Hardverska piramida?

Ovo sam naletio i to na socijalnim mrežama kao reklama, što znači da ovo neko promovira.

Naime, riječ je o nekom Helium HNT tokenu/coinu (nisam puno istraživao) u kojem se navodi da ako “preuzmete” miner uređaj te započnete rudarenje, imate “pravo” na 40% od zarade, te ako neko “uđe” preko vas imate njihovih 20% zarade :smiley:

Ovo nema nikakvog smisla, iako na prvu zvuči primamljivo, ali siguran sam da “između redova” ugovora koji vjerovatno morate potpisati, stoji još par stavki koje ne idu korist krajnjeg korisnika.

3 Likes

Čuo sam da se čeka mjesecima i da uredjaj ne skupi onoliko koliko oni navode, pa treba to detaljnije ispitati preko ljudi koji su od ranije u priči.

1 Like

Ja mislim da se sad kupuje i košta 429$ plus oko 50$ za dostavu…i svi tokeni idu vlasniku…U Bihaću ima 7-8 postavljenih…Razmak između uređaja treba biti oko 400 metara…Ne zarađuju svi isto jer puno zavisi od visine na kojoj je postavjena antena ,položaja iste ,prepreka ,zidova i svašta nešto…
Vidim na mapi da neki imaju 7$ ,a neki 100$ za 30 dana baš ovih iz Bihaća…Onaj naš poznanik Balkan Tech je uzeo neki dan jedan i postavio,a drugi naručio…Ima i video o ovome…Rade na Lora Wan mreži niskih frekvencija i velikog dometa…

4 Likes

Cool info, nisam upratio te detalje, moglo bi se ovo sklonuti iz scam hunters :smiley:

da se dočepati onih ASIC grijalica to je već nešto, zima se bliži.

Vidim npr Berlin je pun ovih uređaja,neki mjesečno uzmu po 30 HNT (oko 600$) ,a neki 20$…Kako je tako velika razlika nisam pametan…

pitaj ga kako je krenulo kod njega, prvi utisak… hvala

1 Like

Ako misliš na poznanika sam je rekao da će objaviti rezultate poslije 15-ak dana…Gledao sam neko u Trsteniku ubi pare ,a izgleda ima dobru antenu jer su mu pristupne tačke u Beogradu što je oko 140 km daleko…Iz ovoga zaključujem da ovi sa osnovnom opremom mogu zarađivati samo ako imaju povezanost sa drugim uređajima koji su najmanje 400 m udaljeni ,a istovremeno nemaju u svojoj neposrednoj blizini druge uređaje jer onda jedan drugom uzima zaradu…(Problem je kad sve montiraš i pustiš i onda poslije nekog vremena ti komšija preko puta zgrade postavi isti…) Ne valja kad si sam i nemaš s kim da se povežeš,a isto ne valja kad vas je više unutar 350-400 m… Ovi šverceri ga u Srbiji prodaju po 1800eur kako vidim u komentarima na YT …

1 Like

Zanima me ko to nudi i ima li jos tih “besplatnin” Helium minera.

Visina ne igra ulogu zarade, najviše zavisi imali li domet do sledeće pristupne tačke kao i koliko “hvata” pristupnih tački, shodno tome se stavlja na veću visinu i razvijenijim gradovima jer zidovi prave problem kao i sve ostalo. Prije se moglo naručiti besplatno od njih i čeka se oko 6 mjeseci, a može se i kupiti ne znam tačno sad cijenu ali dodje brzo. Lično sam bio u Beogradu i odlična je zarada jer ima dosta pristupnih tački

1 Like

U zadnjih 30 dana prodato preko 90.000 kom ovih uređaja…U svijetu je instalirano preko 400.000 kom. Mjesečno se dijeli trenutno 1.625.000 tokena , a sa ovim tempom prodaje uređaja logično je da će svi dobijati sve manje i manje tokena…