BCX.ba Tim

Zamoliću predstavnike, developere, admine i sve one koji su zaslužni za domaću mjenjačnicu, da nam se predstave ovdje u kratkim crtama :slight_smile:


Poštovani korisnici,
Dobrodošli na BCX.ba, prvu blockchain platformu za trgovanje, razmjenu, čuvanje i upravljanje digitalnom imovinom u Bosni i Hercegovini. BCX.ba je zamišljen i kreiran kao prvi portal na tržištu Bosni i Hercegovine za ulazak u kripto svijet koji čine brojni proizvodi zasnovani na blockchain tehnologiji.
Na našoj platformi ćete moći da vršite kupovinu i prodaju za konvertibilne marke, trgujete Vašim kriptovalutama i tokenima na berzi, čuvate i upravljate sa Vašom digitalnom imovinom.

  1. ŠTA JE BCX? link

    • Da li je BCX legalan?
    • Da li je BCX platforma legalna?
    • Kako čuvamo vaše podatke?
  2. O NAMA link

    • O nama
    • Misija
    • Vizija
  3. PROVIZIJE I LIMITI link

    • Provizija za trgovanje
    • Provizija za zamjenu
    • Provizija za uplate (depozite) i isplate
    • Limiti
  4. POLITIKA PRIVATNOSTI link

    • Rukovodilac podacima o ličnosti
    • Svrha obrade podataka o ličnosti
    • Davanje pristanka za obradu podataka o ličnosti
    • Organizacione i tehničke mјere
    • Vrijeme čuvanja ličnih podataka
    • Anonimni podaci
    • Prava lica čiji podaci se obrađuju
    • Iznošenje podataka o ličnosti iz BiH
  5. USLOVI POSLOVANJA link

    • Opšte odredbe
    • Uslovi
    • Prava i obaveze
    • Ograničenje odgovornosti
    • Intelektualna svojina
    • Zaštita podataka
    • Oglašavanje
    • Završne odredbe

Ovom prilikom želimo da vas zamolimo prije svega za strpljenje. Takođe, vas molimo da nam šaljete svoje prijedloge, sugestije, kritike i komentare na info@bcx.ba ili putem društvenih mreža.
Uz vašu pomoć, želimo da kreiramo platformu koja će biti dostupna svima, i koja će na brz, jednostavan, transparentan i siguran način omogućiti da blockchain tehnologija dobije svoje zasluženo mjesto, te da otvorimo mogućnost njene šire primjene i u našoj zemlji.

Vaš BCX.ba tim

5 Likes

ako možete da imate u vidu za iduće wallete koje mislite otvarati , da sljedeći bude ETC, pošto se nakon ETH mislim on najviše rudari na tom algoritmu :smiley:

2 Likes

:tada: Kako REGISTROVATI i VERIFIKOVATI korisnički profil i bankovni račun?
:point_right: https://goo.gl/MW7cyA

1 Like

Jeste 100% rijesili sa bankama isplate… kada ce moci preko kartica?

1 Like

ma ako ide na transakcijski valjda će ubrzo i preko kartica…a svejedno ti, imaš karticu te banke za transakcijski koji si dao

1 Like

Pozdrav,

Nismo dobili odgovor na glavno pitanje… predstavnici, developeri, admini? Razumijem da je firma" Digital Asset Management d.o.o." u pitanju, ali trebaju nam i neka imena?

Nadalje, zapelo mi je za oko sljedeće:


“Takođe, DAM nije odgovoran za legalnost, pravilno funkcionisanje ili tačnost sadržaja vebsajta.”

  • Tko je odgovoran?

“Korisnik oslobađa DAM od odgovornosti za svu štetu nastalu korišćenjem ili zbog nemogućnosti korišćenja vebsajta. U svakom slučaju maksimalni obim štete za koju DAM može biti odgovoran iznosi 1000 BAM.”

  • Definirajte “štetu”? - od čega Vas konkretno oslobađamo?
3 Likes

kako ne može biti odgovoran za tačnost sajta koji sam uređuje i postavlja?

Poštovani,
informisaćemo naš pravni tim o Vašem upitu, te Vas informišemo ubrzo.
Lijep pozdrav,
BCX tim

:money_with_wings:Kako uplatiti CRYPTO i BAM depozit?
:point_right:https://goo.gl/ruRYA6

Poštovani CryptoBosnia,
u nastavku odgovor na Vaš upit.

:point_right: Šta je BCX.BA?

BCX.ba je prva platforma u Bosni i Hercegovini za kupovinu, prodaju, razmjenu,
trgovanje, pohranu i upravljanje vašom digitalnom imovinom.

BCX.ba je u potpunosti berzanska platforma koja našim klijentima nudi digitalne novčanike
(wallets), te omogućuje trgovinu kriptovalutama, tokenima i pametnim ugovorima (smart
contracts). Takođe, naša platforma nudi mogućnost razmjene vaše digitalne imovine za
zvaničnu valutu u BiH, konvertibilnu marku.

:point_right: DA LI JE OVO LEGALNO?

BCX.ba je projekat kompanije Digital Asset Management d.o.o, registrovane za obavljanje
posredovanja u trgovini, te upravljanju informacijama i bazama podataka.

