ZENIQ/NEO Zentech <<<--- Nova prevara! uzmite dok ima!

Evo vest sa Cibonine stranice; Erwin Dokter pridružuje se KK Ciboni kao najnoviji član Skupštine | KK Cibona

Pogledaj sto na Telegram grupi piše Tupan projekt oko razlaza sa Zeniqom: Telegram: Contact @tupancrypto
Posebno su interesantna otvorena pitanja (iznošenje prljavog veša)

Dodatno po pitanju Cibone čim je Zeniq izašao u javnost novinari na prvu pišu sljedeci naslov: Jutarnji list - Svi bruje o kripto revoluciji u posrnuloj Ciboni. Stručnjaci: Postoji strah od Ponzijeve sheme!

Rekao bi to je rezultat konstantnog izbjegavanja bilo kakvog odgovora na otvorena pitanja članova i ne davanja mogućnosti postaviti pitanje ( chat zablokiran Telegramu, negativni komentari izbrisani, članovi koji se usude pitati negativno …) a pogotovo nema poduzimanja nekih koraka po tom pitanju.
Neka sad ne odgovaraju i na novinarska pitanja i to je kraj posla sa Cibonom a vjerovatno i sa Hrvatskom

1 Like

Spominjemo se na Jutarnji.hr u svojstvu dežurnog tužioca :smiley:

Da se ogradimo, naš “rant” je bio na Zeniq, a to što je jedan od “glavnih” iz Zeniq završio u Ciboni, to je već druga priča.

Kako novinari Jutarnji.hr okrenu priču, da smo pljuvali Cibonu i ovo što rade, a kratkom analizom ovog posta kad se uporede datumi, zaključićemo da su to gluposti.

Cijeli text objave

Košarkaši klub Cibona sprema se za kripto revoluciju? Nakon što je prije tjedan dana financijski posrnuli košarkaški klub obavijestio javnost da u skupštinu ulazi novi član - poduzetnik Erwin Dokter, direktor i osnivač tvrtke Zeniq Corporation iz Dubaija, koja upravlja blockchain platformom - glavno je pitanje: traži li klub koji je otišao u stečaj i u blokadi je gotovo 150 dana, zaista financijski izlaz u kriptovalutama.

Pritom, to nije najveće pitanje oko velikog Ciboninog plana izvlačenja iz financijskih problema. Kako nam je nekoliko upućenih sugovornika potvrdilo, glavni problem mogli bi biti suradnici koje je vodstvo kluba, na čelu s Tomislavom Šerićem, na tom projektu izabralo, a za koje se sumnja da bi mogli biti uključeni u tzv. piramidalnu prevaru.

Što se, dakle, događa? Iz Cibone su prije tjedan dana predstavili novog člana skupštine Erwina Doktera, direktora i osnivača tvrtke Zeniq. Ta tvrtka, kako kažu, nudi “inovativna blockchain rješenja”. Iz Cibone su Dokera tom prilikom predstavili kao “iskusnog profesionalca u sportskom i međunarodnom poslovanju”, i kao čovjeka koji će “Ciboni pomoći da postane profitabilno dioničko društvo”. Njegovu su tvrtku Zeniq pritom predstavili kao “vodeću blockchain platformu”.

Međutim, istodobno s ulaskom Doktera u skupštinu zagrebačkog kluba, na nekoliko domaćih kriptogrupa i portala, proširila se informacija da bi Dokterova tvrtka Zeniq mogla biti tzv. piramidalna prevara. Piramidalnom prevarom ili shemom tipično
se naziva dvojbeni model poslovanja, u kojem tvrtka ulagače vabi da kod njih ulože neki novac obećanjem velike zarade.

Sve funkcionira dok god se u piramidu vabe novi investitori (čijim novcem namiruju stare ulagače), ali kada to stane, piramida padne u vodu, i svi ulagači gube novac.

Da tako posluje Dokterova tvrtka Zeniq, sumnjaju korisnici portala Crypto.ba, kao i članovi grupe “Kripto prevare Balkan”.

