Promjeni temu: Dan Noć

ASIC kopanje

Dali neko kopa putem asic masina ?

Kakvi su utisci i misljenja ?

Dali je moguce istu nabaviti za BiH ?

Dali je neko narucio istu masinu i kako je izgledao proces ( zbog carine ) ?

Pozdrav. Nabavka odradjena preko bitmail.shop-a, placeno crypto valutom. Oprema stigla avio prevozom i spediterska agencija je odradila sve. Dao sam pisanu izjavu da uredjaj necu koristiti u komercijalne svrhe. Podesavanje je pre-jednostavno. Novi Firmware ne dozvoljava da se mijenja clock, tako da je potrebno samo pool-ove unijeti i pustiti da radi. Ventilatori su jako bucni.

Koliko su kostale spediterske usluge ? Mozete li me malo vise informisati vezano za tu izjavu ?

hvala

Ne mogu tačno da se sjetim, ali pored 11% carine platio sam špreditesrke usluge otprilike 270 USD i to zato što je Bitmain zbrljao (nije poslao napajanje i Antminer kao jedan paket i nije naveo troškove prevoza). Izjava je šablonski dokument koju dostavi Špediter, ali je suština u slijedećem: “Pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću izjavljujem da je za robu pristiglu putem FedEx-a na Aerodrom Sarajevo po sljedećim podacima: xxxxxx da je pošiljka plaćena ka Bitmain, China u vrijednosti xxxxUSD kao što se vidi iz priložene dokumentacije. Robu koju sam kupio koristiti ću samo u privatne svrhe, a ne komercijalne.”

Kakva je razlika privatna komercijalna kod tog majnera, sa čim to ima veze. Majnat ću privatno al neću komercijalno prodavat valutu!

Ta izjava znaci da se nece npr. izdavati taj uredjaj i naplacivati usluga kopanja. Ili npr. da se nece dalje prodavati. Pitao sam ih sta da koristim u komercijalne svrhe, pa su neformalno odgovorili da je to isto. :slight_smile: :slight_smile:

Koliko sam upratio ovo je trenutno najprofitabilniji ASIC miner za kopanje.
Trenutno pravi oko 24 USD dnevno i povrat ulozenog je oko 5-6 mjeseci i trosi samo 620 W struje sto je mnogo bitno.

https://innosilicon.website/index.php?route=product/product&product_id=47

Jedan link za ASIC minere i one koji se misle ovim baviti

ima li neko da održava te asic mašine u BiH? Šta ako mašina malo riknel nakon pola godine godinu, ko to može popravit, nosi u Italiju ili?