Veliki test nvidia grafickih kartica, clockovi, hashing power, potrosnja

U ovu temu ce se povremeno dodavati graficke kartice sa detaljnim mjerenjima potrosnje, mining snage i temperature kako bi se omogucio pravilan izbor kako za nove tako i za iskusne kopace. Nadamo se da ce vecina vac ovdje pronaci korisne informacije i napisati u komentarima kritike koje ce pomoci pri oblikovanju nekog tipa univerzalnog benchmarka kako bi se dobili sto tacniji rezultati.

Za potrebe testiranja koristili smo sledece komponente:

CPU: Intel G3900
Ploca: ASUS H170 PRO GAMING
RAM: DDR4 4GB
Napojna: Corsair HX750i PLATINUM
SSD: Samsung 120gb 840evo
HDD: WD BLACK 1TB

Ispod vidimo rezultate testiranja samog riga bez grafickih kartica i ukupnu potrosnju od 39W koju treba uzeti u obzir pri racunanju potrosnje kod grafickih kartica.

4 Likes

ZOTAC GeForce GTX 1080 Mini, ZT-P10800H-10P, 8GB GDDR5

X

Prvi test je na default clockovima

Drugi test je sa mining clockovima za ovu karticu (jos nisu utvrdjeni tacni jedinstveni mining clockovi za testiranje svih kartica tako da su ovi priblizni)

Treci test je sa maksimalnim stabilnim clockovima u miningu

4 Likes

GTX1060 6GB SUPER JETSTREAM 6144M GDDR5 192BIT

Default clockovi

Mining clockovi



Zotac GTX1070 MINI ZT-P10700G-10M

DEFAULT CLOCK

MINING CLOCK



Gigabyte GV-N1070G1 GAMING-8GD

DEFAULT CLOCK

MINING CLOCK



GIGABYTE AORUS XTREME 1060 6GB 8Gbps

Zec DEFAULT

Zec MINING CLOCKS

ETH DEFAULT

ETH MINING CLOCKS

ETH UNDERCLOCKED GPU



MSI GTX1060 6GT OCV1

Zec Default

Zec Mining clocks

ETH default

Eth mining clocks (zec clocks)

ETH mining clocks (gpu underclocked)



Zotac GTX 1070 AMP EXTREME ZT-P10700B-10P

Zec default clocks

Zec mining clocks

Eth default clocks

Eth mem overclock



MSI GTX 1050 Ti 4GT LP

Zec default clocks

Zec mining clocks

Eth default

Eth mining clocks



4 Likes

Zanima me Radeon RX 480 8GB Sapphire, kako su se one pokazale u rudarenju i potrosnji? Ako slucajno imate jednu da vam lezi negde u kompleksu, bio bih zahvalan za njen benchmark.

Hvala jos jednom, prijatan dan.

Probacemo da nadjemo ali trenutno imamo samo nekih bezveze 40ki koje su ko pokiso mis
:smiley:

1 Like

odlicna i korisna tema samo na pocetak teme dodati rezultate za rig u idle-u, mozes skinut karticu stavit monitor na integrisanu i izmjerit potrosnju u idle-u da se ljudi mogu orjentisat koliko karta vuce u miningu na defaultu i na max stabilnom kloku.

da jos dodam napisati specifikacije testne masine vidi se da je HX750i ostatak ploca, procesor ram, SSD ili HDD.

naravno , to se podrazumjeva, sve ce biti opisano dok sve kompletiramo kako treba. i dok se nadje vremena malo :slight_smile:

Da ti skrenem paznju prebaci napajanje u singl rail mode, ukljuci ventilator na napajanju, vidim da je 37.5c temperatura a da je fan na napajanju 0 sto je veca temperatura napajanje gubi na efikasnosti.

iskreno cudni su mi rezultati za Palit GTX 1060 6GB da moze karta zajedno sa ostatkom riga povuc 195w.
Primjera radi: biostar 250 BTC+ ploca G3900 4GB ram, HDD 250 u idle-u vuku 44w dodavanjem RX 480 nitro+ i pustanjem na ethu 1100/2000 uz 0.88v kompletar rig trosi 165w (napajanje je mnogo jace SF 1600 Gold) ali opet mi nekako ne logicno da GTX 1060 povuce 195w.

