ZENIQ/NEO Zentech <<<--- Nova prevara! uzmite dok ima!

Pa onda

Nečemu tehnologija? :smiley:

Kako im nije jasno, da svaki post koji napišu na ovoj temi, da ona dublje i dublje upada u Google search algoritme

Što se tiče CoinMarketCap-a, smatram da malo bolje znam kako funkcioniraju pa ću prokomentirati.

CMC u suštini listira besplatno projekte i to su uvijek projekti većeg kalibra koji su primjetniji. (Ako ne vjerujete poslat ću CZ-ov tweet). Kad pogledamo Zeniqov userbase, mislim da spadaju u potencijalne projekte za listirati. No, onda se postavlja pitanje, zašto ne listiraju? Zašto im je Zeniq sumnjiv? Mislim da neće listirati iz očitih razloga zbog kojih i postoji ova tema.

Dalje, što se tiče plaćanja listiranja, to je istina ali je ilegalno. To zapravo plaćate njihove radnike koji će vas progurati u prve redove za listiranje (u CMC uredima je bio veliki shitshow i otkazi su se podijelili upravo zbog toga). Ali možda je moguće i dalje napraviti to, pa recimo da je. To je par k$, nešto što vjerujem Zeniq može sebi priuštiti budući da plaćaju svakakve reklame i evente koji koštaju višestruko. A zašto ne bi to izdvojili budući da community pita i pomoglo bi im u dokazivanju legitimnosti?

S tim pitanjem vraćamo se na istu stvar - CMC im ne da zbog opravdanih sumnji (a bome su uz plaćanje svakakve rugpullove listirali)

2 Likes

To što su vama nadređeni prodali priču da neće da plate, to vi svežite mačku od rep. Računajte da ćete uvijek dobijati pitanja od ljudi koji su tu po desetke godina i koji u dušu znaju ovu nišu i vide uvijek točno koliko bullshita ima u rečenicama.

1 Like

Vaditi dijelove rečenica iz konteksta u svrhu obmane drugih sudionika razgovora a u nedostatku argumenata je samo dno dna. Srami se.

2 Likes

Vidim ja Rudi što si se ti zadao da sklonemo, radite prezentacije po BL, varate ljude.

Kako toliko možete biti neorginalni, pa koristite iste osobe koje su varale ljude sa onim Lyoness karticama.

Vas treba u SIPA prijaviti pod hitno, sve i jedno.

image

image

Ima li neko iz BL da ode snimiti ih kao video dokaz, trebaće policiji sigurno.

Ovaj video misle da su uklonili, hehe

@Rux ako sam dobro razumio, Lyoness je prevara?
Zapravo, to više nije Lyoness nego MyWorld. Više nije u vlasništvu stranaca (mislim da je Njemačka bila u pitanju, nemojte me držati za riječ) nego sjedište u Sarajevu…
Kako god, daleko je od prevare i ne može se ni na koji način povezati sa Zeniq-om.

Lyoness, tj.MyWorld je lojaliti platforma i ima prilično veliku mrežu partnera kod kojih se može ostvariti popust. Kod nas su to npr.: Nestro, Energopetrol, FIS, Sportvisinon, BH Telecom, HT Eronet, Booking…
Ako ćemo tim kriterijumom, prije bi mogli prevarom nazvati lojaliti kartice Tropic-a koje su vremenski ograničene 2x6 mjeseci nego MyWorld koji nema ograničenja u smislu vremena. Dozvoljava sakupljanje kod više partnera i radi u čitvom svijetu.
Popust se ostvaruje kroz CashBack u KM koji isplate na bankovni račun, sa sve urednom poreskom prijavom i plaćenenim porezom, a isti početkom godine dostave putem e-mail-a za prethodnu godinu.

Ovo govorim iz ličnog iskustva jer svakodnevno koristim na pumpama, FIS-u i gdje mi se ukaže prilika. Za mene je najkorisnija kartica/aplikacija od svih zasebnih koje firme, pojedinačno, nude.
Do sada imam preko 2K isplate na račun, a Shoping poene nikada nisam koristio jer mi se nije dalo ‘‘ganjati’’ sa tim.

Razlika (Lyoness - MyWorld) je što su u poslednje vrijeme prorjedili isplate. Umjesto jednom sedmično sada je jednom mjesečno, ali minimalni iznos je smanjen na 10KM.

Tako daaa…mali demant jer po pitanju MyWorld-a nisi u pravu. :slight_smile:
Nije ni realno za poređenje jer ni nema veze sa kriptovalutama mada je bilo priče da će ih integrisati. U fazonu da će se CashBack isplacivati u nekom kripto obliku, ali to u BiH neće doći uskoro - sigurno.
Složen i veoma opširan sistem pogodnosti koje se mogu ostvariti/koristiti. Ne traži nikakav novčani ulog i sl…
Referal program donosi dodatne procente, ali nisu nužni referali - sve potpuno korektno radi i bez njih.

Jedino što bih naveo kao manu jesu pojedini partneri, a posebno bih izdvojio Didaco. Kod Didaco-a se provuče 1 od 10 kupovina, FIS je ponekad znao stornirati transakciju pa je ponovo pustiti (vjerovatno neka interna provjera), a Nestro transakcije se evidentiraju kod MyWorld-a tek naredni dan.
Popust se evidentira veoma brzo, ali iznos se knjiži tek kada partneri plate fakture MyWorld-u. Npr. FIS mjesečno to radi, a Nestro cca.svakih 60 dana. Eurobenz je veoma ažuran i uredan po pitanju toga…
U italiji su veoma ozbiljni po pitanju toga. Evidentira se odmah i isplaćuje skoro pa sutradan…

Da ne dužim… :joy:

Za Zeniq ne znam. Iskreno, ne miriše mi lijepo i sumnje ima jako mnooogo.

2 Likes

Kome se ti trudiš objasniti išta??? Ako zemo na internet napiše da je prevara, šta se tu ima više pričat??? Ccc…

:sunglasses::sunglasses: Hvala na feedback, par puta sam imao priliku slušati o tom lyoness u jako losem kontektsu, još kad sam čuo da koriste iste ljude u ovoj ociglednoj prevari

1 Like

Ajd da se pozdravimo, dosta se moje ime provlači po ovoj stranici sa dna internet kaljuže. Ne zanima vas tu kripto niti blockchain a niti istina. Đabe linkovi za block explorer , smart chain explorer, swap. Kad smo kod Zeniq swapa dužan sam pojašnjenje. Naime, Zeniq blockchain radi na novom revolucionarnom protokolu POI (proof of intelligence). Kad ga pokrenete, app automatski skenira vaš IQ i ako očita ispod 70 ne radi. Tako da, ako ste našli frenda da vam ga instalira a ne radi to je razlog. Računa se pojedinačno, ne važi ako zajedno sa frendom očita 110. Vjerojatno ga većina vas tu neće ni moći koristiti. Niti shvatiti sarkazam.
I da budem potpuno iskren, nije problem što ste zlonamjerni egotriperi već ste bolno glupi. (Da, ako vi mene možete zvati prevarantom bez dokaza, mogu i ja vas glupima sa pregršt dokaza). U vašim skučenim mozgovima čitav svijet je nalik vašem selu. Tako mi po vama desetljećima idemo iz prevare u prevaru, otimamo ljudima novac a sva sila detektiva nam je za petama i nikako da nas polove. I svi se znamo, Irma je Oliver, Mladen je Saša, neka Aleksandra sam izgleda ja a možda sam i Irma?? Ono, helikopteri, fejk pasoši, lične karte, plastične operacije. Sve da vama izbijemo tih stotinjak maraka. I đaba dokazi, logika ili kako dečko piše dole u vezi tog Lyconeta, osobna iskustva. Ako rođo kaže da je prevara šta se tu ima više raspravljat, ne?
Idem sad, čujem sirene i helikoptere u daljini. Dolaze po mene. SIPA, FBI, CIA, MI16, KGB…Gotov sam!! Još na brzinu savjet, ako ima ovdje itko pola grama mozga. Zato što sam dobar a možda pomogne smanjiti mi kaznu. Kupite si Zeniq koin sad dok je jeftin, za koji tjedan a možda i prije će biti izlistan na Bitmart mjenjačnici. Ne treba puno love ući u projekt da ode nekoliko puta gore. Poduplajte si tih 50 maraka što držite u kriptu. Ne trebate se zahvalit, pošaljite adresu u zatvor da vam pošaljem razglednicu. Svi ćemo se potpisati, Irma, Saša, Tomislav, Aleksandra, Oliver. Bit ćemo u novo osnovanom odjelu za kripto prevare. Možda i u istoj sobi, Jebiga, vama smo ionako svi isti. Pa neka si je RUX urami i objesi na zid.
Čuj RUX :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Kakva sprdnja od čovjeka. Pljuc…

