IQ Option, Neteller i Skrill, trade, kupovina i tako to :)

Pozdrav

Novim sam u kriptovalutama, istrazivao sam, pratio gledao, prijavio se na spectrocoin, payeer i ostale stranice.

Takodjer sam naletio i na IQ Option i ulozio nesto novca pa cekam sada da cijena skoci hehe.

Uradio sam deposit na IQ Option i sve je uredno proslo, sada me interesuje posto oni rade sa Neteller i Skrill, a Neteller izdaje karticu, jel neko radio sa IQ Option, Neteller i Skrill, kako to hoda, zafrkaju li nase banke sta?

Naravno ako neko ima novih update-a oko kupovine i prodaje crypta, moze se javiti.

Nadam se da nisam napravio suvisnu temu.

Zahvaljujem

1 Like

Pozdrav druze.
Bjezi sa tog sajta, moj ti je savjet neka od pouzdanijih mjenjacnica. Sto se tice Skrilla i Netellera oni su oznaceni kao sajtovi za online kockanje pa tako sa tih stranica nije moguce povuci sredstva na karticu jer nase Ministarstvo finansija to zabranilo jos 2016-te jer je transakcija automatski oznacena kao novac od online kladjenja van granica BiH.

Uskoro pravim par klipova pa cu i to spomenuti. Do tada posjeti moj YT kanal imas 10 epizoda svega po malo.

BTCBosnaiHercegovina

1 Like

kakva netteler kartica? nemaju oni karticu…i na Skrill i na Netteler imaš ograničenje novca, morat ćeš do kraja ga izverifikovat, skrill do 280 EUR i onda karticu moraš verifikovat, preko onih brojeva sa transakcije. Netteler isto na kraju traži da ti povuče 73 EUR sa računa mislim kao verifikaciju konačnu…

a IQ options nije pitanje da li su pouzdani ili ne, ok je može i depozit i withdraw na karticu direktno i preko Skrill, nego je kod njih sranje za crypto što se radi na platformi forexa, i tu imaš mogućnost da ti propadne pozicija, ako se desi pad ko sa Ripplom. Ima stop loss na -95% i to se čini na prvu da nije moguć toliki pad da bilo šta kupiš, ali sa ripplom sam ja recimo bio u takvoj opasnosti, kupio po 2.2 dolara jednu poziciju a padalo na 0.6 dolara, da je palo još malo probilo bi tih 95 posto pada i zatvorila bi se pozicija, tj zijanio bi pareeeee. to se na crypto berzi pravoj tipa bittrex ne može desiti jer su postavljene kao robne berze commodities, ti kupiš 100 jedinica neke valute i ona je tvoja taman da padne vrijednost na nula ti imaš tih 100 jedinica ne mogu propast…i samo teoretski čekaš ponovni rast…igra živaca nastupa ali nema straha da će nestati ko na iq options

1 Like

Nije moguce povuci novac sa Netellera, Skrilla i webmoneya kao sto kaze BTCBiH, banovani su kod nasih banaka zbog domacih kladionica, sigurno su ovi nasi kladionicari urigirali da se zabrani online kladjenje, zato je to sve i blokirano, dabogda crkli…

Koristi li neko Coinsbank.com?

2 Likes

Sto se tice IQ Option-a, mozes da uradis withdraw na karticu onoliko koliko si i uplatio sa kartice. Takodje, mozes to samo na onu karticu sa koje si uplatio. Uplatu novca na karticu rade tako sto posalju banci otkazivanje tvoje uplate njima i pare se tebi vrate. U tom slucaju, ako si uplatio danas 50e, sutra 30e, prekosutra 20e i imas na depizitu kod IQ Option-a 100e raspolozivo, kupis neku valutu, ona poraste i ti imas vrijednost 110e. Ako uradis withdraw na karticu, dozvolice ti da povuces maximalno 100e a razliku moras na Netteler ili Skril. Onih 100e tebi na karticu ne legne u jednom komadu, nego u tri transakcije 50+30+20 kako si i uplacivao. Tako ti banka naplati proviziju. Ja sam se zalio mojoj banci ali su mi rekli da je njihov sistem transakciju prepoznao kao REFUND ali da nije nedvosmislano navedeno sta i kako :smiley:
Iq option je dobra prica za igru i pocetak, da se samo udje u tu temu, ali nije za neku zaradu. Prevelika im je razlika na kupi/prodaj… Recimo uzmes da kupis nesto BTCa po cijeni od 8000e i iste sekunde kliknes da prodas on nudi 7600e :frowning: i ti cekas da njihova cijena prodaje naraste na +8k da bi ti bio u plusu. Da ne pricam sto nisu azurni sa promjenom cijene kada raste… kada cijena pada odmah osvjezavaju, a kad raste u toku dana… onda kasne puno.
I da, mailove na support@ dzaba slati jer ne odgovaraju, imaju korisnicku podrsku na chat ali izgleda imas pravo na jedno javljanje. Ja sam pisao, odmah su se javili, objasnili mi to za povlacenje kao refund i to je to. Posle toga ne mozes da pises nista…
To je moje iskustvo sa IQ Option pa valjda neko izvuce nekakav poucan djelic, kao sto sam ja izvlacio iz postova drugih clanova i hvala im :smiley:

1 Like

Prije svega, veliki pozdrav za sve vas redom.

