Automatski odabir valuta - MultiPoolMiner

Pozdrav svima,

novi sam u svijetu “rudarenja” a od danas i na ovom forumu :slight_smile:
Prije 20ak dana sam kupio 1060 6GB Zotac i počeo lagano sa učenjem i rudarenjem.

Nakon incijalnih frustracija sa zpool-om i probavajući razne softvere, trenutno koristim:
MiningPoolHub kao pool i MultiPoolMiner kao software koji bira algoritme i pokreće mining algoritma za koji procjeni da je trenutno najprofitabilniji.

Kakva su vaša iskustva i strategije?
Da li koristite MultiPoolMiner / Awesome miner ili neki drugi alat koji automatski bira valutu za mining ili ručno birate valutu?

Šta se pokazalo kao profitabilnije?

Kratak opis MultiPoolMiner-a:

  • Monitors crypto mining pools and coins in real-time and finds the most profitable for your machine
  • Controls any miner that is available via command line
  • Supports benchmarking and multiple platforms (AMD, NVIDIA and CPU)
  • Includes Watchdog Timer to detect and handle miner failures

Pozdrav druze.
Za pocetak se odluci sta zelis majnovati, a onda cemo lakse pomoci koji majner koristiti.
Sa tim sto si naveo jedes malu djecu heh…

PS. Ja evo majnujem Electroneum za koji svi pa i ja mislim da ce donijeti najbolji ROI u narednom periodu

1 Like

Da, na više mjesta sam čuo da bi ETN trebao značajno porasti.
Trenutno mi je sa auto-switchingom i jednom GTX 1060 karticom dnevni profit oko 3-4$. Profit naravno varira, nekad skoči na 5-6$ a nekad padne ispod 3$.

Prema whattomine kalkulatoru, ETN mi donosi oko 1,7$ dnevno.

Možda više ima smisla pustiti auto-switch da radi, pa sa zarađenim bitcoin-om kupovati ETN :slight_smile:

Slusaj ne gledaj profit jer tako neces izvuci maksimum.
ROI ti je najbitniji kada gledas profitabilnost.

NPR. Cijena BTC-a je 14.000$ i on skoci u narednih 6 mjeseca 10-30 % i to ti je zarada u odnosu na pocetno ulaganje 1400-2800$ jer ne vjerujem da ce ici preko 100% ali i ako ode to je 2800-5600$ (ovo je kalkulacija ako imas 1 BTC)

Cijena ETN-a je 0.15 i ako on skoci na 10$ to je ROI 6566%
Ako sam dobro izracunao ti za mjesec mozes majnovati preko 780 ETN-a i oko 5000 za 6 mjeseci sto bi to donijelo profit od oko 50.000$ pa mislim da vrijedi pokusati sa tom grafickom

1 Like

Mislim da mu je mnogo isplatnije rudariti eth zec ili nesto slicno, a onda od tih para kupiti ETN.
Puno vise ce zaeaditi tj nakupiti ETNa

Opcija koju ti koristiš je automatizirana i svakako olakšavajuća za početnike, ali trebaš da se lagano upoznaješ sa načinom rudarenja kako treba.

Nije jedina opcija rudarenje najprofitabilnijeg coina u tom trenutku… dešava se to da rudarite neki low DIFF coin, gdje u tom trenutku nema nikakve logike o profitabilnosti…

…da bi taj isti coin nakon 3 mjeseca skočio preko 300% gdje je ROI zvijer :slight_smile:

1 Like

da,

moglo bi se reći da je nekoliko pristupa, svaki sa prednostima i manama

  1. pokrenuti auto miner i profit reinvestirati u nove grafičke

  2. pokrenuti auto miner i sa profitom trgovati na berzi (short term ili long term)

  3. odabratu valutu koja ima relativno mal difficulty u nadi da će eksplodirati i nju lagano rudariti