Cex.io / payment to Bosnia not working

Nakon sto smo pretvorili eth u eur preko cex.io i htjeli da dobijemo isplatu na cc, nastao je problem. Cex.io nam nije dozvoljavao verifikaciju, te smo im poslali email da vidimo u cemu je problem. Njihov odgovor je ispod.


Dear up107397404,

Thank you for contacting us.

Unfortunately, we are not able to process payments from Bosnia and Herzegovina.

We hold no information as to why there restrictions are in place and whether they will be lifted in the foreseeable future.

We do hope for your patience and understanding in advance.

Best Regards
Support Team


Preko kojih mjenjacnica se moze direktno pretvoriti eth u usd ili eur te primiti na cc account ?
Sta je pouzdana alternativa ?

Pozdrav :slight_smile:

ukratko, bjezi od cex.io i slicnih stranica…tacnije, bjezi od sistema koji se kaci na tvoju banku :slight_smile: kad tad ce ti porezna pokucati na vrata :slight_smile:

uzmi sebi debitnu/kreditnu karticu npr i budi stranac u rodjenoj drzavi :slight_smile:

WIREX visa
TENX visa
Bistamp mastercard
Xapo mastercard

:slight_smile: na wirex-u ne moras cak ni verifikaciju raditi uopste, mozes naknadno… bez verifikacije 200€ dnevno mozes dizati sa ATM ili POS naplate.

1 Like

Hej, pozz. Odlican forum. I ja sam pocetnik u svemu,
A, kako da zamijenim pravi novac za bitcoine, ako ne koristim svoju karticu iz banke ?

Moze li se mojom karticom iz drzave kupovati na tim sajtovima iznad koji nude svoje “virtuelne” kartice ?
Hvala

1 Like

Najbolja opcija po meni, je ta da otkupis od nekog Bitcoina.

Ali dobro pazi da se osiguraš da te neko ne izmulja, pa mu ti posaljes pare a on ne posalje Bitcoine.

Ukoliko si zainteresovan, mogu ti pronaći nekog sigurnog od koga možeš kupiti Bitcoine.

1 Like

Hvala za info. Ali mi to bas nije jednostavno i veliki mi je gubitak vremena nalaziti se sa nekim, svaki put oko kupovine coina. Cekacu da padne jos, pa cu razmisliti o nacinu kupovine, jer mi se bas sada na 4000$ ne ulaze veliki novac… :confused:

Što se tiče kupovine Bitcoina, preko Crypto.ba možeš kupiti 100% sigurno!

Crypto.ba ima Escrow servis, tačnije, posrednik koji služi tu da bi se trgovina izvršila pravilno i fer.

Ukoliko si zainteresovan javi se pa ćemo riješiti to.

1 Like

Ja bih kupio ETH, LTC, i XRP. Moze li se to utanaciti?:grinning: