Greska na ETH error 999

Pozz!

Izbacuje mi gresku na ETH * cannot get current temperature error 999 * odmah nakon prikaza greske prestaje majnanje i restartuje comp. .

Imal iko rjesenje ?

Miner ne moze iscitati temp iz senzora ili je senzor faulty? :confused: prvi put vidim taj error.

@B.I.O.S mozda zna…

Slicna greska mi se pojavljivala ali je prati i otkazivanje graficke kartice (ne potpuno vec rusenje iste). U slucajevima loseg ekstendera ili u mom slucaju lose maticne ploce, (BIOSTAR TB250-BTC) konstantno je dolazilo do rusenja minera sa vise od 4 grafike dok je sa 4 i manje radilo dobro. ( Da, u biosu sam nastimao mining mod i pcie gen, i uradio novi bios, cak skinuo bios cip i uradio rucno na eeprom reprogramatoru i da povezao napajanje na plocu iako su ekstenderi napajani i da izmedju svega resetovao bios - OVAJ DIO JE ZA TROLOVE AKO IH IMA DA SE NE MUCE - :smiley: ) Nije mi se do duse desavalo da radi kartica i kopa sa ovom greskom.

1 Like

Maticna Asus z270-p , vise mi neocitava gresku nikako , sad poslije pokretanja minera odmah restartuje comp. . Sve sam radio nastimo bios na gen2 , 4g enableed , resetovao bios , izbacio extendere direktno na plocu stavio grafu , provjerio napajanje , do te mjere doslo vise nece na jednoj kartici da radi od mogucih 6. Dva dana ludila ne znam sta vise da radim .

Vecinom ploce na 1151 socketu znaju da luduju, skini sa interneta svjeze drivere za cipset za tu plocu i trebalo bi to da rijesi problem restarta posle pokretanja minera. Na TB250-BTC to rjesava problem.

Hvala ali nije ni cipset . Nemam vise ideje sa koje strane da pokusam …

Jesi probao samo sa jednom karticom?

Druga napojna?

Drugi ram?

Hvala kolege , da javim bilo je do napojne . Napojna od 1000w nije valjala kada sam prikopcao na drugu sve je proradilo kako treba . :slight_smile:

1 Like

I ja ponekad znam dobiti ovu gresku.Kada previse gpu OC.