Da li je ovo kraj Ethereum mininga

Čitam malo po netu i naletio na ovo
https ://medium.com/futuresin/ethereums-constantinople-hard-fork-to-go-live-in-october-8d9ce7d8a0b8

Takođe kažu da će block rewards sa 3 ići na 2eth?
Da li će biti uopšte isplativo kopati eth?

Sve je isplativo dok god mozes platiti struju sa iskopanim. Uostalom, ima se sta kopati uvijek. 2000 coina je na berzama. Procackaj malo. Eth je coin za mutante. Igras se malk, kockas. Kopas coine koji tek izadju i nisu na berzama, nadas se da ce nekada vrijediti nesto + saltas se sa jednog na drugog. Sa. Nvidiom trenutno kopam rvn i isplativ mi je. Ali ja ga stekam i cekam cijenu od 1 $, sto znaci da sada kopam oko 40$ dnevno po jednoj karti, ako nekada dostigns tu cijenu. Samo optimozam i ludost. Pukovnik ili pokojnik. This is not a mining advice :joy:

1 Like

Ma oke je to, samo što kažu da ako samo mali dio ljudi napusti eth i pređe na druge novčiće da će im diff skociti toliko da ni oni neće biti isplativi…

Zato ne kopas ETH vec ETC, jer kad se mineri prebace na ETC, ludilo tek kreće… DIFF ide u nebesa, samim tim i cijena samog coina :slight_smile:

Ja lično kopam ETC ima vec 3 mjeseca, pola prodajem pola štekam

https://www.coinspeaker.com/2018/10/05/ethereums-upcoming-constantinople-hard-fork-get-postponed/

koliko ti je isplativ RVN? Isplativije ti ga je kopat nego kupit za isti utrošak struje?

Po sadasnjoj cijeni. Marku dnevno kopam po jednoj 1070, a smatram da je ova cijena bunar, pa mi ne pada napamet da prodajem :slight_smile:

Stoo znaci, da za nekih 15 dana kopanja platim struju sa snjim. Ostalih 15 dana je cisti profit… .
Kada bih dizao sada… Tako da je jos jako isplativ. Ko se zali na ovo, ne zna sta prica… Navikli su ljudi izglda da kopaju 20$ dnevno po kartici. Nece da moze :smiley: Ali, ako docekam naredni bull sa ovim coinima pod uslovom da ne propadnu. Ovih marku dnevno, planiram da bude barem 50km dnevno po karti.

2 Likes

nadam se jer sam ja bio uzimao RVN i onda je dropnuo i ja gaprodao sa nešto gubitka…čudan je coin, a nema neke komune oko njega kako vidim

ispadne mi opet prema kalkulaciji bolje kopat ETC pa kupit RVN

Nesto si ti to pogresno vidio. Coin sa jednom od jacih komjunitia + jako velike face iza njega (Bruce Fenton, Patric Byrne). Prodavao sam ga i za 900 sats u martu