Anketa: Nova kripto berza na području BiH

Pozdrav kriptoljupci.

Naime, vršim malo ispitivanje u kojem bi volio da mi kao moja draga zajednica date neki iskreni feedback.

Naime, kada bi se otvorila kripto berza, koja bi imala potpuno funkcionalne trade module, p2p module, te osnovne druge stvari koje podrazumjevaju jednu kripto berzu.

Primarni cilj ove kripto berze bi bila edukacija, jer je u pitanju “grandma-friendly” sistem, u kojem smo uzeli samo najbolje od najboljih aktivnih berzi na svijetu.

Domenu sam već zakupio, pripreme su u toku, ali svakako ne bi ulazio u ovu priču dok ne vidim feedback zajednice.

Želim berzu poput Binance-a = RUX Berza

Želim berzu poput Coinbase-a = RUX Berza

Želim berzu poput Changelly-ja = RUX Berza

Želim hibrid svih troje - mislim da već znate odgovor…

Ime berze ću tek da otkrijem nakon feedbacka zajednice, ali mislim da će vam se svidjeti igra riječi i sve vezano za ime.

Jedan mali pritscreen moguće kripto berze…

Naime, ono što želim da istaknem, da ova berza neće na početku imati nikakav FIAT sistem, KM/EURO ili slično, već samo USDT i BUSD (trc20 i bep20) mreže.

Radi edukacije i promocije naših kripto projekata, na početku će biti sljedeći parovi

RXC/USDT
RXC/BUSD
RXC/BNB

RXCG/USDT
RXCG/BUSD
RXCG/BNB

Gdje bi onda ostavili mogućnost listiranja novih kripto valuta i slično, kako bi napravili nekakvu vrstu samoodrživog sistema.

Kod mjenjačnice je nešto novo što niko do sada nije vidio, jer je u pitanju ekipa koja radi kripto berze još od 2010 godine, znači puni su znanja, ali ne bi otkrivao previše dok ne vidimo šta kako gdje.

Ono što mene interesuje kroz anketu koju ću sprovesti u ovoj temi, jeste upravo to da li je zajednica Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske voljna koristiti berzu koja bi bila prevedena na “naš” jezik kojeg bi nazvao “Balkan”, naravno uz Engleski jezik kao primarnu opciju.

Da li bi koristili domaću funkcionalnu berzu?

  • Da!
  • Ne!
  • Možda!?

0 glasača

3 Likes

Nadam se da si svjestan da bi ovakav projekat podigao citavu zajednicu na novi nivo :smiley: Siguran sam da bi ovakav projekat samo dovukao nove clanove i da je nebitno da li bi mi koji smo dio ove zajednice koristili siguran sam da bi privuklo dosta novih korisnika.Glavno pitanje je kako zastiti to sve od zlonamjernih ljudi i sama zastita korisnika

3 Likes

Glavno pitanje daje glavni odgovor, a to je… sigurna će biti onoliko koliko korisnik sebe osigura, kao i svugdje.

Pošto nećemo raditi sa FIAT, tj KM/BAM ili EURO nećemo imati problema koji dolaze uz to.

Naravno kasnije kada se sve podesi i vidimo da će da radi, onda lako idemo pravno/financijski se obezbjediti sa investitorima za likvidnost i ostale stvari, ali o tom po tom.

TBH im hyped AF heheh

Glupson resetovao anketu, ako mozete samo ponovo da kliknete na anketu :smiley:

1 Like

Ako bude bilo opcije za trx/ltc i usdt trc20/ltc skoro pa sigurno bih je koristio.

2 Likes

Najviše korisnika bi bilo kada bi bio par Zeniq-Pi…:smiling_face: Šala,ali bi volio da prednost imaju prave kriptovalute u odnosu na popularno smeće…Što se mene tiče ja bih tu volio vidjeti btcz…

1 Like

:slight_smile: misliš na Bitcoin?

Iskreno, uzevši u obzir koliko nam treba resursa da bi samo imali blockchain od Bitcoina, oko 500GB.

Mi to sve možemo dodavati ako nam sredstva dopuste.

Što se tiče LTC mreže, moglo bi se tako nešto uraditi.

Ovo, jer jednostavno nema smisla stavljati ništa što ima mutnu pozadinu.

2 Likes

Na ovaj sam mislio https://getbtcz.com/ ,jer su jeftine transakcije,nije fork btc,može se rudari sa PC,zaštićen od asic mašina,coin zajednice,opcija privatnosti transakcija itd

1 Like

Mnogo zanimljivo, please napomeni me kad vidiš aktivnu platformu… :wink:

Odmah da ti kažem da te podržavam i da cu sigurno imati account na tvojoj berzi, iako nisam trader.
Imam na bcx.ba nesto bitcoina, te na krakenu nesto drugih valuta. Ne bavim se tradingom, ali rado bih kupio i stavio da stoji, a sigurno da bih prije preko nase berze kupio kripto, nego preko ino berze, ali uz jedan jako bitan uslov, a to je fer i konkurentne naknade transakcije i povlačenja ili zamjene kripto u fiat.

1 Like

zvuci odlicno,puno srece za ovako hrabar i pametan korak

1 Like

Hvala na feedback, definitivno imamo šansu da dobijemo nešto next gen kad su berze u pitanju.

1 Like