Na tim stranicama mogu se naći brojni komentari koji dvije Dokerove tvrtke Zeniq i Safir optužuju da vode tzv. Ponzijevu shemu, a da pritom kriptovalute i blockchain koriste samo kao paravan, odnosno kao kompleksnu terminologiju za zbunjivanje svojih ulagača. S druge strane, predstavnici i ulagači Zeniqa na istim stranicama brane platformu i Dokera, govoreći da je priča potpuno legalna, kako Zeniq platforma broji više stotina tisuća ulagača diljem svijeta, a da je Zeniq navodno u partnerstvu i s kraljevskom obitelji iz Dubaija.

Budući da do Doktera nismo uspjeli doći, kontaktirali smo direktora Cibone Tomislava Šerića s nizom pitanja, pokušavajući saznati što se događa, tko je sve uključen u Cibonin kriptoprojekt, kako je poduzetnik iz Dubaija s dvojbenim poslovanjem ušao u Cibonu te koja je točno njegova uloga. Nakon brojnih poziva i poruka, odgovorio nam je pisanim putem, ali vrlo šturo i općenito.

“Sve inicijative u vezi blockchaina vodi najveći vjerovnik/investitor KK Cibona, koji ima ugovor o pravima na digitalni marketing s KK Cibonom, koji je potpisan prije 1,5 godinu i koji ima značajno iskustvo u blockchain tehnologijama kroz mnoge projekte u koje su investirali. Sve inicijative koje pokreću za cilj imaju uspjeh KK Cibona”, stoji u odgovoru.

Na pitanja ima li saznanja o tome da Dokterove tvrtke posluju na dvojben način, kako odgovara na sumnje da bi mogla biti riječ o piramidalnoj prevari, kaže:

“Kad je riječ o reputaciji potencijalnih partnera, naravno da smo svega svjesni te da naši investitori rade sve moguće provjere kako bi sva partnerstva imala u interesu Cibonu. Naši investitori uložili su značaja sredstva u mnoge blockchain tvrtke diljem svijeta. Siguran sam da znaju mnogo više od nas”.

riječ o piramidalnoj prevari, kaže:
“Kad je riječ o reputaciji potencijalnih partnera, naravno da smo svega svjesni te da naši investitori rade sve moguće provjere
kako bi sva partnerstva imala u interesu Cibonu. Naši investitori uložili su značaja sredstva u mnoge blockchain tvrtke diljem
svijeta. Siguran sam da znaju mnogo više od nas”.

Ipak, činjenica je da pregledom web stranice tvrtke Zeniq prosječan čovjek teško može razlučiti čime se ta tvrtka točno bavi. Na jednom mjestu kažu da pružaju “blockchain rješenja, izgrađena s robusnim sigurnosnim standardima i jedinstvenim digitalnim sustavom za transakcije koje neometano teku s trenutačnim financijskim sustavom”.

Na drugom mjestu nazivaju se “digitalnim evanđelistima” koji su “strastveni i predani stvaranju jedinstvenih, revolucionarnih rješenja za revoluciju u blockchainu”. Međutim, kakva je to točno revolucija, kakav proizvod, kakvu uslugu točno nude, gotovo je nemoguće razabrati. Na kraju se i ograđuju da “ne pružaju financijske usluge, ponude ili financijske savjete te kako nisu licencirani niti
regulirani od Dubai Financial Services Authority ‘DFSA”.

Iz domaće Udruge za blockchain i kriptovalute (UBIK) oko Zeniqa izražavaju zabrinutost. U odgovoru za Jutarnji kažu da Cibonin projekt dosad nije imao regulatornih dodira s Hrvatskom, niti ih je itko u vezi projekta kontaktirao.

“Neke okolnosti uistinu sugeriraju da je potrebno biti na oprezu, pa sve pozivamo da s povećanom pozornošću pristupaju
različitim grandioznim najavama, pogotovo ako sadrže i poziv na ulaganje”, rekli su iz UBIK-a, naglašavajući da domaći regulator zasad nema mehanizme provjere pojedinih projekata niti uključenih osoba.

Kontaktirali smo veliki broj ljudi iz domaće kriptozajednice, ispitujući ih znaju li za poduzetnika Erwina Doktera, i jesu li ikada čuli za blockchain platformu Zeniq iz Dubaija. Nekolicina nam je rekla da za Doktera i Zeniq donedavno nisu čuli, ali kako je sve oko poslovanja tvrtke doista sumnjivo. Jedan sugovornik rekao nam je kako mu je “nestvarno” da netko s takvom reputacijom uopće uđe u skupštinu košarkaškog kluba Cibona. Drugi je bio iznenađen da je direktor Cibone Šerić, poznat kao
kriptoentuzijast, to dozvolio. “Poznajem ga, on je upućen u kripto”, rekao nam je jedan sugovornik.

Šerić, koji je svojedobno bio predsjednik uprave HEP-a, i sam je ulagač u kriptovalute, a 2020. od Hanfe je dobio zeleno svjetlo za osnivanje fonda koji bi ulagao u bitcoin.

Sad, hoće li tvrtka Zeniq biti zadužena za kripto revoluciju Cibone? Iz vrha kluba nismo uspjeli doznati. Činjenica je da je paralelno s dolaskom Doktera u vrh kluba Cibona najavila kako i “službeno započinje s procesom preoblikovanja u sportsko dioničko društvo”. Može se samo nagađati hoće li se to preoblikovanje odvijati preko blockchain platforme Zeniq.

Povrh svega, dodatnu zbrku u cijelu priču unose i neobične reklame na pojedinim opskurnim Facebook stranicama i grupama, koje već najavljuju tzv. tokenizaciju Cibone, odnosno “veliku priliku za ulagače da ulože u slavni klub”. Tokenizacija je inače oblik ulaganja u klub pomoću digitalnih tokena, preko blockchain platforme, koji se mogu kupiti, prodati, i njime se može trgovati na tržištu. To je ujedno i usluga koju nudi tvrtka iz Dubaija Zeniq.

Iza reklama na Facebooku, doznaje se, stoje domaći predstavnici Zeniqa. No, ono što odmah upada u oko jest to da njihovo oglašavanje tokenizacije Cibone nimalo ne nalikuje ozbiljnom poslovanju nekog sportskog kluba. Predstavnici Zeniqa svoje ponude predstavljaju kao što bi to činili prodavači Dormeo madraca ili Herbalife proizvoda. “Želimo vas upoznati s uzbudljivom promjenom u sportskoj industriji koja će zauvijek promijeniti igru - tokenizacijom našeg omiljenog sportskog brenda!”. Ili "S BC Cibonom ulazimo u novo doba, koje će pisati novu historiju kad je u pitanju sport.

Dobro došli u novu industriju sporta. Nemoj da bude da vam nisam rekao! Prepoznajte veliko dok je još malo!"

Prema informacijama kojima raspolaže Jutarnji list, domaći predstavnici Zeniqa nedavno su održali sastanak u Sky Toweru, na kojem se okupilo pedesetak zainteresiranih ulagača, a tamo su najavili izbacivanje tokena Cibone, preko platforme Zeniq, koji ulagači mogu kupiti za ulog od malo više od 3000 eura.

Zauzvrat, iznijeli su u svojem planu predstavnici Zeniqa, obećavaju da će Cibona do 2028. godine imati “prihode od 100 milijuna eura”, kako će Cibona izgraditi sportski kamp u Istri,
otvoriti košarkaške, ali i nogometne, akademije u Rumunjskoj i Indiji te da će izbaciti svoje energetsko piće, između ostalog.

Kontaktirali smo neke od Zeniqovih “prodavača” - pitajući kako planiraju provesti taj plan i kako su točno povezani s rukovodstvom Cibone - ali nijedan s nama nije htio razgovarati. Zoran J. rekao nam je kako bi, ako želimo saznati sve detalje, najbolje bilo da nazovemo njihovog predstavnika koji je najstručniji u području “tokenizacije” Danijela B.

No, Danijel B. potom nam je u telefonskom razgovoru rekao da “nije ovlašten za davanje izjava medijima” te kako bismo trebali nazvati Renatu M., vlasnicu tvrtke za komunikacije. Ona se ispričala da je “trenutačno u Beču i ne može razgovarati”.

Pregledom Facebooka našli smo nekoliko privatnih grupa, neke sa stotinama članova, u kojima se spominju Zeniq i Cibona, kao Kems, Safir Team Poga ili Wealth Profit Club. Sve izgledaju poprilično neprofesionalno uređene, obiluju agresivnom prodajnom retorikom i jeftinim menadžerskim self help citatima, poput: “Ja radim samo s pobjednicima, koji se ne zadovoljavaju prosječnim životom”, “kad se ne bojiš gomile, onda nisi ovca, postaješ lav”, ili ovaj na engleskom: “POOR is a
state of being. It means Passing Over Opportunities Repeatedly”.

Izvor: Jutarnji.hr

Pametnom dosta, moraš biti strašno glup da povjeruješ da je ovo ispravan projekat i da je Zeniq ispravna priča.
Jimmy Fallon Comedy GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

2 Likes

Gdje ste prevaranti, evo proslo je dvije godine od mog prvog posta pa rekoh da malo rezimiram vase tvrdnje o ZENIQ i SAFIR projektu.
Ako ne znate ko je FOREUS evo pa provjerite foreus.at ako znate engleski ili njemacki onda poslije toga pogledajte izvjestaj o ZENIQ i SAFIR kompanijama . I kad to procitate onda lijepo se javite da vam posaljem REff. Link da se ukljucite u najbolji projekat na svijetu. Ako vam ni to nije dosta onda pogledajte kako radi ZENIQ SMARTCHAIN ZENIQ SmartChain Explorer a ispod njega i ZENIQ BLOCKCHAIN explorer.zeniq.net/.
S obzirom kakve prevare radi ekipa sa ovog foruma oni koji imaju potrebu za realnim projektima sa realnom privredom u pozadini nek se jave meni.

Odgovor je veoma jednostavan, STRAH. Strah od boljeg , brzeg , jednostavnijeg , preglednijeg , profitabilnijeg. Svi ovi huskasi su u nekim MIKI MAUS projektima i sada naravno kad dodje nesto bolje onda ne preostaje nista drugo nego ZENIQ napraviti losim ne bi li zastitili svoje projekte,. NIKOM OVDE NA OVOM PORTALU NIJE U INTERESU unisti sopsteene mikimaus projekte. Da ne pricamo o tome da imam pouzdane informacije kako su vlasnici ovog sajta u VELIKIM problemima sa mintanjem Bitcoina. Nakupovali su graficke karte i sad mintaju po osijeku i sjevernoj bosni , ILEGALNO sa ukradenom strujom. itd itd

I tako ZENIQ ne valja hahahaha, CIBONA, AVINOC, SIDI, REGARDLES, sve do jednog projekta sa DRZAVNOM POTPOROM. Da ne pricam o DESERT PERLE koji je primarni projekat DUBAJSKE VLADE. DEBITNA kartica za KRIPTO I FIAT ( obicni novac ) sa limitom od 50 000 eura DNEVNO i metal edition sa MILION eura DNEVNOG limita. hehehe. TDRONE ( jedini dron na mlazni vertikalni pogon) koji leti 800 km na sat i ima doseg 1200 kilometara da ne spominjem. Narudjbe nekoliko vlada poslije prezentacije u ABUDABI. ONDA AVINOC , itd itd. E pa moj MIKI MAUS citaj malo i obrazuj se a ne lupaj ko MAXIM po diviziji

Šta pričaš ti jarane :smiley:

Bored Blah Blah Blah GIF by ABC Network

Nismo mi nikakvi jarani , a ti dobro znas o cemu ja pricam …

1 Like

Ja stvarno ne znam o čemu ti pričaš.

Svaki tvoj post, koji brani ove skemere, sve više i više pokazuje da smo upravu.

a evo i posljednji video o MOCNOM ZENIQ projektu i kako se sa Safirom moze na 9 nacina zaradit pare. SVI PROJEKTI ZASNOVANI NA REALNOJ PRIVREDI. Nista MIKI MAUS , nista prevara , NISTA ilegalno mintanje kao sto radite vi a ovde prodajete muda pod bubrege. Pitat cu vas ponovo za dvije godine gdje ste ako budete uopste postojali. Necu da vam dizem citanost zato ciao i ostanite u svmom mraku. Jedino mi je zao ljudi koje varate sa laznim informacijam u interesu zastite sopstvenih promasenih investicija

Ne dopuštamo linkove skemera, tako da negdje drugo se reklamiraj :wink:

Sretno

HAHAHA sve to govori o tebi i ovoj prevaranstkoj stranici, skidas LINKOVE ISTINE i DRZAVNIH institucija , to samo ima u tvojoj prevaranstkoj bandi koja upucuje ljude na pogresne investicije i zivi zivot financijskog poslaovanja LOSA VIJEST DOBRA VIJEST. Nema tu pozitive ni mrveice

Rodiću, isfuravaš se maksimalno, hajde pali lagano.

2 Likes

JASNO JE DA JEDNA prevarantska firma kao sto je CRIPTO. BA radi ilegalno mintanje BItkoina sa KRADJOM STRUJE i sumnjivim kontaktima u BRCKOM i OSIJEKU. TO sto je TATA ovog ADMINA u bankarskom sektoru sve objasnjava. VAS ne interestuje nikakav drugi izvor osim onoga sto tatica naredi . Stitite interese banke i pljujete po svemu sto bi moglo da odvuce investicije u drugom DEZENTRALNOM pravcu. To sto blokirate moje postove i mene blokirate sve govori o vasoj poslovnoj strategiji. Ne dajete opciju da se cuje i druga strana , VASI MIKI MAUS projekti koje propagirate , zavlace ljude u duboke gubitke. Znam da cete i ovo izbrisati i mene blokirati ponovo al mozda ce par pametnih ljudi da shvati sta je ZENIQ i safir

ZENIQ je prevara!

hahahaha moj tata ilegalno minta bitcoine u brčkom i osijeku hahaha

Rodiću da te nema, trebalo bi te izmisliti :smiley:

Season 9 Lol GIF by The Office

Ovim putem se izvinjavam korisniku @Wert jer sam ga utišao kontajući da je jedan od ovih bolesnika Sorry !

2 Likes

Koje price . Šta to Zeniq ima?

Block chain bez objavljenog code-a ! Jedini na svijetu :), pitam se zašto .
Swap koji ne radi ništa ?!
Aplikacija Nomo - Svasta se najavljuje a ništa ne radi . Nemogu dobiti Apple odobrenje pa imaju web addon - jedini na svijetu imaju taj problem od ozbiljnijih aplikacija. Skrpano kao da je Grunf slagao. Pitam se zašto :slight_smile:
Exchange koji dolazi godinama :slight_smile: , a sve to imaš već kroz Revolut, Binance i vise od toga. Mogu samo slinit kad vide kako Revolut npr prava aplikacija radi…
ZenHuB - malo Ga ima malo ga nema pa vraćaju novce sad :o) :slight_smile:
Kartica - krenulo sa jednom pa nikad radila sad ide druga - po cijeni od min 200€ :slight_smile:
Ima Zeniq još nešto drugi nemaju - Piramidalnu organizaciju :slight_smile:

Uglavnom sve bolje od boljeg - svaki argument za odabrat Zeniq umjesto Revolut ili Binance.
I pazi Revolut /Binance i slični ne nagovaraju nikoga - ljudi sami dolaze po uslugu koja im treba i imaju već 35+ miliona članova. Prijavljeni su za pružanje fin usluga i odgovaraju ako nestokrivo naprave isto tako. To je tako kad nema scam-a i šuplje price .

1 Like

To je ono što ovi penzioneri ne razumiju, da ovo što “brane” prevaru, da je samo još gore u njihovom slučaju :smiley:

1 Like

Meni bi ovo bilo dovoljno da mi upali crvenu lampicu, ne racunajuci sta je sve ovde napisano.

Od neke 2014. sam aktivan na internetu i nema sta nisam prosao (mlm, affiliate, hyip, ponzi, ptd, ptc, revshare), i uvek me je jedna stvar fascinirala… ova zaludjenost pricom koju im prospu takozvani “tim lideri” koji promovisu ove i ovakve programe, investicije, itd.

Nevezano sada za zeniq, bilo da se radilo o skamu ili jako losem programu, gde moras da otegnes da ne kazem sta, da bi dobio neki profit, uvek ista prica!
Koliko god cinjenica da prilozis, izvora informacija, izjava prevarenih ljudi… ne, ti i dalje nisi u pravu.

Da mi je samo znati tako pricati… svaka im cast, tu moram da im odam priznanje. :melting_face:

2 Likes

Svaka cast na textu. To je surova istina. Cinjenica je da je zeniq na 0,028 trenutno i nista se ne dogada.

1 Like

Baš me interesuje mišljenje nekog novog posjetioca, nakon što pročita ovo sve, kakv će biti zaključak.

U sve i jednom njihovom obraćanju, su oni žrtve, napadnuti, a mi smo ti koji smo mučki prevaranti i slično.

Pa gospodo moja, vaša imena kad se upišu na Google, se jasno vidi da niste čista posla.