Genesis mining i bitconnect

Zdravo svima,

Nadam se da sam “utrefio” kategoriju jer nisam znao gdje smjestiti ovu temu. Drago mi je sto se napravio forum i za nas Bosance u vezi kriptovaluta. Ja sam tek poceo sa cloud majningom i lendao sam nesto na bitconnect. Zanima me da li jos neko to ovdje radi i kakva su iskustva? Licno mislim da su dobre investicije i ukoliko neko zeli da zna o cemu se radi moze provjeriti na google i youtube ima tona stvari u vezi toga. Naravno ako postavite pitanja ovdje na forumu potrudit cu se odgovorit onoliko koliko ja znam jer sam podosta istrazivao prije nego sto sam usao u ovaj posao. Ako se neko odluci da investira nek se registruje preko ovih linkova (nadam se da nece smetati adminima sto reklamiram svoj affiliate):

BITCONNECT:

Napomena: Ako se registrujete preko ovog linka ja cu vam biti sponzor i dobit cu 7% od svakog vaseg lendinga.

GENESIS MINING:
Affiliate code: 75yJht
Napomena: Ako budete koristili ovaj kod pri kupovini hashpowera dobit cete 3% snizenje a ja cu dobiti 3% hashpowera od onoga koliko ste vi kupili.

1 Like

Pozz, i ja sam novi clan. Mozes li malo detaljnije opisati sta je ovo ustvari na linku ?

Moje BC znanje je skromno. Koristio sam ga samo kao sredstvo sa kojim sam placao neke proizvode online. Inace na cex.io sam kupovao BC samo za potrebe kupovine. U zadnje vrijeme planiram da ulozim nekih 5000E u BC. Pa da lagano pratim berzu i zaradjujem. Odakle da krenem ? Literaturu za proucavanje, linkove ? Odakle ste vi kretali u sve ovo ? Hvala

1 Like

Genesis mining je cloud mining, nadam se da znas sta znaci termin “mining”. Znaci mozes majnat bitcoin i neke druge altcoine tako sto zakupis njihovu opremu na odredjeno vrijeme zavisno od toga koji coin zelis majnat. Ako zelis majnat bitcoin onda ti oni uzimaju manji fee od 0.00028 USD po GH/s, za troskove elektricne energije i odrzavanje. Ostalo ti dobijas dnevno u coinima koje odredis u “Mining allocation”, ja sam licno uzeo da mi isplacuju u bitcoinima. Kod bitcoin majninga imas “trajni” ugovor sve dok se mogu pokrit ovi troskovi koje sam prethodno napomenuo a kod altcoina je ugovor na 2 godine pa koliko zaradis. Cijena je 30$ za 0.2 TH/s, mozes platiti kreditnom karticom ili u coinima ako ih imas, s tim da ti je bolje da platis sa coinima jer kad platis kreditnom karticom oni ti zadrze 30 dana tu tvoju zaradu dok ne potvrde da je validna kartica, da nisi laznjak a ako platis coinima odmah ti krece isplata slijedeci dan.

Naravno ti ako zelis mozes takodjer kupiti sebi i neki mining rig i to dobar za taj iznos koji si naveo pa od kuce majnat, tako ti je mozda i sigurnije jer uvijek mozes prodat tu opremu. Ukoliko se odlucis za to imas ovdje na forumu momaka koji ti mogu objasnit postupak. Ja imam isto kod kuce 1 mining rig sa kojim majnam ethereum.

Sto se tice bitconnecta, u zadnje vrijeme najvise investiram u to jer mi izgleda predobro i mislim da treba to iskoristit. Ovdje mozes “lendat” svoj novac, nesto poput toga kad orocis novac na banci pa dobijes neki postotak natrag. Medjutim kad orocis novac na banci dobijes oko 3% godisnje zarade (ako ulozis 1000 KM dobijes za godinu dana 1030 KM). Kod bitconnecta je ta zarada oko 1% DNEVNO. Znaci ako ulozis 100$ i lendas ih (299 dana) za 2.5 mjeseca ce ti se isplatit a to ti se zove compounding interest, ne bih mogao prevesti na nas jezik posto ja koristim uglavnom englesku literaturu. Postoji jos mnogo drugih mogucnosti a mrsko mi je o tome pisat, nadam se da ce se jos ljudi prikljucit ovoj temi pa da razjasnimo.

Nadam se da ti je sad unekoliko jasnije a ako imas jos nekih pitanja slobodno pitaj.

Hvala na brzom odgovoru. Bice pitanja svakako, dok jos malo udjem u materiju i iscitam nesto literature na temu i upoznam se sa vecinom pojmova. Srecan "majning " :sunny: