Anketa: Da li je Crypto.ba zajednica djelatnost

Poštovani članovi!

Sljedeće sedmice, tj. 22. Novembra imam ročište u Vladi USK-a, jer me moji pretpostavljeni žele da diskredituju, te sve ovo što smo do sada uradili na polju edukacije mladih vezano za blockchain tehnologiju.

Naime, u tužbi moji pretpostavljeni navode kako je Crypto.ba djelatnost, te da sam bio dužan prijaviti svom načelniku dodatnu djelatnost, koju on sigurno ne bi dopustio i da jesam.

Stvar je što moji pretpostavljeni misle da sam ja koristio resurse i pravio profit lični, a dobro znamo kakva je istina u našem slučaju.

Volio bi da na ovaj način, zajednica pomogne prvenstveno meni, jer bi dao ovu temu komisiji u Vladi da pročitaju, te da im dokažemo da Crypto.ba nije djelatnost, već zajednica i da sve do sada što sam radio, nisam naplaćivao već naprotiv…

Svi dobro znamo do koja doba sam znao sjediti kako bi imali ovo danas što imamo, a to je zajednica ljudi sa područja bivše Juge, koji uistinu žele da se druže i da pomažu jedni drugima.

Da li je Crypto.ba djelatnost ili zajednica koja pokušava edukovati građane BiH, i to besplatno?

Zamoliću vas da popunite anketu, te da ostavite komentar koji bi dokazao pravo stanje, te da ovo što moji pretpostavljeni rade je samo način na koji me žele ušutkati jer nisam više mogao gledati šefove i sekretara kako bježe sa posla zadnjih 20 godina.

Sve je krenulo kada su me vidjeli na TVu, te u ostalim medijima, gdje ću izdvojiti članak iz Nezavisnih novina, za koje tvrde da na osnovu slike koja je na naslovnici, da sam koristio računar sa posla za kreaciju kripto valuta i promociju istih, što je totalna LAŽ!

Zamislite da me je par načelnika zvalo iz susjednih gradova da čestitaju na pozitivi u USK kantonu, gdje je moj načelnik okrenuo glavu od mene sutradan kad me vidio :smiley:

Novinar koji je uslikao me, gospodin Zlatan Čekić, koji je pravio intervju, će napraviti izjavu u kojoj lijepo stoji da sam intervju davao poslije radnog vremena u PUB-u, a sliku je iz arhive onog dana kada sam dobio novi računar na poslu, gdje sam tri mjeseca donosio svoj laptop kako bi mogao raditi svoj posao. A to su uzeli kao dokaz da sam koristio resurse na poslu za svoju privatnu djelatnost, što je totalna nebuloza.

U sve i jednom tekstu u medijima se navodi, da sam započeo iz šupe, oni koji me znaju lično, znaju o kojoj šupi je riječ, te sa malo muke tehničko lice može utvrditi da su svi naši servisi na jednoj IP adresi, TELEMAH internet, na moje ime na lokaciji moje kuće tj šupe.

Na ovaj način žele da me ušutkaju na bilo koji način, jer ja više ne mogu gledati šefove šta rade radnicima, a na to sve bježe kući poslije 13h svakodnevno.

Zamoliću vas da se izjasnite kao zajednica, te mi na ovaj način pomognete da dokažemo da je ovo samo jedan od načina gdje pretpostavljeni pokušavaju utišati me zbog toga što sam izišao u javnost sa dešavanjima na mom radnom mjestu.

Da li je Crypto.ba djelatnost?
  • Ne, Crypto.ba forum je neprofitabilna zajednica
  • Da, Crypto.ba forum je djelatnost

0 glasača

5 Likes

Crypto.ba je zajednica koja kao i svaka druga okuplja ljude istih interesovanja, u ovom slučaju kriptovaluta i blokčejn tehnologije.

