali javim šta su riješili.

Javi nam šta su tražili :slight_smile:

Svakako, mislim da će me nazvati telefonom još da provjere tačnost informacija.

šta bi na kraju sa ovoga? ima li free VPS?

:joy: još nisam odg dobio, tako da ovo piši propalo