CryptoAdria 2023

Pozdrav ekipa!

Jučer smo pristustvovali prvoj kripto konferenciji u Bosni i Hercegovini, grad Banja Luka.

Moja uloga kao kripto zaluđenika je to da sam bio panelista i moderator na panelu “Kripto trading”, među jako kvalitetnim panelistima koji su me oduševili, svaki na svoj način.


(na ovoj slici sam kao nekadašnji Senna M sa ovim mikrofonom)

Lično sa upoznao sve paneliste i mogu vam reći da trebamo češće da se nalazimo, jer sky is the limit kad se udruže dobri i pametni ljudi.

Sa lijeva Igor Rakočija (BalkanTech youtube), Novak Svrkota (Kripto broker), Ivan Andrejević (CTB Crypto & consulting), Edin Ćufurović (Crypto Trading & TikTok Influenser), Nikola Krstić (CEO, ChartTides), Faris Začina (Ministry of Programming & Crypto Investitor)

Za pitanja panela “Crypto trading” postavio sam sljedeća pitanja našim panelistima.

Predstavljanje panelista.

1.Rizici u trgovanju kripto valuta, recite mi neke osnovne razlike kada ih poredimo sa standardnim berzama

2.Šta sve po vama utiče na analizu kretanja cijene kripto valuta

  1. Uticaj influencera na trgovanje, koliki uticaj imaju na kripto projekte

  2. Po vama, koje su najbolje prakse za čuvanje i osiguranje kripto valuta?

  3. Kripto prevare, koliko su zastupljene na našim prostorima? OneCoin, Zeniq?

Odgovori svih panelista su bili jako informativni i poučni za sve posjetioce!

Poslije mog panela je bilo izvlaćenje nagradne igre sa raznim nagradama, ode čega je jedna bila 1 ETH na ledgeru.

Sad malo slika uz kratka objašnjenja :wink:


Jedan od ugodnih i lijepih trenutaka kad je kolega iz Crne gore objašnjavao neke stvari, jako pučno.


Jedan od trenutaka kad sam rekao “a meni” ? :smiley:


Ja i Faris gledamo se čudimo šta pričaju


Moja malenkost iza banera Cryptoadria, gdje vidimo Crypto.ba među velikim igračima :smiling_face_with_three_hearts:

Posebnu pohvalu bi dao organizatorima kongresa, pogotovo Branko Petrović koji je neumorno radio na tome da sve bude tip top, svaka čast Branko!

Nadam se da ćemo ubuduće imati slični kripto susret u kojem ćemo graditi pozitivnu budućnost na ovom našem napaćenom Balkanu.

Lijep pozdrav!

Rux, Crypto.ba

3 Likes

Bilo je zadovoljstvo učestvovati sa vama u panel diskusiji. Odlično moderiranje i prava pitanja.

1 Like

Prvo da se zahvalim na poučnim izjavama i sugestijama @CTB kao paneliste i još jedno hvala što si nas posjetio ovdje na našoj kripto zajednici.

Smatram da je ovo odličan način da se ekipa sa Balkana okupi u smislu edukacije o kripto valutama, a najviše o Blockchain tehnologiji.

1 Like

Licno ja nisam mogao doci jer je bio radni dani ali mi zao jer ne propustam ovakve dogadjaje, jer sam na nekoliko konferencija ostvario kontakte gdje i dan danas saradjujemo poslovno tako da savjet jedan svima da uvijek posecuju ovakva desavanja.
Nadam se da ce se cesce organizovata makar druzenja neka ili da makar postane tradicija svake godine ovako neko desavanje

2 Likes

Dragi Rux, hvala za ovaj divan post, takoreci recap :slight_smile:

Bilo mi je zadovoljstvo ovo napraviti. Ovo je prvi od mnogih (uvjeren sam) zajedničkih projekata sa zajednicom.

Drago mi je da ste zadovoljni i već se radujem narednoj konferenciji.

Lp,
Branko

1 Like

Meni je nedostajao dio networking. Samo iskulirano, bez ikakve najave i objašnjenja, iako je bio dio zvaničnog programa. Možda su se učesnici družili poslije na večeri, mene niko nigdje nije zvao :raised_hand_with_fingers_splayed::slightly_smiling_face:
Ono, ok, prva konfa, solidan posao. Ima mjesta i za napredak po raznim osnovama. Zanimljivo iskustvo u svakom slučaju.

1 Like