Banke u FBiH i njihov pristup kripto valutama

Moj prvi post pa ću oplesti po bankama i Federaciji.
Očigledno nije post za trgovinu ali bolje nego pod ostalo.

Ako je već neregulisano pitanje kripta valuta u FBiH… ne bi li trebao neko nešto raditi po tome?
Banke očigledno neće…

Imam iskustvo odbijanja transakcije prema Payeer-u preko posrednika Advcash …
(Prebacivanje sa kartice direkt na advcash pa onda payeer)

Po preporuci sam bio u ASA banci pa mi nisu htjeli otvoriti račun ni karticu kao da sam kriminalac
pitali su zašto treba… morate platu prebaciti… imati redovna primanja…
kad sam pristao da im prebacim platu na njihov račun opet su opleli kako će je zatvoriti kad im ne dodje plata mjesec …

NLB neću ni da spominjem

Unicredit račune sam nažalost zatvorio

Izgleda da ću preći sa svojim finansijama u RS pa ću tamo platiti porez.

BCX je odradio posao konverzije ali su provizije stvarno velike i minimalni iznos koji mogu poslati nije bas pametno složen… (15EURA transakcija BCX USDT na nešto drugo).

Trebam info o odrađenom direktnom prebacivanju bankovna kartica binance.
Koje banke rade? Nisu cifre nikakve u pitanju. Ovo je za 1-10$ - kupovina van područja Paypal-a.

Pritisak mi je vjerovatno 220/150 pa ću stati ovdje…

Pozz

1 Like

Uplatiš preko banke BAM na BCX, Kupiš LTC na BCX i pošalješ na Binance, pa tamo konvertuješ u šta hoćeš. Withdrawal fee za LTC sa BCX je 0,006 LTC (ispod 0,5 USD po trenutnom kursu). Tako ćeš proći sa 4% naknade. Sve ostale kombinacije sa karticama ćeš skuplje platiti, jer procesori za kartice dodatno naplaćuju svoju naknadu (2-5%, kako gdje) + 1% domaća banka, pored naknade za fiat->crypto swap koju naplaćuje mjenjačnica. Svojevremeno sam na Binance plaćao 5-6% ukupne naknade. Alternativno BCX-u, pogledaj ACX, ima poseban thread.

To je najbolja ideja za neke manje pare svakako, ja sam upravo probao Revolut pa su me i za to odbili. RF.

Ja sam vec napravio jednu transakciju pa zaglavio u BCX… poslao BAM pa pretvorio u USDT, mogu nazad u KM ili da platim 15 $ za transakciju i nemogu slati ispod 25 USDT čini mi se … mogu možda platiti kredit za mobitel ili dopunu kredita za OLX … ali i tu ima fee. :frowning:

Možda je bolja opcija kupiti lokalno za keš od nekog i imati online bez vraćanja i banaka
Meni svakako treba da isprobam plaćanje, nije investicija.

Npr kod mene za 2% i ustedis i ne komplikujes

tako je, da smo u istom gradu

Za svaki problem ima rješenje, ako se trazi rješenje a ne problem

trebam skontati rješenje :slight_smile:

1 Like

Dobro došao :wink:

Hvala!
Obrazovanje nam svima treba iz finansijskog sektora.

2 Likes

Ja sam prije preko Banxa servisa na Binance uzimao i prolazilo je, da li i dalje radi nisam siguran.

Mozes pokusati https://www.mtpelerin.com
tako sam takodjer uspio kupovati/prodavati prije.

Medjutim ako banke sprijecavaju onda ti je najbolje P2P marketplace, imas takav jedan na Binance, a imas i dedicated marketplace kao Paxful https://paxful.com. Onda traznakcija na banci samo stoji kao ti saljes osobi B pare i nemaju razloga da odobiju (Jedna od ljepota crypta je sto te niko nikad nece toliko peglati sa odakle ti pare, kome saljes, sta hoces da kupujes, zbog cega…)

Ja licno Paxful koristim, samo nadjes nekoga ko ima dobar reputation kao seller i da radi sa servisom koji ti hoces (Paypal, Wise, bank transfer…).

Mozda je generalno malo problem kolicina jer vecina minimuma je ovdje na nekih $50, posto su neki servisi on-chain ukljucuju i gas fee i za tipa $1 se ne isplati jer ces vise fees potrositi nego USDT-a sto ces dobiti. U tom slucaju mozda bolje naci nekoga i irl rijesiti.

1 Like