Fork Onecoina? Prodaja lažnih kripto valuta na PIK/OLX

Skoro smo dobili link u kojem stoji da na piku izvjesna osoba prodaje neke GLAM “tokene”.

Pristupili smo kao i svaki put, tražeći osnovne informacije o tokenu/coinu.

Obavijestiću vas o odgovoru, a ako slučajno pobriše moja pitanja, ne treba dalje reći ali riječ je o muljevini koja pokušava da iskoristi narod.

Ovdje je i neki kalkulator, nije mi samo jasno odakle im cijena ako nisu na mjenjačnici?

1 Like

Opet neka prevara na prostoru BiH rezirana od strane nasih CRYPTO BOSS-ova😀. Čuj cijena dostigla 0.13 a nigdje nema na burzi. Haha, treba prijavit prevaru da se to ukloni i ne vara iovako sjeban narod.

1 Like

Postavili smo par pitanja prodavaču:

koji algoritam koristite?

zašto vas nema na Coinmarketcap?

zašto nema ANN na bitcointalk forumu?

na kojoj mjenjačnici planirate izaći?

link do vašeg github kako bi provjerili kod

dok god ne odgovorite osnovna pitanja, ovo ćemo smatrati muljevinom.

Ukoliko želite da dokažete suprotno, odgovorite osnovna pitanja o ovom tokenu/coinu, da li je uopste kripto valuta?

Osoba koja prodaje ove “tokene” uopšte ne zna ništa o onome što prodaje, odgovorio je samo da se javimo ovome čovjeku… tj link od youtube kanala :open_mouth:

Kada sam posjetio ovaj youtube kanal imao sam šta da vidim!

Zašto me ovo podsjeća na onecoin prezentaciju?

Mozda je “fork” onecoin-a :joy:

1 Like

U pitanju su nijemci…

image

Prelistavajući youtube kanal dotičnog gospodina, vidio sam da ima još videa, a tu je i video nekog nijemca koji objašnjava nešto (ne znam njemački, moraće neko pomoći).

Tu je i web stranica od dotičnih

NAPOMENA: nemojte se registrovati niti ostavljati bilo kakve podatke na ovoj web stranici

https://mycryptoconsult.io

Pitao sam dotičnog gospodina sa OLX-a pitanje, dobio sam ovo…

Facebook dotičnog gospodina Vjeran Bronic, koji je vjerovatno osnivač svega ovoga.

Nakon što sam uredno prijavio artikal na PIKU dobio sam odgovor i 3 pik kredita :smiley:

1 Like

Sad se vratimo na dotičnog gospodina Vjeran Bronic koji je po svemu sudeći lociran na Tajlandu, a moguće i USA.

Naime na njegovom FB pronašli smo informaciju da su već imali godišnjicu ovog GLAM, tako da su vjerovatno izmuljali dosta ljudi

Sada dolazimo do pitanja, otkud neko u BiH da kupi ovaj GLAM token?

Osoba sa OLX-a je iz Banja Luke, što je moguće da se još prodaje.

Po svemu sudeći, gospodin Vjeran Bronic je bio u BiH, te je ovdje izvarao ljude, ili je preko nekog drugog ovo obavio.

Naravno, povezan je bio sa ONECOIN prevarom

Na youtube kanalu našli smo ovo

https://www.youtube.com/channel/UCDf3ocjuBMEsiBXjBiNML_w/videos

Vjeran je aktivan od 2014 sa raznim mlm semama. Ucestvovao i u OneCoin “projektu” a zadnjih godinu gura ovaj GlamJet. Prvenstveno po Tajlandu, kao sto se moze vidjeti po FB profilu.
Njegov profil i profil drage mu supruge su identicni po informacija. Tj. nista. Supruga mu je aktivnija na drustvenim mrezama, ali kako sam uspio vidjeti imaju samo par zajednickih slika. Mislim da su oni “poslovni partneri” a “brak” je just for show. Mada njega nema nigdje imenom i prezimenom na ovim web prezentacijama.

Oba domena su kupljena od GoDaddy i glase na ime te stranice. Adresa koja se moze naci na glamjet io prezentaciji je kolektivna kancelarija na Marshalskim ostrvima. Ofsor kompanije… Neke od kompanija sa adrese se mogu naci u Panama Papers, vecina ih je propalo, mada neke i dalje posluju. Nista konkretno, nista direktno… Sve je prikriveno i nigdje se niko ne pominje. Naucili su se na onecoin-u…

Whitepaper objasnjava sistem veoma slican ONECoin sistemu.

Edit: Dejan Networker… Suvisno bilo sta pisati…

1 Like

Iz videa smo čuli da je jedan “paket” od 6. miliona tokena prodavan za 995€

EDIT:

skontao je da smo ga skontali, pa je poceo gasiti video!

Čak je i kanal pogasio, sreća pa smo sve poslikali !!!

Ubrzo će vjerovatno gasiti i web stranicu tako i nju uslikamo da imamo kasnije ako zatreba

Još detalja sa stranice dok je nije ugasio

Evo i ljudi koje su smuljali, ili su sa njima u dogovoru

Sjajno odrađen posao i sve vrlo dobro dokumentirano. Treba ovako za svaki scam koji se pokusava uvuci na nase prostore. Ljudi bez puno znanja ulozit ce, misleci se brzo obogatiti, jer svi ovakvi muljatori upakiraju to kao izlaz iz svih njihovih problema. A u Bosni fala bogu ima
dosta problema.
Ps. Interpol ce to sjebat​:+1::+1:

3 Likes