ZENIQ/NEO Zentech <<<--- Nova prevara! uzmite dok ima!

U BiH se održavaju prezentacije. Ljudi se pozivaju u tajnosti. Nudi se odlična prilika za brzu dobru zaradu.

Sve pomalo obavijeno velom tajni.
“Nemoj puno pričati, al imam priliku za tebe da se obogatiš!”

ZENIQ!

image

Klasična piramidalna šema.
Love ima za one koji su na početku ušli i u vrhu su piramide. Sve dok ulaze novi ulagači pare pristižu.

“Safir Internetional” i “Zeniq Coin” su brendovi koji su dio šeme, piramide, i vode ih isti prevaranti.

Novi ulagači u “Safir International” ulažu u “Zeniq Coin”. Brojevi rastu i isplate ulagačima idu sistemom interne razmjene.

Čak se nudi i opcija da se kupi ZENIQ HUB za cca 2000EUR kojim bi se “rudario” Zeniq coin, ali akcenat je definitivno na stimulisanju pasivnog prihoda (daj ti meni sad 10.000 EUR i odmah ćeš početi zarađivati po malo). Zeniq coin se uopšte ne može ni rudarit jer nema svog blokchain-a, nego je obični token koji se minta.

Zeniq Hub možete čak kupiti i na olx-u :rofl:

HUB 01 , MASTERNOOD za ZENIQ coin - Web stranice i marketing - OLX.ba

Evo vam ovdje detaljno opisano kakva je ovo prevara:

Safir International Review: Zeniq Coin Ponzi reboot scheme

6 Likes

Već sam se pitao ko će napraviti upozorenje! Hvala kolegi iz Tuzle!

Svakako, ukoliko vas neko zove na nekakve “prezentacije” u narodu poznate kao “uvala borova”, odbijte i ne učestujte u prevarama koje su osmišljene da vam uzmu novac, a predstavljaju se kao ultra ozbiljna firma u kojoj se čak spoimnje Dubai :smiley:

Prije cca. 10 dana su imali “prezentaciju” u Banja Luci, nakon toga u Sarajevu, savjetujemo da preskočite ovo jer ogromne šanse su da je u pitanju prevara.

Molba: ukoliko neko ipak ode na ovu “prezentaciju” zamoliću vas da ako ste u stanju da snimite bilo šta, bar lica osoba za koje se tvrde da su među glavnima, jer vjerujte ovo su oni što nude opciju da se obogatite preko noći navlačeći ljude koji misle da je u pitanju neki kripto projekat.

1 Like

Znači nije opensource i hoćeš da neko ulaže u to?

Gospodine @Rodic sve što nije opensource u ovakvom vidu investiranja, to treba precrtati sa liste investicija pa da mi je rođena mati CEO te firme.

Nemojte me pogrešno shvatiti, vi nama donosite informacije koje bukvalno ništa ne govore, već je očigledno da ste vi jako duboko u ovom ZENIQ-u i zato ga branite i podržavate, što je vaše pravo naravno, to niko ne osporava.

Vi očigledno niste svjesni koliko lijepih i pravih projekata trenutno ima, a gle čuda sve i jedan je opensource gdje ja lično uz kafu mogu pregledati kod i utvrditi sam da li je to za šta se tvrdi.

S toga, ja ovo lično smatram nekom vrstom prevare, kakv crni mining preko tableta, dajte ljudi pa vrijeđate inteligenciju nas koji smo tu preko 10 godina u kripto priči.

Vezano za ovu stranicu koju spominjete, ja lično je nisam nikada posjetio, meni nisu potrebne nikakve stranice već ja gledam “red flags” u projektu, a u ovom zeniq ih ja na sve strane.

Blockchain tehnologija se zasniva na nekoliko osnovnih principa, i to:

  • distribuirana baza podataka:
    Najvažniji aspekt blockchain tehnologije je da se bazira na distribuiranoj bazi podataka. To znači da svaki učesnik u mreži ima jednak pristup svim podacima i da niti jedan učesnik nema više kontrole nego ostali

  • peer-to-peer razmjena:
    komunikacija između učesnika ne ovisi o centralnom “igraču”.

  • transparentnost:
    blockchain tehnologija omogućava obradu, razmjenu i pohranjivanje podataka sa apsolutnom transparentnošću

  • nepromjenjivi zapisi:
    koncept blockchain tehnologije osigurava da su podaci pohranjeni sa najvećom sigurnosti osiguravajući nemogućnost izmjene

@Rodic
Na ovom forumu koji okuplja entuzijaste blockchain tehnologija sa višegodišnjim iskustvom sada imate priliku da argumentovano raspravimo svaki od gore navedenih principa u kontekstu projekta ZENIQ

Ovaj komentar, OVO JE TOLIKO PRAZNA PRICA da ne zelim da gubim svoje vrijeme a ni vrijeme onih koji citaju. Nek ljudi odluce ciji su argumenti jaci , bolji i realniji. S kojim pravom tvrdite da je presolonaljednik LAZOV? Ocito da je Anjstajn bio u pravu ako znate na sta mislim? Bez uvrede!

Ok, opet kažem, vaše pravo i vaše mišljenje niko ne osporava, ali vi osporavate moje pravo i moje mišljenje, jel razumijete o čemu sad pričam?

Kao što je kolega naveo, svi aspekti i vaši argumenti tog “projekta” sa nekakvim “presolonaljednikom” su ekvivalent onom Nigerijskom princu, gdje smatram da investitor sa imalo “šlifa” će zaobići ovo u širokom uglu.

za sve koji zele da krenu u ZENIQ projekat , a moj DIREKTAN broj je +41766384874 whatsapp i svi ostali mesengeri. Stvari treba propoznati dok su jos male, a ZENIQ vise i nije tako mali sa 350 00 clanova , podrskom jedne drzave, kraljevskom porodicom Dubai kao partnerom , OCS bankom koja je izgradila 40% dubai i projektom koji je vec sada teka preko 1000 milijardi, ( BILION dollara)

Apsolutno niti jedan argument relevantan za blockchain niste naveli

1 Like

Evo jedan red flag je upravo ovaj “reff” link koji ste dali ovdje, kojeg sam upravo obrisao, jer ne želim da promovišem prevare i to jako loše.

Ne razumijem zašto bi nekome trebao vaš broj da bi shvatio o čemu se radi? Normalno je da ćete vi raditi hvalospjev o ovom projektu, a argumenti ? ništa?

Jel vi mislite da će nas očarati te lažne cifre 350k članova, 40% dubai… ma dajte bolan :smiley:

1 Like

Zato što ovaj cijenjeni gospodin vjerovatno ne zna ni šta je Blockchain tehnologija, gdje ga je neko “uveo” u ovu prevaru i sad je brani na svakom koraku, nešto što smo u ovih 10 godina X puta vidjeli i na kraju se uvijek završi isto :smiley:

1 Like

Opet suplja prica, ja sam samo dio svojih argumeta objavio , samo mali dio. Stvarno ne uskracujem vam pravo na vase misljenje ali da sirite NEISTINE (citaj lazi) NA OSNOVU NEKIH TAMO izvjestaja prevarantskih www , e to nema smisla. U ime istine ja sam spreman da svakom objasnim , pojasnim a oni koji su u Svicarskoj da ih pozovem da dodju meni kuci privatno da pogledaju. Mislim da Vi to ne mozete da ponudite. Znaci bolje da prihvatite cinjenice. OVO GORE NAVEDENO NIJE vase misljenje nego prepisana , prekopirana laz koji vi nesvjesno ili svjesno sirite , A to je kaznjivo , Neko rece da je ZENIQ prijavljen polici ili tako nesto , ZAR TU TREBA DA SE BILO STA KOMENTARISE. VRH GLUPOSTI .
za oni koji su svjesni kuda ide ovaj svijet .

1 Like

@Rodic htio si argumentiranu raspravu, čovjek ti je dao i to po točkama, i niti jedan odgovor na to?

Kažnjivo je i promovisati prevaru, još jednom ću ponoviti, ne postavljajte REFF linkove ove prevare, zadnje upozorenje :slight_smile:

Da se vratimo na argumente, jeste bar vidjeli kod? znate li da li kod slučajno nema backdoor koji će omogućiti toj ekipi da kasnije vam dumpaju bruku coina tih i napuste projekat?

Gospodine, nikakve vi činjenice nista dali, već samo želite da navučete ljude na ovu prevaru.

JOŠ JEDNOM ponavljam, ne proslijeđujte reff linkove za ovu prevaru.

1 Like

Kažu biće puštena njihova kartica do kraja godine…Kad ih pitaš što ne izađu npr na Binance ili sl. berzu kažu da im nije u interesu u ovom trenutku tj POSLOVNA TAJNA,a nemaju ni bijelog papira još

Opet niste dali niti jedan argument o ZENIQ kao blockchain tehnologiji.

Pozivam vas da nas edukujete. Nemojte biti škrti sa znanjem.

1 Like

Pazite kako on podmuklo u svakom postu postavi reff link, jako nekulturno ako ćemo iskreno.

Jel vama jasno da sad, ko god pročita ovo što ste do sad pisali, će zaključiti da je prevara, samim tim vi ste dokazali da je prevara sa ovakvim načinom prezentovanja!

2 Likes

pogledao sam ove video materijale.

Ni u njima nema argumenata o Zeniq kao blockchain tehnologiji.

2 Likes

ocito niste dobro gledali , pogledajete bolje

interesantni su vam ovi candlestick grafovi koji su i u silaznoj putanji zeleni

To je naravno vase pravo da tako tumacite , medjutim ja nisam zelio u prvom postu da postavljam neki reff. link ali sad moram jer vi sa svojim neistinama sprecavate ljude koji ovo citaju da obezbijede sebe i svoje familije za cijeli zivot. Usput svi se mogu registrovat i pogledat IZNUTRA PLATFORMU BEZ I JEDNE MARKE INVESTICIJE

1 Like