WEB3 implementacijai Crypto.ba NFT + AIRDROP

Poz kriptoljupci.

Kako lagano pripremamo novu verziju foruma na drugoj domeni, tačnije poddomeni https://forum.crypto.ba, uvodimo i nove inovacije na Web3 polju.

Naime, u pitanju je Crypto.ba NFT sistem na Binance Smart Chain, koji koristi “unlock” protokol kako bi mintao Crypto.ba NFT sa kojim otključavate određene teme i kategorije na budućem forumu.

Crypto.ba je implementirao Web3 sistem kako bi korisnicima pružio još više mogućnosti u interakciji s kriptovalutama. Web3 sistem na Crypto.ba forumu koristi NFT (Non-Fungible Token) tehnologiju koja omogućava da se određene kategorije ili teme otključaju korištenjem MetaMaska.

Korištenjem MetaMaska i Crypto.ba NFT-a korisnici će moći pristupiti kategorijama i temama koje su otključane putem Crypto.ba NFT-a. Ova tehnologija pruža sigurnost i privatnost korisnicima, a istovremeno omogućava vlasnicima NFT-ova da kontroliraju pristup određenim dijelovima foruma.

Web3 sistem također otvara vrata novim mogućnostima na Crypto.ba forumu, kao što su stvaranje personaliziranih profila, korištenje decentraliziranih aplikacija (dApps) i sudjelovanje u zajedničkim projektima na blockchainu.

Crypto.ba NFT-a je fixna, a naplata se vrši putem RXCG tokena na Binance Smart Chain mreži.

1 Crypto.ba NFT token = 1000 RXCG.

Crypto.ba NFT će se moći kupiti direktno sa RXCG tokenom, u ovom slučaju kategorija VIP je zaključana, te da bi je otključali potrebno je da imate 1 Crypto.ba NFT token. Kada novi korisnik posjeti VIP kategoriju, onog trenutka kada odluči da otvori bilo koju temu iz VIP kategorije, pojaviće mu se sistem u kojem će korisnik biti u mogućnosti da direktno kupi NFT sa RXCG tokenom preko Metamask walleta ili bilo kojeg drugog web3 walleta.

Kako bi testirali sistem prije puštanja u “pogon”, odradićemo mali Airdrop Crypto.ba NFT tokena, kako bi se sami uvjerili u mogućnosti web3 implementacije.

Dostavite mi na ovoj temi svoju Metamask BSC adresu, nakon čega ću pustiti mass airdrop na adrese, nakon čega ćete biti u mogućnosti otključati VIP kategoriju na testnom forumu https://forum.crypto.ba

Napomena:

sva trenutna testiranja na novom forumu se isključivo vrše na domeni https://forum.crypto.ba, tako da sve aktuelne teme i rasprave se vrše još uvijek na trenutnoj https://forum.crypto.ba domeni.

2 Likes

0x2F48A2329055e202d303eE76915F06D1712aB331

Bravo momak!

PS: Jednu litru Ždrepčeve molim :sunglasses:

1 Like

Season 9 Thank You GIF by The Office

Vaša narudžba je spremna :smiley:

Čekam samo da se nakupi više vas pa da uradim airdrop odjednom, da ne plaćamo zasebne transakcije sa BNB-om.

1 Like

WoôöòóøōõW! :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

Ovo je feature kojim bi se ponosili mnogi web projekti svjetskog ranga…

Evo adresa i od mene:
0x2447A530d64Ef4D35348F2fC785FB939A84A88DE

Dok se nakupi 5 minimum, pustiću airdrop :wink:

image

Samo lagano, možeš sačekat i 10-20…sad će oni navaliti dok se razbude, tek je podne :smile:

Ako mogu nekog zamoliti da mi pomogne sa malim testom.

Naime, potrebno je da neko testira buy Crypto.ba NTF tokena, sa RXCG tokenom, gdje meni ne dopušta jer sam admin, kao i moj metamask koji je owner smart contracta za trenutni sistem.

Ko ima volje, poslaću mu RXCG-a kao i BNB-a da uradi proceduru kupovine NFT-a.

Procedura je sljedeća.

  1. Ulogujete se na htts://forum.crypto.ba

  2. Na istom browseru unaprijed podešen Metamask na BSC mreži, sa malo BNB-a i RXCG-a.

  3. Klikate na VIP kategoriju, zatim klikate na neku od temi gdje bi trebalo da vam “iskoči” popup prozor koji će se povezati sa vašim metamaskom te kupiti NFT sa RXCG tokenom.

Nakon toga bi trebali imati 1 Crypto.ba NFT ERC71 token, koji možete upotrijebiti da bi dobili pristup VIP dijelu foruma.

NAPOMENA: trenutno sve testiramo, tako da je moguće da će se pojaviti koja greška, koju možete prijaviti ovdje.

Dog Thank You GIF by MOODMAN

1 Like

Mene nece da loguje na novi , prijava preko google

Pogreška 400: redirect_uri_mismatch

Oh naravno, nisam podešavao taj dio, možeš li se logovati sa šifrom? ili eventualno napraviti novi račun, jer svakako će se brisati stari forum i raditi migracija ovog na novi.

1 Like

Nece ni sifra , ok napravicu novi :raised_back_of_hand:

0xc7aBBa56A43BB8848f58240C0AB2932122BAA233

Trebam nasuti malo BNB-a za tx :smiley:

0xec06a9eD27747026086e0E9B7aB478282a67A3A9

Ako nisi vec nasao nekoga, mogu ja testirati.

1 Like

Hajd please, ako ti treba RXCG tokena javi se.

A ima i ovdje :joy:

Padne na zadnjem koraku sa sljedecom greskom:

Mislim da sam sve u radio kako treba - kupio RXCG, Unlock interface prikaze da ga imam, ali tu bude error.

1 Like