Naravno uganjacemo sve postavke, temperature do 50ak stepeni ne uticu znacajnije na efikasnost koja je na 92% sto se da vidjeti na skali ali ukljucicemo sve opcije pomenute. To je bio peak power ali input nije output power. Ova kartica trosi oko 100 do 110w u zavisnosti od clockova.

1 Like

Jako fin potez @B.I.O.S

Puno ljudi pita za brzinu “rudarenja” nekih komponenti, gdje bi ovo bio odlican post kada je to u pitanju.

1 Like

Pa to je i cilj, samo da se formira format objave da se sve vidi fino

kako vam se cini sada ? Valjaju li testovi i ima li prijedloga ?

1 Like

Odlicno samo nastavi, jedino razocarenje je ovaj hynix na GTX 1060 6GB aorus, vrhunska karta ali los hash za eth prakticno jako jako los rezultat.

Ono sto mi upada u oci a sto sam i ja testirao da GTX 1070 na zecu kad se odvrne moze u peaku povuc 200w iz zida mislim na ovu G1 izvedbu.

Vidi se da sve nvidije prave visok peak prilikom mininga zec-a o tome sam ja ranije govorio treba biti oprezan sa "doziranjem " napajanja za mining zec-a sa nvidijama racunajte na ove peakove.

1 Like

850w je minimum napajanje za 4 kartice po meni ma koje one bile. Uvjek volim imati snage u rezervi nego muciti napojnu bezveze.

1 Like

to @B.I.O.S Dariola, zahvaljujem kao i @goldi

jedan rig 4, karte RX 480 NS 8GB, @B.I.O.S sastavljao, garancija racun sve, evo situacije na slikama. za bios ovog riga obrati se Borisu - Boki.

RX AMD Saphire Nitro 8GB x4

115 MH/s ETH i 34xx DCR. moze i na 117 MH za ETH i preko 3500 DCR, ali mi se vec pocinje migoljit pa sam malo smanjio clockove. i ovdje su na samoj granici ali radi sasvim regularno. ja ga prekinem sa vremena na vrijeme radi brisanja ali nemam problem sa temperaturama kartica i stabilnoscu. na ovim clockovima je tip top.

na ovim temperaturama vani, nemam nikakvo dodatno hladjenje ili turbinu samo propuh prirodni.

imali smo mnogo problema sa ovim rigom do zadnjih drivera za AMD i biosa kao i AB, neka beta verzija znam da je. kartice su se strasno grijale mi se ucili.

navecer su temperature kartica 49 do 53°C sada kada je napolju 25 °C dnevne i 10°C nocne tmeperature.

image

image

5 Likes

Moze li se znati koji OS i koji program za rudarenje ste koristili prilikom testiranja modela

Zotac GTX1070 MINI ZT-P10700G-10M

Da i ja dodam svoja podesavanja i rezultate, nakon desetak dana testiranja i raznih podesavanja, ova su mi za sada legla najbolje, sto se tice potrosnje, stabilnosti i “brzine”.
Podizanjem clocka ili memorije i preko +600 ne dobijam skoro nista, samo vecu potrosnju i crashovanje MINERA nakon par sati… Najveca razlika je svakako u promjeni minera.

Predjite sa “EWBF” na “DSTM zm” miner. (u trenutku pisanja verzija 0.5.2) U prosjeku dobijate 5% vise SOLs-a. U mom slucaju vise od 100 po rigu od 6 kartica.

Grafike: Asus Strix 1070 8G

!

1 Like

Da li ce se neko udostojiti pa pokusati odgovoriti na pitanje?! :slight_smile:

@CaptainCrash Pardon, OS je Win10 a miner je EWBF’s Cuda Zcash Miner.
Ako sam pogrijesio, @B.I.O.S, ispravi me. :slight_smile:

1 Like