VITAE TOKEN - Stake, Masternode, Supernode

Vitae_Logotype_Green

Vitae Token je fork od PIVX
Listiran je na CoinMarketCap i na Masternodes Pro, Masternodes online, Masternode Live

Od Exchangera za sada može se kupiti na Cryptopia i CoinExchange

Uz VitaeToken u fazi izrade je Social Reward Website (pokretanje je 26.12. 2018)
na kojem će se koristiti Vitae Token za plaćanje reklama. Na ovom sajtu će se dodatno moći zaraditi sa ili bez ulaganja na sam sajt.

Sve aktivnosti koje će se odvijati se tempiraju na dan pokretanja ovog sajta, tako da sam i ja održavanje mog masternode tempirao do ovog datuma.

Maximum Supply: 100,000,000 Vitae
Current Supply of Vitae: 5,023,268

Stake iznosi 15% i može se raditi sa bilo kojim iznosom na walletu ili na discordu (za manje iznose discord je bolja varijanta jer zarada ide i kad vaš wallet nije online.

Masternode iznosi 25%,
Colateral je 20,000 Vitae,
Block rewards svakih 45 sekundi
7.5 tokena po reward-u
80 rewards po satu ili 1920 za 24 sata.
Očekivanu zaradu po danu dobijemo ako 1920 podijelimo sa brojem aktivnih nodova.

U trenutku dok ovo pišem ima 65 masternodova pa računica izgleda ovako:

1920:65=29.53 znači
očekujemo 29 do 30 rewarda po 7.5 tokena
29x7.5=217.5 tokena x cijena (trenutno oko 0.00003300btc = 0.0071775btc po danu

Naravno svi parametri se mijenjaju na dnevnoj bazi ali ovaj primjer može poslužiti da lakše izračunate vašu zaradu u bilo kojem trenutku.

Supernode ili Fundamentalnode košta 10,000USD za kojih se dobije 10.000 tokena,
koji će biti spaljeni (burned).
Interesantna je ova ideja da se od 1,000,000 “PreMined” tokena njih 800.000 spali preko supernodova, tako da ostane samo 200,000 Premined tokena.
Supernode zarađuje 60%

Za više informacija, pogledajte VitaeToken Site
i Vitae Discord kanal

Napomena:
Prije nego sredstva šaljete na vaš wallet na Settings - Options isključite zVIT Automint da vam nebi zaključali 10% na zVIT. Iduća verzija walleta bi nam trebala omogućiti da otključamo ova sredstva ali da se i vama ne dogodi kao meni.
Inače wallet izgleda prilično lijepo pa evo pogledajte:

Kako postaviti Vitae Masternode (Video)
Kako postaviti Vitae Masternode na VPS server - skinite ovdje
VitaeToken masternode setup guide PDF

PS
Ako vas budu zanimali rezultati samo pitajte a ja ću povremeno napraviti neki update.
Mislim da će biti interesantno pogledati kako će to izgledati 26.12. 2018.

PSS
Pošto za masternode treba malo veće ulaganje, ako ima zainteresovanih možemo pokrenuti jedan zajednički.

2 Likes

Vitae token je upravo postavljen na Masternodes Pro gdje možete pratiti statistiku.

1 Like

Vitae token je danas listiran na CoinMarketCap.

Vitae token je danas listiran na Binance!

2 Likes

I nije nekako listiran :smiley:

Moja greška, samo na info je postavljen :slight_smile:

Vitae je listiran na Masternodes Online

Interesantno je pogledati statistiku za Vitae,
prije 34 dana kad sam započeo temu
cijena Vitae je bila 3,300 satoshi, a vrijednost masternode oko (0.66 BTC)
danas je oko 14.000 satoshi dok je vrijednost masternode oko (2.90 BTC)

Od prvog dana od vitae sam očekivao puno ali ovako brz rast je i mene iznenadio.

1 Like

Vitae je danas listiran na CoinExchange i na
Masternode Live

Kada sam postavljao ovu temu 10. augusta Vitae token nije ni bio listiran na CoinMarketCap,
cijena se kretala između 3000 i 3500 satoshi.

Moje očekivanje je bilo da će do kraja godine Vitae stići do cijene od 1 USD. Ali on je to već sada prebacio. Danas je dostigao svoju rekordnu cijenu 18400 satoshi.

Zato moram podići letvicu i postaviti novi cilj za kraj godine.

Mislim da bi do tada Vitae mogao i preko 2 USD, možda čak do 5 USD, ali dva dolara je sasvim realno očekivati.

Vitae Chart CoinMarketCap

  1. i 29. Novembar 2018. Michael Weber će na "Blockchain North America imati dvije teme;
    predstavit će “Vitae Social Reward site” i druga tema je: Razumijevanje dinamike tržišta prodaje token i “Crowd funding”.
    Više informacija na BLOCKCHAIN EXPO North America 2018

Odlete Vitae

1 Like

Ide Vitae jako visoko,
trenutno je No1 po prometu u zadnjih 24 sata.

Vitae%20No1

Dva dana je ostalo do “Blockchain Expo North America” 28. i 29. 11. 2018.

Drugi dan Michael Weber će u jutarnjem terminu predstaviti Vitae Reward Website, a poslije podne će govoriti na temu " Understanding the market dynamics for token sales and crowd funding"
https://blockchain-expo.com/northamerica/talk/fireside-chat-investors-and-start-ups/

Još jedno predstavljanje na zapadnoj obali VITAE će imati 17. januara 2019. u Los Angeles-u.

https://www.eventbrite.com/e/dope-distruptionobjectspeopleexperiences-tickets-54206494083?aff=estw&utm_source=tw&utm_medium=discovery&utm_content=attendeeshare&utm_campaign=social&utm_term=listing

1 Like

samo još cijena da bumne :smiley:

Tome se i ja nadam.
Nekoliko dobrih investitora bi moglo pogurati cijenu prema gore.

ako dođemo do salda na Cryptopia , bar ja meni je tamo stajao

VITAE na CoinMarketCap 15.08.2018.-15.08.2019.

15.08.2018. Vitae je listiran na CMC!
U svojoj prvoj godini bilo je uspona i padova ali kad se sve zbroji i oduzme,
može se reći da je prva godina bila veoma uspješna sa više od 500% ROI!

1 Like

Nakon 2 godine i nešto, Vitae je još uvijek tu.

Kad je pokrenuta ova tema u augustu 2018 vrijednost vitae je bila oko 0.2 USD,
Danas je vrijednost oko 9.00 USD a išla je do 12 USD.

2 Likes