HOW TO: ethmonitoring.com za kontrolu rigova

Danas sam na discord pisao o ovoj aplikaciji i ne da je odlicna nego je strava dobra. Sad cu malo napisati o mogucnostima.

Kao prvo trebate se registrovati ovdje.

Imate dvije aplikacije u ponudi.

Prva je EthMonitoring i sluzi samo za motrenje na stranici (nemate nikakvu kontrolu nad njima).
Druga aplikacija je EthControl i sluzi za motrenje i kontrolu rigova.

NAPOMENA: 1 rig je besplatan, dok se svaki ostali placa po 2 dolara po rigu mjesecno. Imaju popusti ako se uzme vise mjeseci odjednom. Na kraju cu ostaviti promo kod gdje dobijete 5% popusta ako uzmete premium.

ETH monitoring (necu puno o njoj) je aplikacija kroz koju kada se ulogujete na stranicu mozete koristiti za nadgledanje minera da vidite jel sve ok i radi li kako treba. Samo uputstvo imate ovdje..

Access token nadjete kad se registujere na settings linku i isti mu je za sve aplikacije.

ETH control je aplikacija kroz koju bukvalno mozete raditi kontrolu nad podesenim rigom. Mozete ga restartovati, pogledati u konzolu majnera da vidite ima li problema u radu, mijenjati samog majnera ili cak i coin koji zelite majnati sve kroz stranicu ili kroz mobilnu aplikaciju iz kafane, sa posla ili gdje god imate internet konekciju.

Ovako vam izgleda sama aplikacija:

Kada se logujete na stranicu odete na EthControl i tu podesite sve kako zelite (koje minere da koristite, koje coine da majnate.

Setujete sve (voltaze, clockove, brzine hladjenja, pover limite) na afterburneru i snimite kao profil 1, 2, 3, 4, 5 i u Profil Id samo izaberete koji profil da koristi za taj coin. (znaci za svaki algoritam npr Equihash i Ethash snimite pod 1 i pod 2 i onda npr imate zelju da imate 15 coina koji mozete switchati ili poolova na kojima majnate sve podesite i samo snimate profile 1 ili 2 ovisno o algoritmu koji koristi)

Pokrenete aplikaciju Eth Control kao admin i kada prebacujete majnere ili podesavanja nece vam iskakati glupi prozori koje trebate potvrditi windowsu za afterburner.

Ako ste na stranici kliknete na bulk update i nakon par sekundi prebacuje se majner ili coin ili pool koji zelite koristiti.

Kada se ulogujete preko browsera dobijete ovakav izgled.

Ispod su opcije koje se placaju 2 dolara mjesecno po majneru, ali ako idete vise mjeseci dobijate dodatne popuste. Na kraju cu opet ponavljam staviti promo code sa kojim dobijete 5% popusta na total sumu koju placate.

Notifikacije
Total hashrate below required notifications
Fan speed too high notification
GPU hashrate below notification
GPU temp below notification
GPU temp too high notification
Allows offline notifications lower than 5 minutes

Pools revenue monitoring -dodavanje poolova radi po zelji premium musterije i naravno ako pool posjeduje API

Monitoring revenue based on 24h, week and month.
Currently supported pools

ZPool.ca (BTC)
AHashPool.com (BTC)
Ethermine.org (ETH)
ZCash.flypool.org (ZEC)
Miningpoolhub.com (DGB-skein)
Miningpoolhub.com (DGB-Groestl)
Miningpoolhub.com (ETH)
Miningpoolhub.com (ETC)
Miningpoolhub.com (ZEC)
Miningpoolhub.com (EXP)
Miningpoolhub.com (XMR)
Miningpoolhub.com (MUSIC)
Miningpoolhub.com (ZClassic)
Nanopool.org (ETH)
Nanopool.org (ETC)
Nanopool.org (ZEC)
Nanopool.org (Pascal)
Nanopool.org (SIA)
Signatum suprnova.cc (SIGT)
Ethereum suprnova.cc (ETH)
Decred suprnova.cc (DCR)
ZCash suprnova.cc (ZEC)
ZenCash suprnova.cc (ZEN)
Nicehash profit monitoring (BTC)
Hash Refinery Mining Pool (BTC)
Pool.Mn (SIGT)
ETHFans.org (ETH)
ChainWorksIndustries.com (SIGT)
Siamining.com (SC)
Dwarfpool (EXP)
Dwarfpool (ETH)
Dwarfpool (ZEC)
Dwarfpool (XMR)
Coinminer (SOIL)
Coinmine.pl (ETH)
Coinmine.pl (ETC)
Coinmine.pl (ZEC)
Coinmine.pl (DCR)
Coinmine.pl (XMR)
Coinmine.pl (LBC)
YIIMP (SKUNK)
UbiqPool.io (UBQ)
HODLPool/UBIQ (UBQ)
GPUMine Music
IDCray Myriad-Groestl (XVG)

Miner uptime logging

Efficiency

Total hashrate and current BTC prices (Updates every 15min) ovo total ako imate vise majnera.

Ako imate rudnike grafika onda za laksi prikaz premium useri imaju ovo

Sto se tice mobilne android aplikacije ona je nesto najbolje i najlakse za koristenje sto sam nasao na internetu. Ima i iOS aplikaciju pa ko ima iPhone moze koristiti.

Generalno stanje majnera.

Mozete raditi reboot riga ili stopirati ga. pogledati konzolu i namjestiti koje notifikacije da vam javlja.

Samo kliknete sta zelite od onoga sto ste nastimali i aplikacija salje rigu info da majna nesto drugo ili na drugom poolu.

Imate logove sta se desava sa pojedinom rigom.

Mozete pratiti konzolu ako imate potrebe.

Nadgledate profite po poolovima i po rigovima.

Mislim da sam sve opisao sta se moze i kako moze sa ovom aplikacijom i mislim da vrijedi svake marke koja se plati. Covjek je aktivan stalno i stalno usavrsava aplikaciju na prijedloge koje imate ako ce poboljsati nesto. Ja sam platio 6 mjeseci i pre pre pre zadovoljan.

Ovo je promo code koji upisete kada i ako hocete premium stvari i dobijete 5% popusta.

Promo Code: promo5%

Prihvata uplate sa svih coina koje podrzava CoinPayments pa cak i paypal ako neko ne zeli da dira novcice.

7 Likes

Svaka cast. Odma moram isprobati.

ekstra post i softwear. isprobacu. lici mi malo na nicehash.

Bas si se potrudio, svaka cast!

Svaka cast, ekstra SW. 11ka na trud… :smiley: Moracu i ja probati…

Aplikacije je pure sex. Vec dva dana koristim i odusevljen sam. Imate tri dana promotivni PREMIUM. Svakako ga uzimam.

1 Like

Imaš kod promo5% da dobiješ 5% popusta prilikom kupovine.

Naravno, to je najmanje sto mogu uraditi za ovako dobar text. App je :heart_eyes:
tnx @TwistedX