Kriptovalute, tokeni i pametni ugovori nisu nelegalni u BiH, odnosno digitalna imovina se
tretira kao i bilo kakva druga imovina koja ima određenu vrijednost, te je čuvanje, razmjena i
trgovina istom tretirana u skladu sa postojećom Zakonskom regulativom u BiH.

Registracijom Vašeg korisničkog naloga na našoj platformi ulazite u ugovorni i regulisani
pravni odnos sa našom kompanijom. Detalji, uslovi, prava i obaveze iz poslovnog odnosa vas
kao klijenta i naše kompanije kao pružaoca usluga su definisani u dokumentu „Uslovi
korištenja“.

:point_right: DA LI JE BCX.BA PLATFORMA SIGURNA?

U kreiranju BCX.ba platforme korisitli smo najmoderniji dizajn i tehnologiju izrade web
aplikacija. Pri implementaciji sigurnosnih mjera vodili smo se imperativom da maksimalno
zaštitimo digitalnu imovinu naših klijenata, koju čuvamo i kojom upravljamo putem naše
platforme. Imamo nekoliko nivoa zaštite sistema i izvršavanja transakcija koje obezbjeđuju
neautorizovani pristup, ali zaštita samog korisničkog računa je obaveza svakog klijenta.

Više informacija o kompaniji možete pronaći na poslovnom portalu akta.ba.


:question: “Takođe, DAM nije odgovoran za legalnost, pravilno funkcionisanje ili tačnost sadržaja vebsajta.”

  • Tko je odgovoran?

Za sve promjene sa kojima nismo upoznati ili promjene na koje mi ne možemo uticati, nismo odgovorni.
U tom slučaju, odgovoran je korisnik koji je nepravilno ili nelegalno koristio platformu.

:question: “Korisnik oslobađa DAM od odgovornosti za svu štetu nastalu korišćenjem ili zbog nemogućnosti korišćenja vebsajta. U svakom slučaju maksimalni obim štete za koju DAM može biti odgovoran iznosi 1000 BAM.”

  • Definirajte “štetu”? - od čega Vas konkretno oslobađamo?

Korisnik oslobađa DAM od odgovornosti za svu štetu nastalu korišćenjem ili zbog nemogućnosti korišćenja veb-sajta. U svakom slučaju maksimalni obim štete za koju DAM može biti odgovoran iznosi 1.000,00 KM.

U toku je izrada novog dokumeta “Uslova poslovanja”, nakon aktivacije novog dokumenta, svi korisnici će dobiti obavjest, te mogućnost prihvatanja novog dokumenta.

Lijep pozdrav,
BCX tim

1 Like

opet prilično nejasan odgovor, ne možete vi odgovarati ni za šta a korisnik za sve. Koja šteta, kako korisnik može napraviti nešto nelegalno sa vašđim sajtom i koristiti ga drugačije od onoga kako ste postavili funkcije? REcite pravnicima da ohanu od pravnog tumačenja i da naprave narodski dokument jasan i čitak, a ne dvosmislen. Dosta nam je pravnika u firmama ne moramo i na berzi imat njihove kljakave odgovore.

1 Like

Ljudi, sta kukate. Procitajte ToS Binance, Bittrex, Cryptopia… Jesu li oni napisali narodski citljiv i razumljiv ugovor o koristenju? ToS je kao i za svaki drugi sajt, samo sto vjerovatno ostale niste citali ali ste ovaj prelistali… Bcx radi za sebe, njihovi pravnici rade za bcx te stoga pisu ugovore za sebe. Kao i svaki drugi sajt i mjenjacnica. Ne razumijem cemu drvlje i kamenje na njih a bez potrebe. “Ne svidja mi se nacin na koji odredjuju uslove koristenja…” Necu koristiti njihov sajt! Ljudi se trude, treba biti zadovoljan sto su uspjeli bilo sta u ovakvom sistemu i okruzenju da naprave.

4 Likes

Čekao sam samo reakciju nekog od Crypto.ba tima, kao što je @ebunny :smiley:

Vi da imate iole ideju koliko ovdje ima posla na ovoj mjenjačnici, u državi ovakvoj kakvoj jeste…

A hajmo biti realni, koliko nas pročita do kraja TOS od svjetskih poznatih mjenjačnica?

:slight_smile: budimo realni i strpljivi, sve će ići svojim tokom, ovi prvi dokumenti su NACRT onoga što treba da se još završi

1 Like

ja nisam rekao da ga neću koristit, smatram ga dobrim načinom isplate za nas u BiH, i prebacio sam crypto već. Pa mi smo u Bosni a ne u Japanu, ne trebamo sami sebi komplikovat, pravimo za sebe jednostavnu berzu i nema potrebe za komplikacijama. Navedeno sam rekao više na račun pravne struke i dizanja u nebesa da što veće sranje upakuju u što ljepši celofan.

4 Likes

zna li iko jel sigurno poslat crypto, kako su riješili sigurnost poslanih kriptovaluta. garantuju li samo za uplačene marke ili i za kripto koji je poslan na isplatu.

1 Like

ja sam deponovao 1 eth nek se nađe :smiley:

Ovo je moja recenzija za mjenjacnicu BCX.BA

2 Likes