Asus dual GTX 1060 6GB

Imam jedno pitanje.Znam da kod kopanja eth nije vazan core clock.Ali zasto neki core clock stave u minus.Jel to daje neku stabilnost ili sta vec.BTW errori na eth su bili povezani sa ne ispravnim riserom.Imao sam RR rig-a,bluescreen,u pokusaju paljenja paar puta se RR.U nedostatku risera stavio sam jednu grafu direktno u slot.Ali evo da kazem jedno misljenje.Ja sam pokusao sve tri grafe direktno u pcie slot.Svaka je davala iste rezultate.Znaci najbolje.Iz ove 1060ke sa micron memorijom sam izvuko 24.8.Ista ta grafa koju ubacim u riser ne daje ni 23.Stabilna tacnije na 22.7.

Hocu da napisem jos ovo pa ako nekom pomogne.Sinoc gledajuci tv mi samo nesto sijevnu :D.Imam napojnu od corsair rm650x i na njoj je spojen rig,medjutim imam u steku jednu corsair HX1000.Kada sam sebi sklapao rig usfalilo mi je 2molex kabla.Njih sam uzeo od ove HX i spojio na ovu 650.Medjutim proizvodjaci nisu ni malo ludi sto su uz ovu 650 dali samo jedan molex kabal.Riser je izgleda uredu ali napojna nije imala dovoljno snage da napaja 3risera preko molexa.Zato su ddvije karte mogle radit nekako na molex a jedna u pci slot direktno.Sada sam spojio jednu na molex a dvije na sata.Mada su molex to sata ovi sto su dosli uz risere

a iz napojne ide orginal 6pin to sata.

Smanjenje GPU clocka umanje stres na kartici, umanjuje struju koju isti vuče jer mozes onda smanjiti i vcore, a samim tim i temperature su manje.

Cilj je naći Å”to manji clock koji neće ometati hash, kako to vole nazvati ljudi ā€œsweet spotā€ memorije i gpu

Temperature su dobre od 41-45.Mada je to sa 70% venta.Da li je sata siguran kao i molex.Citam razne stvari po forumima.

Smanji ventove , 45 stepeni nije ni pocetak grijanja za te karte, tako da mozes spasiti tj. produziti vijek trajanja hladnjaka :slight_smile:

Sata napon mozes (mozda grijesim), na tim karticama jer one nisu uopste potrosac neki, ali svakako ganjaj molex direktni.

Afterburner pokazuje tu temperaturu ali kada pipnen graficku cini mi se dosta ne topla nego ajd da kazem vrela gdje je chip od rama.Imam jedan problem.Svaki savjet je dobro dosao.Tiče se monitora.Kad je monitor ukljucen u grafiku i upaljen radi sve savrseno.Cim izvadim kabal iz grafike rig radi nekih 10ak minuta i onda zakuje.Moram ga RR

instaliraj GPU-z prebaci na senzore i provjeri vram temperaturu

Nemam te stavke vrram temperature