Već dugo imam otvoren demo račun na IQ Option i imam popriličnu zaradu te mogu reći da otprlike znam kako ova platforma funkcioniše. Uglavnom trejdujem ‘običnim’ valutama i u prosjeku imam 15/20 prolaza i oko $300-500 dnevno. Naravno, drugačije bih se ponašao sa pravim parama i u nekim momentima sigurno ne bih rizikovao kao na demo accountu. Ne zanimaju me kritpovalute, samo ove obične (usd,gbp,eur, etc)

Ono što me zanima jeste sljedeće: Šta mi je sve potrebno da uspostavim pravi account? Imam i MasterCard (UniCredit) i Visa Electron (Raiffeisen) debitne kartice. Upratio sam na vašim postovima dosta o svemu tome ali iskreno Neteller, Skrill, MoneyPolo i ostale zajebancije su mi totalna nepoznanica. Za opširno i kvalitetno objašnjenje častim sa €50 od prve zarade (nije šala).

P.S. Slesh tebe sam označio jer mi se čini da barataš sa najviše informacija ali svaka pomoć i vas ostalih je dobrodošla.

Hvala

1 Like

Ako misliš samo trgovati na iq options za cas se otvori pravi račun i napuni deposit sa kartice direktno. Ali nazad na tu karticu mozes povuci para samo onoliko koliko si položio, kao refund ustvari. To znaci da eventualnu zaradu neces moci direktno na karticu povući. Moras onda imati skrill potpuno verifikovan kako bi preko njega tu razliku položio sebi na karticu kad nekad okrenes te pare. To ti je najjednostavnije. Skrill je isto postao naporan sa verifikacijama tako da ima posla dok se do kraja verifikije sve i kartica koju imas za uplatu isplatu.

Ako mislis samo obicnim valutama trade radit mozda je bolje admirala da se drzis, mada je i to isto komplikacija upasti poloziti i isplatiti pare jer i forex ove nase glupe banke tretiraju kao kockanje i pranje novca.

Trgovao sam nesto na iq optionu, i uspio sam povuci ulozeni novac na karticu, a ostalo je i zarade. Imam verifikovan do kraja i skrill i neteller. ali ne mogu da verifikujem iq option sa skrilom i netelerom, dodajem slike kartice ali danima me odbija, kao “Unfortunately, something went wrong. Please try again later.”
Znas mozda o cemu se radi?

na Skrill bi trebalo da možeš prebacit ostatak para tih zarađenih, sad nisam odavno ništa sa Skrill prebacivao, možda su promijenili šta sa verifikacijama

Jednostavno instaliraš Skrill i registruješ se no problem je ako si u BiH. Nemoguće plaćanje ali je moguće samo slanje novca preko Skrila nwkom fizičkom licu.

4 godine kasnije…

1 Like

haha kako vas je fino vidjeti da diskutujete, ali idete totalno u pogrešnom smjeru…

Batalite IQ, skirlove i te dilove, to je sve fuj fuj fuj :smiley:

  1. Kupiš USDT ovdje od nekog ili sa kreditnom karticom
  2. Pošalješ na Binance/Whitebit/Xt.com mjenjačnicu
  3. Sa USDT kupiš šta ti je volja
  4. Ako profitiraš, prebacuješ se u USDT i prodaš ovdje USDT ili preko banaka
  5. have fun
3 Likes

Ma napisao sam 4 godine kasnije… na kao pitanje nego da je odgovorio covjeku tek poslije 4 godine… smatram da se do sada snasao :grinning_face_with_smiling_eyes:

IQ sam probao prije godinu-dvije… long i short (ima ono kao igrica… daju ti 10000 virtuelno i tu se igras), vidjeo da je to obicna kladionica i neprati realno stanje trzista… i pobjegao odatle… cak ni na Binane neigram kladionicu, okine boziji bic i pokupi longove (ili shortove, zavisi kuda je veliki ulog ubacen) i vrati se… bez realnog stanja natrzistu… opasna igra treba znati plivati u njoj…

1 Like

To to reci ti nama kako cemo … Ja mislim da je najbolje sve u BTCu heheh :smiley:

1 Like

Pozdrav Rux i cijeloj ekipi…

Nisam dugo bio online.

Ako jos uvijek nekoga zanima,saznao sam za jednog brokera pod nazivom “Exness”,pa da malo pojasnim.
Potrebno se full verifikovati,traže dokument:ličnu,vozačku i neki račun sa istim imenom.

Sada dolazim do najbitnijeg dijela.
Kada ste full verifikovani,zaradu možete poslati u BTC,dovoljno je da u određenom polju unesete Vašu recieve adresu Bitcoin wallet-a.
Poslije znate i sami šta možete kada uspješno pošaljete sredstva u Bitcoin-u.
“Podstranica” help pruža sve dodatne informacije.
Ništa ovo ne radi ako niste full verifikovani!
Po meni odličan način,radi u BiH.
Napomena:sve radite na vlastitu odgovornost!

Pozdrav

1 Like