Crypto,twiter, Elon

pozz,

Kako je vase misljenje o Elonovom preuzimanju Twitera, da li ce se to odraziti na crypto svijet i kako?
Licno sam misljenja da ce dobiti dosta na popularnosti, njegovom promocijom posebno one koje on favorizira.

1 Like

moje misljenje je da ce da se igra sa cijenama coina koje bude objavljivao

1 Like

Mislim da Elonu smeta neko kao Jack iz Twittera, odvlači pažnju sa njega i njegovih projekata.

Sve u svemu, jučer sam vidio da komičan tweet (nisam provjeravao da li je istinit) :smiley: u kojem navodi da će kupiti Facebook da bi ga samo ugasio :smiley:

Cak ni on nije toliko jak ni toliko lud da uradi nesto tako. ( Facebook Market Cap 491.194B)
Tu su veci igraci koji nisu zadovoljni sa njegovim preuzimanjem kao sto je jedan od glavnih konkurenata Jeff Bezos.

Ako je ovo tacno, mogao bi Elon biti u problemima, jer je pozajmio 12.5 miijardi $ a kao garanciju dao 62.5 milijarde vrijednosti akcija Tesla kompanije i gubi ih ako vrijedost tesla akcija padne na 570$. Juce je $TSLA imao pad od 12.18% sto ni za kripto nije malo a kamoli za akcije kompanija, moguce da short selleri idu na to da ga natjeraju da defaultuje na dug, mada uvijek moze ubaciti jos kolaterala, kao sto su akcije SpaceX-a, jos Tesla dionica itd. Bitno je napomenuti i da ima preko milijardu $ u Bitcoinu tako da ako mu zatreba da sacuva dionice Tesla, brzo ce to likvidirati :smiley:

Da jucerasnji pad je bio veliki i te kako sam to sjetio.
To ce se vrlo tesko desiti ali nije nemoguce da dionice odu na 550$.
Ono sto Hebe stvar trenutno za Teslu su Kinezi, njihovi lockdown i obustavljanje proizvodnje, a to je poslije Amerike drugo najvece trziste za Teslu.

Kad malo pogledaš šire situaciju ja sam 2016 se vratio iz Amerike tamo su svi koristili twiter i instagram fb je još tad tamo bio tek neka društevna mreža gdje je po neko koristio, sad je taj trend i ovde došao…kad pogledaš reklame definitivno instagram vuče dosta više i sigurno da mogu profitirati samo prodajom, te brojni naslovi da fb se gasi za evropu i ostalo…gdje ima dima ima i vatre :smiley: