Gigabyte RX580 8GB GAMING

Pozdrav
Ja sam novi u ovom svijetu mininga pa mi nemojte zamjeriti ako nesta lupim.
Imam Gigabyte RX580 8GB gaming sa samsung memorijom.Gledao sam neka videa na youtube gdje opisuju bios mod ali nisam uspio nista jer koliko god podignem memoriju odmah mi zacrni ekran i moram ici na reset kompjutera.Stavio sam sa mining na NiceHash i to radi samo sto pokazuje do 14,1 sol/s a procitao sam da je sol jednako mh/s a kako sam citao ova graficka bi trebala ici do 30 mh/s.Ima li neko da bi mi pomogao kako da ovo odradim?Hvala

1 Like

da treba sa standard drajverima bacati 28 mh bez problema.

Meni je standardni driver bio 17.8.1 i isto je bilo do 14 m/s onda sam update driver na Adrenalin 2020 21.3.1 i isto se ponasa samo je temperatura malo veca za nekoliko stepeni.
Koje drivers da stavim i ima li to veze sa brzinom?Mozes li mi nekako pomoci ili neki savjet dati kako od pocetka da pocnem da reinstaliram driver i onda dalje i sta je najbolje za rudarenje mislim koji program?Hvala

Phoenixminer koristi, flashuj bios, a u radeon softwaru ostala podesavanja za mhz, hladnjak itd. Men idaje 32mh na 95 wati.

1 Like

Slav prijatelju pokuso sam flashovat bios i nista se nije desilo.Ponovo sam vratio originalni.Ako imas modifikovani bios za moju graficku sa samsung memorijom da li bi mogao poslati nekako.Ili da se cujemo privatno ako imas vremena pa da mi objasnis to.Sve videa sto sam gledao na youtube svasta sam pokusavao al izgleda da sam duduk :slight_smile: za ovo.Ako mozes da mi pomognes bio bi ti zahvalan.Mozda time wiever pa da probas ti odraditi na mom compu.Hvala

1 Like

Kad fleshujes imas one click patcher, automatski prepozna i flashuje bios, znam da se nista ne promjeni u opcijama, ali vjeruj mi da izmjeni :).
Ostavi mi mejl ili viber pisacu ti kad budem imao vremena da pogledamo.

Slav evo ti moj broj pa kad budes imao vremena trzni me na viber 061183463 .Hvala

S’ obzirom da ti kartica i na org biosu daje samo 14, potrebno je da je prebacis u compute mode.
Sa modom bios-a i u compute mode-u, imaces 29-31.

Vrlo je velika razlika izmedju sol/mhs i ostalog. To su razliciti algoritmi i razlicite ti kartica ima brzine na njima.

Recimo kod mene je
220 Sols za Flux coin
560 mh/s Ergo
120 mh/s Raven
160 Ethash

Znaci za svaki algoritam dobija se razlicit hash rate.

Bios mozes dobiti na forumima od minera koji vec imaju istu karticu, flash ga za 3 minute prepises OC postavke i pici.

Testiraj takodjer sa nicehash quick minerom jer on ima optimize fazone za kartice te ce ti sam neke stvari nastimat.

LP