1 Like

Hvala Rudi :grin:

1 Like

Ja sam bio skeptičan do prve isplate i do trenutka dok nisam bolje upoznao sistem. :smiley:
Odlično su to pripremili i redovno rade na unapređenju. Ono što im, na neki način, kvari sliku jeste taj ‘‘referal’’ dio jer djeluje kao navlakuša.
Ozbiljno rade, to je definitivno, iako bi partneri mogli dati veće procente jer o visini oni odlučuju (ne MyWorld); mada, ruku na srce, korisnici tu nikada nebi bili zadovoljni. :joy: :joy: :joy:

Meni lično odgovara, posebno iz razloga što nema vremensko ograničenje i što nije ograničeno samo na jednu firmu i jednu zemlju.
Vjerujem da ima nezadovoljnih, razočaranih očekivanja, nedovoljno poznavanja sistema kao i ljudi kojima se ne da sakupljati pa je donekle za očekivati da će negativno pričati.
Kako nisam promoter (samo korisnik) i nije riječ o kripto projektu, niti je prava tema…neću više da ih hvalim ili kritikujem, samo kažem da nisu SCAM. :wink:

2 Likes

Da se i ja malo našalim… nije vezano ni za Zeniq niti bilo šta drugo nego ‘‘selo’’.
Selo mi ne diraj! U svom ovom haosu ono jedino, realno, vrijedi. :wink:

1 Like

Sit sam ja više i svojih laži :no_mouth::pensive:

2 Likes

Dragi Rudine!

pa meni je mojih 50 KM u kriptu draže jer su moje, ja sam ih zaradio, za razliku od vas koji uzimate novac od novih “članova”

the rock spit GIF by WWE

1 Like

Ja i dalje čekam da izađu na coinmarketcap…. Ali kako stvari stoje vidim da se priča i dalje odugovlači što mi daje još veću sumnju.
Volio bih da nije tako al očito da je.

Zašto nisu Ko zna ili mogu li ikako - Ali zato i jest muljaža .
Da su pravi falili bi se vec okolo kako su na coin marketu. Ovako izmišljaju lazi zašto nisu.

Dodatno ako zna neko :Zeniq Swap koji je najavljivan kao bomba ima li svoju stranicu i može li ga se sad probat ?

Opet @Irma ako čitaš vidi pitanje oko Avinoca i Tupana?

1 Like

Veliki pozdrav svima,

nisam imala vremena da se javim prije.

Želim vam svima od srca sve najbolje i evo malo činjenica :hugs:

https://www.zeniq.dev uputstvo kako da dodate ZENIQ Network na metamask.

https://swap.zeniq.net/ Upravo postavljen i dodaje sve sto treba, zar par dana i ostali parovi.

Dodatno slike dodanog Zeniq coina na swap, Tupan tokena i novost sad imamo i Safir token. :partying_face:

mislim da znate naći contract adrese :wink:


Sta je sad ovo , nekakav Safir token uz već dvije magle od tokena Tupan i Avinoc . Do sad se prelijevalo iz šupljeg u prazno a sad je dodano i prelijevanje iz praznog u ništa .

Nema sta svjetski uspjeh Zeniqa . Radimo ništa iz ničega , dobro sve zamuljamo i prodajemo uz super priču .

Samo treba stalno ubacivat svjeze pare u ovu piramidu i radit će .

1 Like

Šta je ovo?
Sad mi tek ništa nije jasno.

1 Like