Bitcoin Bull Run.. Jeste li spremni?

Bitcoin ce ove godine stvarno uduplati svoju vrijednost. Ove informacije nisu samo puka zelja vec bliska buducnost. Zasto?
Ja sam po opredjeljenu Ethereumovac i mislio sam da bitcoin zbog svojih tehnickih ogranicenja nikad nece moci biti upotrebljiv kao novac. To sam mislio zbog 3 veoma vazne njegove tehnicke karaktetistike.

  1. Transakcije svakih 10 min
  2. 7 transakcija u sekundi
  3. Cijene transakcije koja raste zajedno sa bitcoinom
    1.Kad imate transakcije svakih 10 minuta… To je jako ogranicavajuce(zamislite samo da bitcoinom kupujete bilo gdje u radnji… Npr… Cekati 10 minuta na benziskoj stanici je neprihvatljivo… Koliku bi guzvu napravili.?
    Znaci sve i da vlade i trgovine prihvate Bitcoin on je neupotrebljiv u ovom obliku.
    2.transakcija 7 u sekundi za cijeli svijet je jako malo… Prakticno neupotrebljivo,jer smo vidjeli da je 1% ljudi u 2017 god prakticki zagusilo mrezu.
    3.cijena transakcija(provizije) porasla je u 2017 god na cak 30dolara.Pa kakva je smisao da transakciju od 5 dolara platimo 30 dolara.
    Pa sta sad… Kako Bitcoin da postane to sto bi svi mi zeljeli.
    Da uvecamo bitcoin 8 puta kao kod Bitcoin Cash? Sta bi smo dobili?
    56 transakcija u sekundi dovoljnih za 3 % ljudi i opet 10 minuta izmedju transakcija? I opet se ne moze koristiti u trgovinama.
    Pa kad bi imali transakcije koje se desavaju u 1 sekundi i moze da se izvrsi neogranicen broj transakcija, i cijena transakcije mizerno mala.
    Pa cekajte… To ne postoji ni kod jedne poznate kriptovalute? Tacno, ali :grinning:
    Medjutim takva mreza se trenutno pravi oko bitcoina i zove se Lightning Network. Mreza je sad u testiranju i radi… transakcije idu u 1 sekundi, i transakcije su prakticki besplatne.
    Znate li vi ljudi sta to znaci, jeste li uopste svjesni koje nove osobine dobija bitcoin? Sta mislite koliko to moze uticati na cijenu kad tog svi postanu svjesni?
    Jedini uslov da Lighening mreza uspije da se napravi veliki broj tzv platnih kanala kojih ce vremeno biti sve vise i vise. Na kraju napravice ih interesne skupine kojim je u cilju da bitcoin uspije i jos poskupi.
    U svaki platni kanal treba zakljucati odredjenu sumu bitcoina. Suma mora biti tolika koliko maksimalno u jednom trenutku moze proci bitcoina kroz taj kanal.
    Sto zaci da ce im trebati ogromna kolicina bitcoina koji moraju da kupe od nekog. Mozda od tebe koji sad prodajes jeftino za 9000usd?
    Jedini problem moze biti da nesto nije u redu sa samom Lightening mrezom. Medjutim evo mjesecima nema nikakvih naznaka o poteskocama.Ja nisam financiski savjetnik… Ali jedna stvar je sigurna ako Lightening mreza uspije Bitcoin je definitivno novac buducnosti.Znacemo u nekoliko narednih mjeseci. :grinning:

Ps
Sta mislite zasto je Goldman Saks danas kupio Poloniex?
Gledajte instant transakciju u videu

https://www.ethnews.com/lightning-labs-beta-goes-live-on-bitcoin-mainnet

https://www.reddit.com/r/BitcoinMarkets/comments/84n8l0/big_day_for_bitcoin_lightning_goes_live_on_mainnet/dvs4n25/

1 Like