Kao i u svakoj zajednici, pa i u ovoj našoj, ima aktovnijih i manje aktivnih članova. Srećom naša zajednica ima Rux-a. Čovjeka sa ogromnim entuzijazmom koji ne štedi ni svoje vrijeme ni svoj novac kako bi održao zajednicu na okupu i gurao je naprijed.

Crypto.ba zajednica ne ostvaruje profit i ne obavlja nikakvu djelatnost. Forum crypto.ba je ekvivalent prostorija nekog udruženja gdja se članovi okupljaju sa ciljem druženja i razmjene informacija.

Na crypto.ba stranici foruma čak nema niti jedne reklame koja se naplaćuje.

1 Like

Ovo je nešto na šta sam ponosan, gdje od 2016te godine niti jedna jedina reklama nije postavljena na naš forum, što vam govori da ovdje nije cilj nikakav profit, već edukacija, koju opet ponavljam, neki ljudi žele da blokiraju.

Zašto mrze napredak?

2 Likes

Dovoljno je pogledati crypto.ba i odmah ce biti jasno da tu nije nista radjeno radi profita: nema reklamnih banera niti bilo kakvih servisa koji se naplacuju. Edukacija mladih ljudi (nasa buducnost), koja je prioritet, i glavni motiv postojanja ove zajednice je finasirana privatnim donacijama na dobrovoljnoj osnovi.

1 Like

Nevjerovatno da se mora nešto objašnjavati uopšte :slight_smile:

Poznato je svima da Crypto.ba ne obavlja nikakav vid djelatnosti već da je od svoga nastanka čisto edukativno mjesto gdje ljudi sa ex-yu prostora (pa i šire) mogu da razmjenjuju svoje ideje i iskustva vezano za blokchain tehnologiju

Crypto.ba je neprofitabilna zajednica

1 Like

Dovoljno im je dokaz da ovo nije profitna organizacija to što još trpiš te lezihljeboviće i radiš sa njima!

2 Likes

Tezina i obaveza dokazivanja bilo cega je na njihovoj strani; odnosno u ovoj fazi oni su ti koji trebaju dokaze da je ono sto radis djelatnost koja ima karakter profita, te nije na tebi da dokazujes da nije. Tako da se ne trebas puno zamarati.

Imas li crypto.ba registrovan kao djelatnost sa karakterom potencijalnog profita - nemas. Imas li obavezu da bilo kome prijavljujes, objasnjavas, molis za dopustenje da budes dio neke zajednice - nemas. Prosjecan advokat ce ih zgaziti i u slucaju neke zvanicno poduzete akcije s njihove strane pribaviti ti dobru odstetu.

Cak i da jeste, na ovo imas potpuno pravo - uz uredno placen porez na prihode od tih reklama.

Kakva crna djelatnost, nista ni za escrow ne uzimas, a gdje su jos donacije u dobrotvorne svrhe svako malo.

3 Likes

crypto.ba nije ništa nego običan forum, internetska stranica na kojoj ljudi sličnih interesovanja razmjenjuju iskustva. Kompletan sadržaj je besplatan i ja kao dugogodišnji korisnik nikad nisam došao u situaciju da nešto trebam platiti da bih koristio ovu stranicu.

1 Like

Priključujem se tvrdnjama da je Crypto.ba zajednica koja okuplja veći broj ljudi sa zajedničkim interesovanjima a u cilju samo jedne stvari,a to je edukacija.
Važno je napomenuti da je u pitanju neprofitabilna zajednica.
Još važnija je pozitiva koja proizilazi iz internacionalne razmene mišljenja.

3 Likes

Crypto. ba, je zajednica dobrih ljudi koja pomaže svima koje ušao u kripto i ko ima interesovanje za kripto valute. Ja sam ušao u septembru u ovu zajednicu, bilo kakavu problematiku vezanu za kripto koju sam imao bila je rješena zahvaljujući prvenstveno @Rux pa onda ostalim članovima, jer je on sve to nama omogućio. Svaka problematika se rješava na drugarski i otvoren način, pritom i veoma stručan. Ovo iskustvo koje ovde međusobno djelimo u nekim zemljama se nplaćuje, a ovde sve to dobijamo besplatno i pritom znanje zlata vrijedno.

Sve što se dešava ovde dešava se na dobrovoljnoj bazii, sama politika ove zajednice je takva da se svačije mišljenje uvažava bez bilo kakvog vrjeđanja i mržnje. Pritom ovo je prva ovakava zajednica u Bosni i Hercegovini, koju bi svakako trebaloo podržati jer ima ogroman potencijal u informatičkom i ekonomskom sektoru. Ovde ima dosta talentovanih ljudi koji nude ogroman potencijal, na koje se treba obratiti pažnja.
Saša Puljić, student
Univerziteta u Banjoj Luci

2 Likes

Da nije žalosno, bilo bi smiješno

Prvo svaki pojedinac može pregledati sav sadržaj foruma i vidjeti da forum ništa ne zarađuje na sadržajima. Čak ne žele prodavati reklamni prostor a mogli bi to raditi i tako pokriti dio troškova koje imaju za održavanje servera i svega ostalog.

Zamislite samo ovu situaciju;
Umjesto da lokalne uprave (Općina i Kanton) ulažu svoje resurse u edukaciju svog stanovništva o novim tehnologijama kakva je blockchain i pomognu sticanje znanja uz koje bi mladi mogli ostati u svojoj zemlji a ne da svaki dan odlaze, neki od njih idu dotle da ometaju ono dobro što pojedinci čine za svoju zajednicu.
Ako već ne ulažu ništa na tom polju, trebali bi biti ponosni na činjenicu da neki pojedinac iz njihovog malog mjesta napravi najbolji forum za edukaciju iz te oblasti, u državi.

Ljudi moji, pa taj čovjek nesebično dijeli svoje znanje, pomaže svima nama koji se interesiramo za blockchain i crypto, ne štedeći sebe u svakom pogledu. I na kraju umjesto da mu lokalna uprava ponudi pomoć, pazi sad; oni ga ni manje ni više nego tuže. :joy:

Dragi Rux, nadam se da će oni u kantonu imati više sluha i da će ti u najmanju ruku ponuditi mjesto savjetnika ministra za nauku i obrazovanje, umjesto da te tuže. :smiley:

Sretno!

5 Likes

Crypto.ba je zajednica, i to kakva!

Ovu zajednicu čine ljudi koji su željni dijeljenja i usvajanja znanja, razmjene mišljenja te zajedničkog razvoja i popularizacije upotrebe blokčejn tehnologije kako u BiH, tako i šire.

Pratim neke grupe i dešavanja u Srbiji, i mogu reći da se ovdje osjećam komotnije kada nešto ne znam ili kada mi treba pomoć.
@Rux i još nekoliko pojedinaca uvijek su bili tu za sva moja (glupa) pitanja, i uvijek su imali strpljenja da odgovore i pomognu, bez ikakve lične koristi. Čak i kada sam pitao “treba li šta da častim”, uvijek sam dobijao odgovore tipa “uplati bolje tu i tu”, što je uglavnom bilo za humanitarnu pomoć ili za organizaciju nekog crypto događaja.

Nevjerovatno koliki entuzijazam i želju za unapređivanjem posjeduje Crypto.ba zajednica na čelu sa dragim @Rux om!

Izguglajte koliko košta da održavate najobičniji veb sajt (a tek da ga napravite i stalno unapređujete), pa onda probajte da nađete bilo gdje da Rux ili bilo ko traži od ljudi pare za ovo…
Da vam olakšam: održavanje može da košta od 20 do preko 100KM mjesečno, a na forumu nećete naći ništa za šta članovi ove zajednice plaćaju.

@Rux, želim ti puno sreće na suđenju! Pravda je na tvojoj strani!

1 Like

Na crypto.ba sam se registrovao pocetkom ove godine otprilike, da podijelim svoje iskustvo u vezi zabrane kupovanja crypto u BiH u nekim bankama.

Crypto.ba je zajednica ljudi koji zele da dijele znanje i budu u toku sa novim crypto desavanjima u svijetu. Tu mozemo dosta toga nauciti vezano za blockchain tehnologije, dobiti misljenja, podijeliti iskustva itd.

Cijeli sadrzaj crpto.ba je besplatan za koristenje i članovi nista ne plaćaju.

Crypto.ba nije dijelatnost.

Sretno Rux!

Ja iskreno nisam upucen u desavanja na tvom radnom mestu, ali sigurno znam da iza ovog stoji nesto drugo. Na prvi mah pomislih da je neko bacio oko na ovu zajednicu, sto me ne bi cudilo obzirom da sve vise ljudi ulazi u crypto pricu, a ovaj forum i te kako moze da se monetizuje.
Samo napred @Rux ne mogu ti nista, ocigledno je da je ovo samo zajednica kriptasa!

Hvala Rux-u i kripto zajednici što besplatno pomažu prvenstveno mladim ljudima i upućuju ih u nove tehnologije …Siguran sam da si sa ovom stranicom i na gubitku(financijski) ali svaki novi član ili pitanje na ovoj stranici te motiviše i daje potvrdu ispravnosti tvog neprofitnog rada u cilju edukacije i motivisanja ljudi da sami istražuju kuda ide ovaj svijet…Neke u tvom radnom okruženju izgleda jako boli što si cijenjen na ovim prostorima ,a i šire i što to doživjeti neće bez obzira koliko novca ili kakvu funkciju imali…
I na kraju da ne bi ispalo da ovo pišu anonimni nick-ovi …
Jovo Majstorović, Sarajevo

1 Like

Crypto.Ba je zajednica ljudi koji zajedno uče i pomažu jedni drugima u stvaranju zanimljivi koristi za blockchain tehnologiju, Rux je uvijek bio tu da odgovori na svako pitanje i pomogne bilo kome bio to neki novi ili stari član zajednice.
Crypto.Ba je zajednica a ne djelatnost.

Tu smo svi da pomognemo na ovaj ili onaj način. Ako može biti od pomoći, imamo prespremnog advokata kojeg smo do sad dobro upoznali sa problematikom vezanom za kripto.

Pošto se i ja več dugo vremena muvam u crypto vodama,znam i vidjeo sam sve i svašta.Puno stvari naučio iz svojih greški,nikad zaradjivao preko tudjih ledja.Ova škola nije besplatna i mnogo neprespavanih noči je iza mene.Poznajem crypto svijet.Ovo što radi Rux,treba da se ponosimo što imamo nekog tko je u detalje ušao u stvar koja je nova za mnoge.Edukacija nikad nije bila profitibilna.Pogotovo ako je radiš iz entuzijazma.Da bi Rux postao djelatnik i s tim mogao da živi,morao bi da ima najmanje 100 000 sledioca na Youtubu,Fejsu i drugim društvenim mrežama.Poznajem influensere koji jako dobro žive na taj račun,ali ovo što Rux radi…Treba čovjeku kapu da se skida i da ga podupremo gdje god je moguče Savjetovao bi gospodi koja mu je ovo naprtila,da mu plate časove,da ih čovjek nauči pa nek sami probaju uči u ove vode,pa nek sami osjete koliko truda je potrebno da bi se nešto ostvarilo.Ovo što je Rux uradio…SVAKA ČAST MAJSTORE!!! A vama gospodo,koja ga progonite…Osvrnite se malo oko sebe.Siguran sam da ima za vas ozbiljnog neodradjenog posla.Rux čak nije nije ni ikra u ribnjaku gdje velike ribe igraju svoju igru.Počnite od njih ako vam je stalo do novca…

3 Likes

Puna podrška Ruxu, on je naš tito

2 Likes