Azure free 200$ mining

Pozdrav raja,
evo jedan prijedlog, microsoft nudi 200$ free subscription za sve servise. Subscription se moze iskoristiti u roku od mjesec dana npr VM.
Posto ne rade nikakve provjere vezane za mining, ova sredstva se mogu iskoristiti da se nesto iskopa. Ja sam licno probao XRM i ETN. ETN se pokasao jako dobro cca moze se dobiti nekih 300H/s za mjesec dana sto i nije toliko lose. To znaci da se moze otprilike iskopati nekih 300 coina. Za opciju iskopati i ostaviti da stoji, u buducnosti ovaj coin moze vrijediti dolar sto znaci da ste zaradili 300$ skoro za dzabe.

Da bi registrovali account potrebna vam je kreditna kartica. Prilikom registracije s racuna skine cca 1.55KM, iz nekog razloga, zasto fkt nemam pojma :). Dobra stvar je sto nakon isteka free subscriptiona, svi servisi se blokiraju, i korisnik mora rucno aktivirati servis ako zeli, tako da ne moze doci do situacije da vam popije sredstva sa kartice. Brat, sestra, mama, tata moze se fino nabrati :smiley:

Savjet je da prilikom izabira VM-a izaberete 4 jezgre, jer to ce vam otprlike trajati mjesec dana.
Istu stvar sam probao i sa google cloud servisom ali oni u roku od 48h blokiraju servis, jer vrse provjeru sta se radi, a za free servise mining je zabranjen.

Eto ugodno kopanje i SRETNO(stari rudarski pozdrav).

4 Likes

Hvala druze, probacemo.

PS. Nekako sam napravio i poceo majnovati :slight_smile: Hvala jos jednom sto si ovo podijelio, ja se nadam da cu ubrzo napraviti klip pa podijeliti sa svima kroz video prezentaciju sve ovo

Dobra ideja, ovo smo prije radili i stvarno ima smisla ko misli na duge staze.

Hvala @tale

taman da se i ja zanimam sa necime kad dodjem kuci za par dana…i dodam jos koji ETN na moju malu kolicinu koju vec posedujem :slight_smile:

1 Like

Svakako preporučujem da usmjeriš ka “našem” rudniku za ETN.

Od jučer smo dobili još rudara, laganim tempom ETN treba kopati i zaboraviti na neko vrijeme.

etn.pool.crypto.ba

1 Like

gledacu da to odradim cim stignem kuci…za dva dana zavrsavam ugovor i onda malo slobode.nece to dugo trajati tako da mi se nece isplatiti kupovati rigove jer nema ko da ih cuva ali za ovakve igrarije sam uvek u opticaju…naravno, mozda bude trebala mala pomoc oko podesavanja jer nikada nisam radio nista slicno ali vi ste tu :slight_smile:

1 Like

No frks imaš nas da ti pomognemo :slight_smile:

Ne bi bilo loše uraditi i tutorial kako se povezati na Azuree server i podesiti minera

1 Like

a tek bi to bilo dobro …

Nema na cemu :slight_smile:

2 Likes

Pozdrav,

meni upravo ističe zadnji dan Azure trial-a, prvo sam stavio Monero, nakon toga ETN.

Nažalost, loša stvar je što su trial korisnici ograničeni na virtuelne mašine od max 4 jezgre i nema pogreške za GPU.

Prepaid debitne kartice za internet plaćanje ne rade, potrebno je imati pravu kreditnu karticu za registraciju.

Nisi upravu za kartice jer sam ja sinoc kreirao racun i sve je proslo kako treba. Inace imam debitnu Visa Electron Unicredit banke.

Nejasan mi je ovaj tutorial na youtube, moze li mi neko pojasniti?

Jel se ovo moze podici na visi nivo, da se paralelno dizu masine i pustaju u rad ?

Da se napravi virtuelna masina, klonira x20 protonproxy instaliras (free), miner konfigurises, i run.?

Ogranicen si sa 200$, mozes potrosit za dan ili mjesec tako da na kraju ce ti isto doci otprilike

Sta ti je tacno nejasno?

Postoji razlika između debitne i prepaid debitne kartice.
Prepaid debitnu inače koristim za plaćanje putem interneta,
međutim sa prepaid debitnom karticom registracija na Azure ne prolazi, dok je sa debitnom prošlo.

Copy paste:

We require a credit card or debit card to authenticate you when you sign up, unless previously approved for invoice. Please note that we do not accept prepaid and virtual credit cards.

Free trial je ograničen sa ukupnim brojem core-ova na 4,

tako da, 1 mašina sa 4 jezgre ili 4 mašine sa po 1 jezgrom

Mozes ti napravit i 4 masine sa 4 jezgra, al samo ces 4 puta brze potrosit kredit i malo vise vremena potrosit dok podesis.

Tutorijal mi je nejasan, nisam bas upoznat s electroneum-om, trebam li napraviti neki wallet ili se samo priključiti nekom mining poolu ili sve podesiti kako ide na ovom tutorijalu, jeli možda isplatnije kopati neki drugi coin?

koristeći trial ne,

This subscription is at capacity for Total Regional vCPUs on this location. This subscription is using all 4 Total Regional vCPUs available.
OK